Ухвала від 24.09.2012 по справі 5023/192/12

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

УХВАЛА

"24" вересня 2012 р.Справа № 5023/192/12 вх. № 192/12

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Дзюби О.А.

при секретарі судового засідання Шаповалові О.В.

за участю сторін:

розглянувши клопотання ліквідатора про роз'яснення п.5 резолютивної частини постанови господарського суду Харківської області від 14 лютого 2012року

По справі за заявою Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Харків

до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Харків

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Харківської області від 14 лютого 2012 року фізичну особу-підприємця ОСОБА_1, визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Ніконкову Інну Володимирівну.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 21 травня 2012 року арбітражного керуючого Ніконкову І.В. звільнено від виконання обов'язків ліквідатора фізичної особи -підприємця ОСОБА_1.; призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Попадюка Ігоря Васильовича, якого зобов'язано виконати ліквідаційну процедуру.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 28 серпня 2012 року продовжено строк на виконання ліквідаційної процедури на шість місяців до "14" лютого 2013 року.

До канцелярії суду від ліквідатора надійшло клопотання (вх№ 15306) про роз'яснення п.5 резолютивної частини постанови господарського суду Харківської області від 14 лютого 2012року.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 13 вересня 2012 року зазначене клопотання призначено до слухання у відкритому судовому засіданні на 24 вересня 2012 року.

В судовому засіданні ліквідатор підтримав своє клопотання та просив суд його задовольнити та надати роз'яснення п. 5 постанови господарського суду Харківської області від 14 лютого 2012 року, а саме: 1) чи зобов'язана Державна автомобільна інспекції ГУМВС України в Харківській області зняти заборону відчуження об'єктів рухомого майна, всі обмеження та обтяження з колісного транспортного засобу: SUZUKI NEW GRAND VITARA, 2007 року випуску, реєстраційний номер: НОМЕР_1 НОМЕР_2, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу: НОМЕР_3; 2) чи зобов'язана Державна автомобільна інспекції ГУМВС України в Харківській області зняти з обліку для відчуження колісний транспортний засіб: SUZUKI NEW GRAND VITARA, 2007 року випуску, реєстраційний номер: НОМЕР_1 НОМЕР_2, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу: НОМЕР_3.

Своє клопотання ліквідатор обґрунтовує тим, що під час виконання ліквідаційної процедури у нього виникли непорозуміння з нотаріусами та ДАІ, які полягають в тому, що в постанові суду не вказано з конкретно яких об'єктів рухомого майна необхідно зняти арешти, та які саме заборони, обмеження та обтяження необхідно скасувати. Зазначене суттєво ускладнює провадження по ліквідаційній процедурі, зокрема, здійснення дій по реалізації майна банкрута для задоволення вимог кредиторів за рахунок коштів отриманих від його реалізації

Заслухавши присутнього у судовому засіданні ліквідатора, розглянувши матеріали справи, зазначене клопотання ліквідатора, суд зазначає наступне.

Відповідно до матеріалів справи, за боржником на праві власності зареєстроване рухоме майно, а саме: колісний транспортний засіб: SUZUKI NEW GRAND VITARA, 2007 року випуску, реєстраційний номер: НОМЕР_1 НОМЕР_2, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу: НОМЕР_3.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», провадження у справі про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи банкрутство у порядку провадження, передбаченого цим кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ст. 89 Господарського процесуального кодексу України, суддя за заявою сторони чи державні виконавця роз'яснює рішення, ухвалу, не змінюючи при цьому їх змісту, з та за заявою сторони або за своєю ініціативою виправляє допущені в рішенні (ухвалі) описки чи арифметичні помилки, не зачіпаючи суті рішення.

Згідно з вимогами ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном боржника.

Відповідно до ч.1 ст.25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження: виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством; аналізує фінансове становище банкрута; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом.

Згідно ч. 1 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.

Згідно ст. 29 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута ліквідатор розпочинає продаж майна банкрута на відкритих торгах, якщо комітетом кредиторів не встановлено інший порядок продажу майна банкрута.

Отже, з моменту відкриття щодо боржника ліквідаційної процедури всі без винятку обтяження його активів, підлягають скасуванню, тому що наявність у відповідних реєстрах відомостей про обтяження та заборону на відчуження майна, яке входить до ліквідаційної маси банкрута перешкоджає ліквідатору виконанню в повному обсязі своїх обов'язків, а саме включення усіх майнових активів боржника до ліквідаційної маси з метою його подальшої реалізації для задоволення вимог кредиторів. Це пов'язано з тим, що у процедурі ліквідації задоволення вимог кредиторів відбувається за рахунок коштів, отриманих від здійсненої у встановленому порядку реалізації майна банкрута. Тому, майно банкрута повинно бути вільним від будь-яких обтяжень.

Відповідно до ст. 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно ст. 4-5 Господарського процесуального кодексу України, невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України.

До того ж, Постановою Пленуму Верховного суду України від 18.12.2009р. визначено, що Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" - містить спеціальні норми, які мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України. Втім, з урахуванням того, що дія норм Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"» є спеціальною у відношенні до інших законодавчих актів України і у разі протиріч норм цього Закону іншим нормативним актам повинні діяти норми Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання ліквідатора та роз'яснити п.5 постанови господарського суду Харківської області по справі №5023/192/12 від 14 лютого 2012 року.

Керуючись ст. ст. 22-32, 47-49 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. ст. 86, 89 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити клопотання ліквідатора про роз'яснення п.5 резолютивної частини постанови господарського суду Харківської області від 14.02.2012 р. у справі № 5023/192/12.

2. Роз'яснити п. 5 резолютивної частини постанови господарського суду Харківської області від 14.02.2012 р. у справі № 5023/192/12 наступним чином:

Державна автомобільна інспекції ГУМВС України в Харківській області зобов'язана зняти заборону відчуження об'єктів рухомого майна, всі обмеження та обтяження з колісного транспортного засобу: SUZUKI NEW GRAND VITARA, 2007 року випуску, реєстраційний номер: НОМЕР_1 НОМЕР_2, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу: НОМЕР_3;

Державна автомобільна інспекції ГУМВС України в Харківській області зобов'язана зняти з обліку для відчуження колісний транспортний засіб: SUZUKI NEW GRAND VITARA, 2007 року випуску, реєстраційний номер: НОМЕР_1 НОМЕР_2, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу: НОМЕР_3.

3. Дану ухвалу направити ліквідатору.

Суддя Дзюба О.А.