ун. № 2-а-6781/11
пр. № 2-а/2608/165/12
03 лютого 2012 року
Суддя Святошинського районного суду м. Києва Миколаєць І.Ю., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії,
03.10.2011 року позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації перерахувати та виплатити йому відповідно до ст.48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»як евакуйованому із зони відчуження 2 категорії щорічної допомоги на оздоровлення у розмірі трьох мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати на момент нарахування щорічної допомоги на оздоровлення, зобов'язати відповідача надалі нараховувати та виплачувати щорічну допомогу на оздоровлення у зазначеному розмірі.
Ухвалою суду від 31.10.2011 року було відкрито провадження у справі за вищезазначеним позовом.
Відповідач Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації надав заперечення проти позовних вимог, просить у задоволені позовних вимог відмовити. Свої заперечення обґрунтовує тим, що починаючи з 1998 року в законах, що визначали розмір мінімальної заробітної плати зазначалося, що до прийняття Верховною Радою України змін до законів, де для розрахунків застосовується мінімальна заробітна плата, Кабінету Міністрів України слід застосовувати ці норми, виходячи з реальних можливостей видаткової частини Державного бюджету.
Також, відповідач зазначає, що відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»щорічна допомога на оздоровлення виплачується в порядку та в розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.
Конституційним судом України дана норма закону не визнавалась неконституційною, а тому підлягає застосуванню. Відповідно до пункту 3 ст. 116 Конституції України Кабінет Міністрів України забезпечує, зокрема, проведення політики у сфері соціального захисту.
Частиною 2 ст. 4 Бюджетного кодексу України встановлено, що при здійсненні бюджетного процесу в Україні положення нормативно-правових актів застосовуються лише в частині, в якій вони не суперечать положенням Конституції України, цього Кодексу та закону про Державний Бюджет України. Згідно з бюджетними призначеннями, враховуючи вимоги ст.95, ст. 117 Конституції України та Бюджетного кодексу України, Кабінет Міністрів України своєю Постановою від 12.07.2005 р. № 562 встановив гарантований мінімальний розмір розрахункової величини для видів виплат, передбачений Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи».
Ухвалою суду від 10.01.2012 року за клопотанням Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації було залучено в якості другого співвідповідача Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради, оскільки саме він здійснює виплату щорічної допомоги на оздоровлення на підставі розпорядження Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації.
Відповідач Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат надав заперечення проти позовних вимог, просить відмовити у задоволенні позову в повному обсязі. Свої заперечення обґрунтовує тим, що законодавець надав право Кабінету Міністрів України встановлювати розміри соціальних виплат в межах асигнувань, передбачених відповідними бюджетними програмами. Рішення Кабінету Міністрів України для відповідача є обов'язковими для виконання. Відповідач діє
лише в межах повноважень, наданих чинним законодавством, серед яких не має повноваження щодо встановлення розміру щорічної допомоги на оздоровлення. Додатково зазначив, що виплата щорічної допомоги на оздоровлення проводиться Центром на підставі розпорядження управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації та у розмірах, визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 року № 562. Центр не є розпорядником коштів. За 2011 рік -23.09.2011 р. позивачу була нарахована допомога на оздоровлення у розмірі 75, 00 грн.
Суддя, дослідивши матеріали справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, заперечення відповідачів, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 48 Закону № 796-ХІІ евакуйовані із зони відчуження у 1986 році, включаючи дітей мають право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення у розмірі трьох мінімальних заробітних плат.
Крім того, відповідно до ст. 71 Закону № 796-ХІІ дія положень цього Закону не може призупинятися іншими законами, крім законів про внесення змін до цього Закону.
Позивач є особою, що евакуйована із зони відчуження у 1986 році 2 категорії, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 від 28.11.1994 р (а.с.6).
Щорічна допомога на оздоровлення позивачу виплачується у розмірі 75,00 грн. відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2005р. № 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Враховуючи загальні засади пріоритету законів над підзаконними актами суддя вважає законним та обґрунтованим зобов'язати відповідачів провести перерахунок та виплату допомогу на оздоровлення позивача у розмірі, визначеному ст. 48 Закону № 796-ХІІ за 2011 рік.
Відмовляючи у задоволені позовної вимоги про подальше нарахування та виплату щомісячної додаткової пенсії за шкоду,заподіяну здоров'ю та щорічної допомоги на оздоровлення, суддя виходить із змісту ст. 6 КАС України, згідно якої суд розглядає спір, що вже виник. Тому зазначена вимога не підлягає розгляду за відсутності предмету спору.
Керуючись ст. ст. 6, 17-19, 94, 99-100, 102, 105, 158, 161, 162, 163, 183-2, 186 Кодексу адміністративного судочинства України суд
Позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії, задовольнити частково.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації нараховувати щорічну допомогу на оздоровлення за 2011 рік ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, як евакуйованому із зони відчуження, виходячи із розміру трьох мінімальних заробітних плат, визначеного ст. 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з урахуванням раніше проведених виплат.
Зобов'язати Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) виплатити щорічну допомогу на оздоровлення за 2011 рік ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, як евакуйованому із зони відчуження, виходячи із розміру трьох мінімальних заробітних плат, визначеного ст. 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з урахуванням раніше проведених виплат.
В решті позовних вимог відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії постанови через канцелярію суду першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя: