вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
Іменем України
19 вересня 2012 р. (10:36) Справа №2а-9008/12/0170/23
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Алексєєвої Т.В., при секретарі судового засідання Ходус Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Виконуючого обов'язки Кримського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення 1700,00 грн.
За участю:
представника прокуратури Абдуллаєва Е.А., посвідчення № 12125;
представник позивача - не з'явився
представник відповідача - не з'явився
Суть спору: Виконуючий обов'язки Кримського транспортного прокурора звернувся до адміністративного суду в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим із позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
Позов мотивовано наявністю у відповідача заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій, застосованих за постановою №117949 від 14.06.2012 року.
В судовому засіданні представник прокуратури позов підтримав, надав пояснення по суті спору.
Відповідач повідомлений належним чином про дату, час і місце судового розгляду справи, в судове засідання не з'явився.
Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, відповідно до ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача.
Заслухавши представника прокуратури, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд, -
Заборгованість, про стягнення якої просить прокурор, складається з сум штрафних (фінансових) санкцій, застосованих постановою №117949 від 14.06.2012 року.
Судом встановлено, що посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим проведено перевірку транспортного засобу, який використовується відповідачем для виконання перевезень пасажирів (автомобіля IKARUS державний НОМЕР_1), за результатами перевірок складено акти від 07 травня 2011 року №232683 (а.с. 6).
Згідно із висновками вказаного акту встановлено порушення вимог ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" в частині надання послуг з нерегулярних перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначено у статті, а саме: без полюсів обов'язкового страхування пасажирів.
На підставі акту перевірки Територіальним управління Головавтотрансінспекції в АР Крим була прийнята постанова №117949 від 14.06.2012 року про застосування до відповідача фінансових санкцій на суму 1700,00 грн. (а.с. 8).
Частиною 1 статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Згідно п.п. 14 п. 145 розділу VI. Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України, від 18.02.1997, № 176 перевізник зобов'язаний здійснювати обов'язкове особисте страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті.
Абзацом 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції (штраф) за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно із ч. 4 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Відповідно до п. 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 р. N 1190 Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.
Згідно із пп. 1 п. 5 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14 грудня 2005 року №888, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005 року за №1573/11853, територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Відповідачем не надано доказів на підтвердження сплати штрафу, застосованого за вказаною постановою, доказів прийняття цих постанов із порушенням вимог законодавства, за таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови, постанову у повному обсязі складено 21.09.12 р.
Керуючись ст. ст. 94, 158-163 КАС України, суд, -
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (95006, АДРЕСА_1) в дохід Держбюджету України (р/р 31112106700002 в УДК в м. Сімферополі ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 38040558, код бюджетної класифікації доходів 21081100 "Адміністративні штрафи і інші санкції") фінансові санкції у сумі 1700 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення постанови. У разі оголошення в судовому засіданні вступної і резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Т.В. Алексєєва