Постанова від 28.09.2012 по справі 2а-3872/12/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.09.2012 р. 10:45 Справа № 2а-3872/12/1470

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брагар В.С. при секретарі судового засідання Тимошевській О. І. у відкритому судовому засіданні розглянувши адміністративну справу,

за позовомДоманівського районного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов"язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, вул. Радянської Армії, 14, смт. Доманівка, Доманівського району, Миколаївської області, 56401

доОСОБА_1, АДРЕСА_1

простягнення коштів в сумі 7462,65 грн.,

За участю представників:

від позивача: Огороднік О.М., довіреність № 25, від 04.01.12;

відповідач: ОСОБА_1, паспорт НОМЕР_1, від 22.08.96;

Доманівський районний центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до ОСОБА_1 про стягнення безпідставно отриманої допомоги по безробіттю в сумі 7462,65 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що в період з 13.10.2010 року по 05.12.10 р., відповідачка безпідставно отримувала допомогу по безробіттю у сумі 6060,92 грн., а також за направленням служби зайнятості в період з 11.10.2011 року по 10.11.2011 року та з 15.11.2011 року по 30.11.2011 року відповідачка брала участь в оплачуваних громадських роботах та одержала кошти у сумі 1651,73 грн.

28.09.2012 року в судовому засідання представник позивача надала суду клопотання про зменшення суми позовних вимог в розмірі 350,00 грн. у зв'язку з частковою сплатою відповідачем заборгованості.

Присутня в судовому засіданні відповідачка позов визнала в повному обсязі, з урахуванням зменшення позовних вимог.

У судовому засіданні судом було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в них фактичні дані, заслухавши пояснення сторін суд, -

ВСТАНОВИВ:

Доманівський районний центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов"язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є державною організацією, яка відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" займається реалізацією державної політики зайнятості населення, професійною орієнтацією, підготовкою і перепідготовкою, працевлаштуванням та соціальною підтримкою тимчасово не працюючих громадян, тобто виконує владні управлінські функції і таким чином є суб'єктом владних повноважень.

06 жовтня 2010 року до Доманівського районного центру зайнятості для надання допомоги у працевлаштуванні звернулась громадянка ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, якій 13.10.2010 року надано статус безробітного з призначенням виплати допомоги по безробіттю. Також ОСОБА_1 06.10.2010 року була ознайомлена з пам'яткою безробітного, в якій відповідачка поставила свій підпис про ознайомлення з інформацією, що за приховування від служби зайнятості відомостей про працевлаштування на роботу (навіть тимчасове, за цивільно-правовим договором, тощо, безробітний знімається з обліку за обман з поверненням незаконно виплачених коштів).

При здійсненні обміну інформацією між Державною податковою адміністрацією України за 3 квартал 2011 року на адресу Доманівського РЦЗ надійшла інформація про отримання відповідачем доходів від виконання робіт за договором доручення укладеним з приватним акціонерним товариством «Страховою компанією «ПРОВІДНА». Оскільки ця інформація містила ознаки порушення чинного законодавства України, а саме - надання недостовірної інформації ОСОБА_1, Доманівським РЦЗ у лютому 2012 року був направлений запит до Солом'янського РЦЗ м. Києва для проведення відповідної перевірки. За результатом проведеної перевірки та відповідно до абз. 5 п. 5 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13.02.2009 року № 60/62, спеціалістом Солом'янського РЦЗ складено акт розслідування страхового випадку № 141 від 23.03.2012 року, яким підтверджується факт працевлаштування відповідачки.

Отже відповідачка при реєстрації в службі зайнятості 06.10.2010 року належала до зайнятого населення та не мала права на одержання соціальних послуг, матеріальне забезпечення, які надає центр зайнятості. У результаті ОСОБА_1 незаконно одержала допомогу по безробіттю в період з 13.10.2010 по 05.12.2011 року у розмірі 6 060 грн. 92 коп. Також за направленням служби зайнятості у період з 11.10.2011 по 10.11.2011 року та з 15.11.2011 по 30.11.2011 року відповідачка брала участь в оплачуваних громадських роботах та одержала кошти у сумі 1 651,73 грн.

Відповідно до п.7 Порядку № 60/62 директором Доманівського РЦЗ прийнято рішення про повернення коштів відповідачем та в порядку досудового врегулювання спору, ОСОБА_1 було повідомлено рекомендованим листом про необхідність повернути кошти у сумі 7 712 грн. 65 коп. Відповідачем претензійний лист визнано та добровільно сплачені 21.05.2012 року кошти у сумі 100,00 грн., 06.06.2012 р. сплачено 150,00 грн. Решта заборгованості у сумі 7 462,65 грн. станом на 27.06.2012 р. не сплачена.

Відповідно до п.2, п. З ст.36 Закону України „ Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" - застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Спори, що виникають із правовідносин щодо виплати допомоги по безробіттю, відповідно до ст.39 Закону вирішуються в судовому порядку.

Таким чином, отримана відповідачкою допомога по безробіттю за період з 13.10.2010 року по 05.12.2011 року у розмірі 6 060 грн. 92 коп., а також за направленням служби зайнятості у період з 11.10.2011 по 10.11.2011 року та з 15.11.2011 по 30.11.2011 року за участь в оплачуваних громадських роботах у сумі 1 651,73 грн. отримана незаконно.

За таких обставин суд вважає позовні вимоги в сумі 7112,65 грн. обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати по справі відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 69, 71, 86, 159-163, КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з ОСОБА_1 на користь Доманівського районного центру зайнятості кошти у розмірі 7112,65 грн.

3. Роз'яснити сторонам строк і порядок набрання цією постановою законної сили та її оскарження.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня проголошення/отримання її копії. Апеляційна скарга подаються Одеському апеляційному адміністративному суду через Миколаївський окружний адміністративний суд.

Суддя В. С. Брагар

Повний текст рішення складений відповідно

до ч.3 ст. 160 КАС України та підписаний суддею 02.10.2012 р.