вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
Іменем України
08 жовтня 2012 р. Справа №2а-16544/10/2/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В., при секретарі Проніні Є.С.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у сумі 3400,00 грн.,
за участю представників:
від позивача - не з'явився
від відповідача - не з'явився
Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим звернулася в Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 3400,00грн. штрафних санкцій.
Ухвалами Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 17.12.2010р. відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Ухвалю суду від 18.01.2011 року зупинено провадження у справі № 2а-16544/10/18/0170 до набрання законної сили судовим рішенням по справі№ 2а-15741/10/14/0170, яка знаходиться в провадженні Окружного адміністративного суду АР Крим.
Ухвалою суду від 17.09.2012 року поновлено провадження у справі № 2а-16544/10/0170/2.
У судовому засіданні, яке відбулось 08.10.2012 року, представник позивача явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час день та місце його проведення повідомлений належним чином, 28.09.2012 р. від нього надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника, у зв'язку з неможливістю забезпечення його явки.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час день та місце його проведення повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, враховуючи належним чином повідомлення сторін про час, день та місце розгляду справи, приймаючи до уваги клопотання позивача, ненадання відповідачем клопотання про неможливість розгляду справи за відсутності його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд
Відповідач 14.04.2010 року зареєстрований Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як фізична особа-підприємець, про що зроблений запис про включення відомостей про фізичну особу-підприємця за № 28820000000027891.
З матеріалів справи вбачається, що на підставі направлення на перевірку від 28.09.10 №1993/23-3 та плану графіку на вересень 2010р. посадовими особами Державної податкової адміністрації АР Крим 29.09.2010 проведено перевірку позивача з питань дотримання Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"№ 265/95-ВР от 06.07.1995, Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності"№98/96-ВР від 23.03.96., Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів"№481/95-ВР від 19.12.95, Положення про проведення касових операцій в національної валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 №637.
За результатами перевірки складений акт №004644 від 29.09.2010 про порушення позивачем п. 13 ст. З Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг"від 06.07.1995 №265/95-ВР
Законом, який визначав правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг на час проведення перевірки, був Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі Закон).
Згідно з п. 1, 2, 9 ст. 3 Закону (в редакції, яка діяла на момент проведення перевірки відповідача та прийняття рішень про застосування фінансових санкцій) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та тютюновими виробами визначені у Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Відповідно до абз. 6,7,8 ст. 15-2 вказаного закону (в редакції, яка діяла на момент проведення перевірки відповідача та прийняття рішень про застосування фінансових санкцій) у закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять. Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів. У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: "Місце для куріння" та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: "Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".
Відповідальність за порушення норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначена у ст. 17, згідно з якою (в редакції, яка діяла на момент проведення перевірки відповідача та прийняття рішень про застосування фінансових санкцій) за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 15-2 цього Закону, - 3400 гривень.
На підставі зазначеного відповідачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0017422303 від 12.10.10, в якому за порушення позивачем ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"№481/95-ВР від 19.12.1995, визначено суму штрафних санкцій у розмірі 3400,00 грн.
Зазначене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримано відповідачем 12.10.2010 року, про що свідчать відповідні відмітки на рішенні.
У порядку ст. 71 КАС України позивачем надано докази того, що він сплатив всю суму фінансових санкцій у розмірі 3400,00 грн., про що свідчить квитанція 2593.652.1 від 28.04.2012 року, копія якої залучена до матеріалів справи.
На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1. ст. 20 якого, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, надав докази сплати заборгованості, про що свідчить квитанція 2593.652.1 від 28.04.2012 року, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Яковлєв С.В.