Донецький окружний адміністративний суд
про
05 жовтня 2012 р. Справа № 2а/0570/7065/2012
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Крилової М.М.
при секретарі Полежай Ю.В.
розглянувши заяву Територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області про відстрочку виконання рішення суду та встановлення чи зміну способу і порядку його виконання по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової служби у Донецькій області, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області про стягнення сум, -
за участю:
представників відповідача Клименко М.В., діє за довіреністю від 26.07.2012, Єфанової Н.В., діє за довіреністю від 08.02.2012, -
Територіальне управління Державної судової адміністрації в Донецькій області звернулось до суду з заявою про відстрочку виконання рішення суду та встановлення чи зміну способу і порядку його виконання по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової служби у Донецькій області, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області про стягнення сум, посилаючись на наступні обставини. Так, зазначає заявник, стягнення спірних коштів можливе при здійсненні додаткового фінансування, передбаченого на виплату вихідної допомоги суддям, тобто стягнення коштів можливо безпосередньо з Державного бюджету України. Також зазначає, що ДСА України, як головний розпорядник коштів Державного бюджету України в сфері судової системи, будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснює лише за наявності відповідного бюджетного призначення та в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами. Здійснення таких платежів, як виплата з бюджету недоотриманих коштів на користь суддів за їх позовами до ДСА України та ТУДСА України в Донецькій області без наявності відповідного бюджетного призначення та не в межах бюджетних асигнувань законодавством не передбачено.
Представник заявника у судовому засіданні просив розглянути питання щодо встановлення чи зміну способу і порядку виконання рішення суду, визначивши такий порядок: Міністерству фінансів України виділити з Державного бюджету України грошові кошти на додаткове фінансування Державної судової адміністрації України для Територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області на бюджетну програму «Виконання рішень судів на користь суддів» для здійснення відповідних виплат та надати відстрочку виконання рішення в частині виплати Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Донецькій області утриманого податку до моменту надходження з Державного бюджету України грошових коштів на додаткове фінансування Державної судової адміністрації України для Територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області на бюджетну програму «Виконання рішень судів на користь суддів» для здійснення відповідних виплат.
Представник Державної податкової служби у Донецькій області у судовому засіданні не заперечувала проти задоволення заяви.
Позивач до судового засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. За таких обставин, на підставі ч.2 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю осіб, що не прибули.
Судом встановлено, що Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 10.07.2012 року по справі №2а/0570/7065/2012 позов ОСОБА_1 до Державної податкової служби у Донецькій області, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області про стягнення сум - задоволений частково та зобов'язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області виплатити на користь ОСОБА_1 суму податку з доходів фізичних осіб у розмірі 18679,85 грн., яка утримана з вихідної допомоги.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 28.08.2012 року рішення суду першої інстанції залишено без змін.
Згідно ч.1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Таким чином, надання відстрочки або розстрочки рішення законодавство ставить у залежність від наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим та за умови винятковості випадків, які ці обставини обумовлюють.
Зазначені в заяві обставини дають змогу зробити суду висновок про неможливість виконання рішення суду без закладання до Державного бюджету України відповідної суми, за рахунок якої буде здійснено виплату недоотриманих коштів на користь позивача, тому суд вважає за необхідне задовольнити заяву Територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області.
На підставі вищевикладеного, ст. 263 КАС України, ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження», керуючись ст. 165 КАС України, суд, -
Заяву Територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області про відстрочку виконання рішення суду та встановлення чи зміну способу і порядку його виконання по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової служби у Донецькій області, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області про стягнення сум - задовольнити.
Встановити порядок виконання судового рішення, а саме: Міністерству фінансів України виділити з Державного бюджету України грошові кошти на додаткове фінансування Державної судової адміністрації України для Територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області на бюджетну програму «Виконання рішень судів на користь суддів» для здійснення виплати на користь ОСОБА_1 вихідної допомоги при виході у відставку.
Відстрочити виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 10.07.2012 року по справі №2а/0570/7065/2012 до моменту надходження з Державного бюджету України грошових коштів на додаткове фінансування Державної судової адміністрації України для Територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області на бюджетну програму «Виконання рішень судів на користь суддів» для здійснення виплати на користь ОСОБА_1 вихідної допомоги при виході у відставку.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надісланням апеляційної скарги особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Крилова М.М.