Постанова від 10.10.2012 по справі 2а/0570/12141/2012

Донецький окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2012 р. Справа № 2а/0570/12141/2012

Донецький окружний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого - судді Козаченка А.В.

суддів Голубової Л.Б., Череповського Є.В.

при секретарі Фоміної О.Д.

за участю:

представника позивача Пирогова А.А.

представника відповідача не з'явився

представника третьої особи Лактіонової О.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Шахтоуправління «Донбас» до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, третя особа: Публічне акціонерне товариство «Шахтоуправління «Донбас», про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Шахтоуправління «Донбас» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, третя особа: Публічне акціонерне товариство «Шахтоуправління «Донбас», про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позову (з урахуванням уточнених позовних вимог) позивач зазначив, що позивачем до відповідача була подана заява (подання) від 20.08.2012р. №20/08 разом із комплектом документів про передачу у концесію майна третьої особи у розрізі технічних одиниць «Шахта №22 «Комунарська» та «Шахта «Щегловська-Глибока». Зазначена заява (подання) з необхідним пакетом документів була прийнята відповідачем 21.08.2012р. за вхідним номером 30/2447.

Листами відповідача №2/12-2770 від 03.09.2012р. за номерним бланком №039699 та №2/12-2916 від 18.09.2012р. за номерним бланком №046125, відмовлено позивачу у пропозиції щодо передачі в концесію майна ПАТ «Шахтоуправління «Донбас» у розрізі технічних одиниць «Шахта №22 «Комунарська» та «Шахта «Щегловська-Глибока, з наступних підстав. Дія Закону України «Про особливості оренди чи концесії об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності» розповсюджується на об'єкти, що перебувають лише у державній власності, а так як ПАТ «Шахтоуправління «Донбас» є господарським товариством, статутний капітал якого сформований за рахунок майна переданого йому засновником (державою в особі Міністерства вугільної промисловості України), то таким чином майно ПАТ «Шахтоуправління «Донбас» не може бути передано в концесію.

Також, позивач зазначив, що відповідач безпідставно відмовив у пропозиції щодо передачі в концесію майна третьої особи, не розглянувши подану заяву по суті, оскільки власником майна, закріпленого за акціонерним підприємством - третьою особою є держава в особі органу влади, до сфери управління якого входить таке підприємство, та майно технічних одиниць «Шахта №22 «Комунарська» та «Шахта «Щегловська-Глибока», що входять до складу третьої особи, було включене до переліку об'єктів паливно-енергетичного комплексу права державної власності, які можуть надаватися в концесію згідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2012 №71 «Про затвердження переліку об'єктів паливно-енергетичного комплексу права державної власності, які можуть надаватися в концесію».

На підставі викладеного позивач просив визнати незаконими дії Міністерства енергетики та вугільної промисловості України щодо відмови ТОВ «Шахтоуправління «Донбас» у розгляді пропозиції про передачу в концесію майна ПАТ «Шахтоуправління «Донбас» у розрізі технічних одиниць «Шахта №22 «Комунарська» та «Шахта «Щегловська-Глибока», яке викладене у листі №2/12-2770 від 03.09.2012р. (номерний бланк 039699) та листі №2/12-2916 від 18.09.2012р. (номерний знак 046125); зобов'язати Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розглянути заяву (подання) ТОВ «Шахтоуправління «Донбас» від 20.08.2012р. №20/08 із доданим до неї пакетом документів, отриманих Відповідачем 21.08.2012р. вхідний №30/2447, про передачу у концесію майна Публічного акціонерного товариства «Шахтоуправління «Донбас» у розрізі технічних одиниць «Шахта №22 «Комунарська» та «Шахта «Щегловська-Глибока» відповідно до вимог Закону України «Про особливості оренди чи концесії об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності», наказу Міненерговугілля України від 27.03.2012р. №194 «Про затвердження Порядку прийняття рішення про передачу в оренду чи концесію об'єктів паливно-енергетичного комплексу та вимог до аналізу ефективності та техніко-економічного обґрунтування передачі в оренду чи концесію об'єктів паливно-енергетичного комплексу», постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2012р. №71 «Про затвердження переліку об'єктів паливно-енергетичного комплексу права державної власності, які можуть надаватися в концесію» та прийняти відповідне рішення.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позивні вимоги, надав пояснення аналогічно викладеному в позові, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду письмові заперечення (а.с.206-208) згідно яких позовні вимоги не визнав, вважав їх обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, просив відмовити в задоволені позовних вимог.

Представник третьої особи у судовому засіданні надав пояснення щодо позовних вимог згідно яких вважав позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників позивача та третьої особи, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Шахтоуправління «Донбас», зареєстровано Виконавчим комітетом Донецької міської ради 09.03.2010р. як юридична особа, про що зроблено відповідний запис в Єдиному Державному реєстрі підприємств та організацій України за №36982901, та видано Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.

Третя особа, Публічне акціонерне товариство «Шахтоуправління «Донбас», зареєстровано Виконавчим комітетом Донецької міської ради 12.01.2004 року як юридична особа, про що зроблено запис в Єдиному Державному реєстрі підприємств та організацій України за №00174668, та видано Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.

Позивач звернувся до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України із заявою (поданням) від 20.08.2012р. №20/08 (з доданими матеріалами) відповідно до якої просив передати у концесію майно Публічного акціонерного товариства «Шахтоуправління «Донбас» у розрізі технічних одиниць «Шахта №22 «Комунарська» та «Шахта «Щегловська-Глибока», але листом №2/12-2770 від 03.09.2012р. та повторним листом №2/12-2770 від 03.09.2012р. відповідач відмовив позивачу у пропозиції щодо передачі в концесію майна ПАТ «Шахтоуправління «Донбас» у розрізі технічних одиниць «Шахта №22 «Комунарська» та «Шахта «Щегловська-Глибока», мотивуючи тим, що дія Закону України «Про особливості оренди чи концесії об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності» не розповсюджується на майно ПАТ «Шахтоуправління «Донбас», оскільки воно не є державним.

Відповідач, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, є центральним органом виконавчої влади відповідно до Указів Президента України від 09.12.2010 року №1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» та від 06.04.2011 №382/2011 «Про Положення про Міністерство енергетики та вугільної промисловості України», діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України, є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому, торфодобувному та нафтогазовому комплексах. Міністерство енергетики та вугільної промисловості України є юридичною особою.

Таким чином, відповідач є суб'єктом владних повноважень та здійснює в даних правовідносинах надані йому діючим законодавством України повноваження.

З приводу спірних правовідносин суд зазначає наступне.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах наданих повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та законами.

Згідно з п.п. 1, 2 ч.3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевірять, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішені справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Поняття та правові засади регулювання відносин концесії державного та комунального майна, а також умови і порядок її здійснення з метою підвищення ефективності використання державного і комунального майна і забезпечення потреб громадян України у товарах (роботах, послугах) визначає Закон України «Про концесії» із змінами і доповненнями від 16.07.1999р. №997-ХІV.

Згідно ст. 3 Закону України «Про концесії», об'єктами права державної чи комунальної власності, які надаються у концесію, зокрема є майно підприємств, які є цілісними майновими комплексами або системою цілісних майнових комплексів, що забезпечують комплексне надання послуг у сферах діяльності, об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти, які можуть бути добудовані з метою їх використання для надання послуг по задоволенню громадських потреб у сферах діяльності та спеціально збудовані об'єкти відповідно до умов концесійного договору для задоволення громадських потреб у сферах діяльності.

Порядок передання майна підприємств, що здійснюють пошук, розвідку родовищ корисних копалин і їх видобування, видобування кам'яного вугілля, лігніту (бурого вугілля), його переробку, надається у концесію визначає Законом України «Про особливості оренди чи концесії об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності» від 08.07.2011р. №3687-VІ (далі за текстом - Закон України №3687).

Закон визначає особливості передачі в оренду чи концесію окремих об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності, особливості оренди та концесії таких об'єктів.

Відповідно до ст. 1 Закону України №3687, об'єкти паливно-енергетичного комплексу - цілісні майнові комплекси або системи цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів (філій, цехів, дільниць), які забезпечують (призначені) та достатні для провадження господарської діяльності у сфері видобування кам'яного вугілля та лігніту (бурого вугілля), його переробки.

Згідно ст. 2 Закону України №3687, передачі у концесію підлягають об'єкти паливно-енергетичного комплексу на яких можливе залучення сучасних технологій виробництва та які потребують модернізації (технічного переоснащення) технологічного процесу.

Публічне акціонерне товариство «Шахтоуправління «Донбас» було засновано Міністерством вугільної промисловості України, яке є єдиним акціонером товариства, з метою задоволення попиту на ринку, потреб держави та інших суб'єктів на вироблену продукцію, а саме кам'яне вугілля. Публічне акціонерне товариство «Шахтоуправління «Донбас» перейменоване з Відкритого акціонерного товариства «Шахтоуправління «Донбас» та у свою чергу з Державного відкритого акціонерного товариства «Шахтоуправління «Донбас». Товариство засновано відповідно до Указу Президента України №210/93 від 15.06.1993р. та наказу Міністра вугільної промисловості України №309а від 28.06.1996р. шляхом перетворення з Державного підприємства «Шахтоуправління «Донбас».

Публічне акціонерне товариство «Шахтоуправління «Донбас» належить до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України відповідно до Указів Президента від 25.07.2005р. №1123 «Про заходи щодо вдосконалення державного управління вугільною промисловістю», від 05.10.2005р. №1417 «Питання Міністерства вугільної промисловості України», постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2005р. №989 «Про ліквідацію відкритого акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Вугілля «України», з часткою держави у статутному капіталі у розмірі 100%.

Відносини, пов'язані з правом власності, регулюються Конституцією України, Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України.

Суд зазначає, що статтями 41, 42 Конституції України визначені засади права власності і виділено право державної власності, право комунальної власності та право приватної власності. При цьому, статтями 325-327 Цивільного кодексу України визначені загальні положення про право власності і також виділено право державної, комунальної та приватної власності.

Господарський кодекс України визначає види підприємств як суб'єктів господарювання залежно від форм власності, на якій вони базуються. Зокрема, він передбачає, що в Україні можуть діяти приватні, комунальні, державні підприємства та підприємства колективної власності.

Відповідно до ч. 2 ст. 22 Господарського кодексу України, суб'єктами господарювання державного сектора економіки є суб'єкти, що діють на основі лише державної власності, а також суб'єкти, державна частка у статутному фонді яких перевищує п'ятдесят відсотків чи становить величину, яка забезпечує державі право вирішального впливу на господарську діяльність цих суб'єктів.

Згідно ст. 141 Господарського кодексу України, до державного майна у сфері господарювання належать цілісні майнові комплекси державних підприємств або їх структурних підрозділів, нерухоме майно, інше окреме індивідуально визначене майно державних підприємств, акції (частки, паї) держави у майні суб'єктів господарювання різних форм власності, а також майно, закріплене за державними установами і організаціями з метою здійснення необхідної господарської діяльності, та майно, передане в безоплатне користування самоврядним установам і організаціям або в оренду для використання його у господарській діяльності.

Таким чином, Публічне акціонерне товариство «Шахтоуправління «Донбас», є юридичною особою - господарським товариством, яке згідно з ст. 22 Господарського кодексу України відноситься до державного сектору економіки.

За таких обставин, суд вважає, що будучи Публічним акціонерним товариством, «Шахтоуправління «Донбас» є в той же час державним акціонерним товариством, оскільки частка Держави в Статутному фонду складає 100%, а Державне акціонерне товариство - лише ознака класифікатора згідно національного стандарту.

Держава реалізує право державної власності у державному секторі економіки через систему організаційно-господарських повноважень відповідних органів управління щодо суб'єктів господарювання, що належать до цього сектора.

Враховуючи, що згідно статті 22 Господарського кодексу України Публічне акціонерне товариство «Шахтоуправління «Донбас» є юридичною особою - господарським товариством, яке відноситься до державного сектору економіки, то до правовідносин щодо третьої особи у господарській діяльності, відповідно до частини 3 статті 22 Господарського кодексу України підлягають застосуванню відповідні закони та іншим нормативно-правові акти, якими встановлюється спеціальний порядок управління державними корпоративними правами та управління та відчуження активів суб'єктів господарювання, що відносяться до державного сектору економіки.

Відповідно до листа Міністерства юстиції України від 11.01.2007р. №19-32/2 щодо роз'яснення порядку реєстрації прав власності на об'єкти нерухомого майна залежно від форм власності встановлено, що власником майна, переданого до статутного капіталу (фонду) акціонерного товариства, є держава в особі Кабінету Міністрів України (чи іншого органу виконавчої влади, який виступив засновником такого товариства), майно якого передано до статутного капіталу (фонду) акціонерного товариства.

Таким чином, суд вважає, що акціонерні товариства, засновником і єдиним акціонером яких є держава в особі органів виконавчої влади, мають спеціальний (особливий) правовий режим майна у порівнянні з іншими господарськими товариствами, які створюються у загальному порядку, а саме, державне майно, передане до статутного фонду державних акціонерних товариств, залишається у державній власності і відчуження його можливе тільки органами приватизації через визначені законом приватизаційні процедури.

Відповідно до ст. 170 Цивільного кодексу України держава набуває і здійснює цивільні права та обов'язки через органи державної влади у межах їхньої компетенції, встановленої законом.

Частиною 5 ст. 22 Господарського кодексу України встановлено право держави реалізувати право державної власності у державному секторі економіки через систему організаційно-господарських повноважень відповідних органів управління щодо суб'єктів господарювання, що належать до цього сектору і здійснюють свою діяльність на основі права господарського відання або права оперативного управління.

Право господарського відання та право оперативного управління становлять основу правового режиму майна так званих державних юридичних осіб.

Згідно ч.1 ст. 136 Господарського кодексу України право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених Господарського кодексу України та іншими законами.

Таким чином, акціонерні товариства з 100% часткою держави у статутному капіталі, наділені правом повного господарського відання, отримують певну сукупність прав та обов'язків щодо закріпленого за ними майна. При цьому, власником майна залишається держава.

За таких обставин, підприємство не має права безоплатно передавати належне йому майно іншим юридичним особам чи громадянам, крім випадків, передбачених законом. Відчужувати, віддавати в заставу майнові об'єкти, що належать до основних фондів, здавати в оренду цілісні майнові комплекси структурних одиниць та підрозділів таке акціонерне підприємство має право лише за попередньою згодою органу, до сфери управління якого воно входить, і, як правило, на конкурентних засадах згідно до вимог частини 5 статті 75 Господарського Кодексу України.

Таким чином, суд вважає, що власником майна, закріпленого за акціонерним підприємством є держава в особі органу влади, до сфери управління якого входить таке підприємство, а тому вимоги закону України «Про особливості оренди чи концесії об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності» від 08.07.2011р. №3687-VІ розповсюджуються на майно Публічного акціонерного товариства «Шахтоуправління «Донбас».

Рішення щодо доцільності передачі об'єктів паливно-енергетичного комплексу в концесію, згідно статті 3 Закону України №3687 приймається уповноваженим органом управління. Таке рішення приймається уповноваженим органом управління за ініціативою юридичних осіб, які можуть бути орендарями чи концесіонерами відповідно до даного Закону України №3687.

Позивач звернувся до відповідача - уповноваженого органу управління з відповідною ініціативою у відповідності до вимог Закону України «Про особливості оренди чи концесії об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності», наказу Міненерговугілля України від 27.03.2012 №194 «Про затвердження Порядку прийняття рішення про передачу в оренду чи концесію об'єктів паливно-енергетичного комплексу та вимог до аналізу ефективності та техніко-економічного обґрунтування передачі в оренду чи концесію об'єктів паливно-енергетичного комплексу», постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2012р. №71 «Про затвердження переліку об'єктів паливно-енергетичного комплексу права державної власності, які можуть надаватися в концесію».

Проте, листом №2/12-2770 від 03.09.2012р. та повторним листом №2/12-2770 від 03.09.2012р. відповідач відмовив позивачу у пропозиції щодо передачі в концесію майна ПАТ «Шахтоуправління «Донбас» у розрізі технічних одиниць «Шахта №22 «Комунарська» та «Шахта «Щегловська-Глибока», мотивуючи тим, що дія Закону України «Про особливості оренди чи концесії об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності» не розповсюджується на майно ПАТ «Шахтоуправління «Донбас», оскільки воно не є державним.

Таким чином, суд вважає, що відповідач безпідставно відмовив позивачу у розгляді заяви (подання) щодо передачі в концесію майна третьої особи у розрізі технічних одиниць «Шахта №22 «Комунарська» та «Шахта «Щегловська-Глибока» з підстав не розповсюдження дії Закону України «Про особливості оренди чи концесії об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності» на майно третьої особи.

Судом не приймаються до уваги доводи відповідача про те, що Публічне акціонерне товариство «Шахтоуправління «Донбас» підлягає приватизації, а не передачі у концесію, з наступних підстав.

Відповідно до наказу Фонду державного майна України від 27.01.2012р. №142 «Про затвердження Переліку об'єктів груп В, Г, які підлягають підготовці до продажу в 2012 році з метою подальшого їх продажу» публічне акціонерне товариство «Шахтоуправління «Донбас» було включено до переліку об'єктів груп В, Г (крім АПК), які підлягають підготовці до продажу в 2012 році регіональним відділенням ВДМУ.

Проте, наказом Фонду державного майна України від 06.03.2012р. №342 «Про внесення змін до переліку об'єктів груп В, Г, які підлягають підготовці до продажу в 2012 році з метою подальшого їх продажу» публічне акціонерне товариство «Шахтоуправління «Донбас» було виключено з такого переліку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2012р. №71 «Про затвердження переліку об'єктів паливно-енергетичного комплексу права державної власності, які можуть надаватися в концесію» майно технічної одиниці «Шахта №22 «Комунарська» та технічної одиниці «Шахта «Щегловська-Глибока», які входять до складу третьої особи, було включене до переліку об'єктів паливно-енергетичного комплексу права державної власності, які можуть надаватися в концесію.

Крім цього, відповідач наказом від 31.08.2011р. № 455 «Про створення робочої групи з визначення переліку об'єктів паливно-енергетичного комплексу та проведення організаційно-технічної підготовки цих об'єктів до передачі в оренду чи концесію» у редакції наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 20.10.2011р. № 638 «Про внесення змін до наказу Міненерговугілля України від 31.08.2011р. №455» також включив до переліку об'єктів, що надаються у концесію, майно технічної одиниці «Шахта №22 «Комунарська» та технічної одиниці «Шахта «Щегловська-Глибока», які входять до складу третьої особи.

Суд зазначає, що відповідачем не надано у судовому засіданні будь-яких доказів, які б спростовували вимоги позивача щодо передачі в концесію майна третьої особи у розрізі технічних одиниць «Шахта №22 «Комунарська» та «Шахта «Щегловська-Глибока».

Таким чином виходячи з вищенаведених правових норм та досліджених обставин в їх сукупності, суд вважає, що відповідачем не доведено правомірність своїх дій щодо прийняття рішення про відмову позивачу у пропозиції про передання в концесію майна публічного акціонерного товариства «Шахтоуправління «Донбас» у розрізі технічних одиниць «Шахта №22 «Комунарська» та «Шахта «Щегловська-Глибока», у зв'язку з чим позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Шахтоуправління «Донбас» до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, третя особа: Публічне акціонерне товариство «Шахтоуправління «Донбас», про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, задовольнити в повному обсязі.

Визнати незаконними дії Міністерства енергетики та вугільної промисловості України щодо відмови Товариству з обмеженою відповідальністю «Шахтоуправління «Донбас» у розгляді пропозиції про передачу в концесію майна Публічного акціонерного товариства «Шахтоуправління «Донбас» у розрізі технічних одиниць «Шахта №22 «Комунарська» та «Шахта «Щегловська-Глибока», яке викладене у листі №2/12-2770 від 03.09.2012р. (номерний бланк 039699) та листі №2/12-2916 від 18.09.2012р. (номерний бланк 046125).

Зобов'язати Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розглянути заяву (подання) Товариства з обмеженою відповідальністю «Шахтоуправління «Донбас» від 20.08.2012р. №20/08 із доданим до неї пакетом документів, отриманих Міністерством енергетики та вугільної промисловості України 21.08.2012р. вхідний №30/2447, про передачу у концесію майна Публічного акціонерного товариства «Шахтоуправління «Донбас» у розрізі технічних одиниць «Шахта №22 «Комунарська» та «Шахта «Щегловська-Глибока» відповідно до вимог Закону України «Про особливості оренди чи концесії об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності», наказу Міненерговугілля України від 27.03.2012 №194 «Про затвердження Порядку прийняття рішення про передачу в оренду чи концесію об'єктів паливно-енергетичного комплексу та вимог до аналізу ефективності та техніко-економічного обґрунтування передачі в оренду чи концесію об'єктів паливно-енергетичного комплексу», постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2012 №71 «Про затвердження переліку об'єктів паливно-енергетичного комплексу права державної власності, які можуть надаватися в концесію» та прийняти відповідне рішення.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Шахтоуправління «Донбас» витрати по сплаті судового збору у розмірі 32,19 грн.

Постанова у повному обсязі виготовлена 15.10.2012р.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Постанова в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя Козаченко А.В.

Судді Голубова Л.Б. Череповський Є.В.