Ухвала від 10.10.2012 по справі 2а-9987/12/0170/9

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

УХВАЛА

Іменем України

про залишення позовної заяви без розгляду

10 жовтня 2012 р. Справа №2а-9987/12/0170/9

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Гаманка Є.О., за участю секретаря Сироватського М.С., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в АР; Крим Голови комісії з ліквідації юридичної особи ГУ МНС України в АР Крим -Ткаченко А. Б.,

про визнання незаконними дій, скасування акту, визнання незаконним та скасування наказу, спонукання до виконання певних дій,

Представники сторін:

позивач - ОСОБА_1 паспорт серія НОМЕР_1;

представник - Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в АР Крим, Сідих В.В., довіреність № 08-1/3-1008 від 29.03.12р.;

представник Ткаченка А. Б., голови комісії з ліквідації юридичної особи ГУ МНС України в АР Крим - не з'явився.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в АР Крим, Голови комісії по ліквідації юридичної особи Головного Управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в АР Крим Ткаченко А.Б. про визнання незаконними дій, скасування акту службової перевірки відомостей про суттєві порушення у роботі працівників апарату ГУ МНС України в АР Крим від 22.03.2012р., визнання незаконним та скасування наказу ГУ МНС України в АР Крим від 22.03.2012р. № 127 "Про покарання ОСОБА_1" та зобов'язання провести перерахунок та виплату заробітної плати за березень 2012р. з урахуванням корегування.

У судовому засіданні, що відбулося 10.10.12р., представник позивача наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Представник відповідача позов не визнав, надав письмові пояснення та просив суд застосувати наслідки пропуску позивачем строку для оскарження спірного наказу та дій, що пов'язані з його прийняттям.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Судом встановлено, що комісією ГУ МНС України в АР Крим проведено службову перевірку, у ході якої встановлено, що завідувач сектором нормативно-правової роботи ГУ МНС України в АР Крим ОСОБА_1 у робочий час представляла інтереси відповідачів по цивільної справі у суді. На підставі проведеної перевірки прийнятий акт, затверджений 22.03.12р. про проведення службової перевірки відомостей щодо суттєвих порушень в роботі робітників апарату ГУ МНС України в АР Крим.

Наказом від 22.03.12р. ОСОБА_1 завідувачу сектора нормативно-правової роботи ГУ МНС України в АР Крим за порушення трудової дисципліни (відсутність на робочому місці впродовж 1 години 30 хвилин без поважних причин) оголошено "догану".

Судом з'ясовано, що з наказом ГУ МНС України в АР Крим від 22.03.12р. №127 «Про покарання ОСОБА_1» позивач була ознайомлена в той же день, тобто 22.03.2012р. о 17 годині 20 хвилин, про що вона власноруч зробила запис на оборотній стороні наказу.

Таким чином, про порушення своїх прав та інтересів, які оскаржуються, а саме: про акт від 22.03.12р. про проведення службової перевірки відомостей щодо суттєвих порушень в роботі робітників апарату ГУ МНС України в АР Крим, про наказу від 22.03.12р. про порушення трудової дисципліни (відсутність на робочому місці впродовж 1 години 30 хвилин без поважних причин) оголошенню "догани" позивач дізналася 22.03.12р. Усі інші позовні вимоги пов'язані з діями, обумовленими притягненням позивача до дисциплінарної відповідальності.

Відповідно до ч. 3 ст. 99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Відповідно до відмітки на першій сторінці позову, позов подано до суду 10.09.2012р.

Тобто, адміністративний позов поданий із пропущенням строку звернення до суду.

Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Якщо в ході судового розгляду справи суд встановить, що провадження у справі відкрито за позовною заявою, поданою з пропущенням установленого законом строку звернення до адміністративного суду, або викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, позовна заява залишається без розгляду (ч.3 ст. 162 КАС України).

Згідно до п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо: позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Під час розгляду справи позивачем не надано доказів із зазначенням поважності причин пропуску строку звернення до суду.

Поважними за змістом даної статті визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.

Суд зауважує, що встановлення процесуальних строків законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Доказів наявності обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення позивача і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного звернення до суду з цим позовом, позивачем не надано.

Враховуючи вищенаведене адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини ухвали. У повному обсязі ухвалу складено та підписано 11.10.2012р.

Керуючись ст. ст. 99, 100, 155, 160, 165,167 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в АР Крим; Голови комісії з ліквідації юридичної особи ГУ МНС України в АР Крим -Ткаченко А. Б., про визнання незаконними дій, скасування акту, визнання незаконним та скасування наказу, спонукання до виконання певних дій.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.

У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Гаманко Є.О.