Постанова від 17.09.2012 по справі 1915/11971/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.09.2012 Справа №1915/11971/2012

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

головуючого Кунцьо С.В.

за участю секретаря Чайковської М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі матеріали, які надійшли від Державної фінансової інспекції в Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку м. Кременчук Полтавської області, громадянку України, неодружену, працюючу заступником головного лікаря з економічних питань Державного закладу «Тернопільська обласна санітарно-епідеміологічна станція», жительку АДРЕСА_1,

за ч. 1 ст. 164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Державною фінансовою інспекцією в Тернопільській області направлено в Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ознаками ч. 1 ст. 164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Як вбачається з матеріалів справи, при проведенні планової ревізії використання бюджетних коштів, виділених Міністерством охорони здоров'я для проведення державного санітарно-епідеміологічного нагляду та дезінфекційних заходів Державному закладу «Тернопільська обласна санітарно-епідеміологічна станція»Міністерства охорони здоров'я України за період з 01.09.2009 р. по 01.04.2012 р., що знаходиться по вул. Ю. Федьковича, 13 в м. Тернополі, виявлено порушення бюджетного законодавства, а саме: внесення недостовірних даних до кошторисів доходів і видатків на 2009, 2010, 2011 та 2012 р.р. -не затверджено видатки за рахунок коштів спеціального фонду кошторису (або затверджено на суму менше фактичної потреби) на придбання медикаментів (препаратів), а видатки на їх придбання затверджені за рахунок коштів загального фонду кошторису; фактично медикаменти (препарати) використані в вересні-грудні 2009 р., 2010 р., 2011 р. та січні -березні 2012 р. на проведення госпрозрахункових досліджень та внаслідок вказаного порушення нанесено збитки загальному фонду кошторису ДЗ «Тернопільська обласна СЕС»на суму 71443,33 грн., чим порушено ст. 13 Бюджетного кодексу України від 21.06.2001 р. № 2542-ІІІ та ст. 13, ч. 4 ст. 23 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VІ, п. 23, п. 46, п. 49 Порядку складання, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 р. № 228 (зі змінами).

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного правопорушення визнала частково, вказавши, що причиною даного бюджетного порушення стало недостатнє фінансування державою загального фонду ДЗ «Тернопільська обласна санітарно-епідеміологічна станція», зазначивши, що певні послуги ДЗ «Тернопільська обласна санітарно-епідеміологічна станція»надає за плату та з цих коштів формується спеціальний фонд, однак зважаючи на те, що фінансування з загального фонду є недостатнім, платежі щодо утримання закладу, на оплату комунальних послуг та ін. ДЗ «Тернопільська обласна санітарно-епідеміологічна станція»змушений покривати за рахунок спеціального фонду з метою забезпечення стабільної роботи. Використання коштів для вказаних цілей спричинило їх брак для придбання медикаментів (препаратів), необхідних для проведення госпрозрахункових досліджень, та це призвело до того, що при проведенні госпрозрахункових досліджень використовувались препарати, придбані за рахунок загального фонду кошторису. Крім того просить врахувати, що вказані медикаменти були використані для забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя, що є метою діяльності ДЗ «Тернопільська обласна санітарно-епідеміологічна станція».

Опитаний в судовому засіданні головний контролер-ревізор відділу інспектування у соціальній сфері та культурі Державної фінансової інспекції в Тернопільській області ОСОБА_2 суду пояснив, що проведеною плановою ревізією Державного закладу «Тернопільська обласна санітарно-епідеміологічна станція»було встановлено, що при проведенні госпрозрахункових досліджень використовувались медикаменти (препарати), які були профінансовані з державного бюджету, а доходи, отримані врезультаті проведення госпрозрахункових досліджень, надходили в спеціальний фонд, незважаючи на те, що можливим було спланувати придбання медикаментів (препаратів) за рахунок спеціального фонду. Дане порушення бюджетного законодавства допущено з вини заступника головного лікаря з економічних питань Державного закладу «Тернопільська обласна санітарно-епідеміологічна станція»ОСОБА_1

Незважаючи на часткове визнання вини ОСОБА_1, її вина у вчиненні даного правопорушення доводиться матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ДКРС № 19-512/2012 від 11.07.2012 року та акті ревізії використання бюджетних коштів, виділених Міністерством охорони здоров'я для проведення державного санітарно-епідеміологічного нагляду та дезінфекційних заходів Державного закладу «Тернопільська обласна санітарно-епідеміологічна станція»Міністерства охорони здоров'я України за період з 01.09.2009 р. по 01.04.2012 р. № 04-22/73 від 20.06.2012 року.

Зокрема як вбачається з акту ревізії використання бюджетних коштів, виділених Міністерством охорони здоров'я для проведення державного санітарно-епідеміологічного нагляду та дезінфекційних заходів Державного закладу «Тернопільська обласна санітарно-епідеміологічна станція» Міністерства охорони здоров'я України за період з 01.09.2009 р. по 01.04.2012 р. № 04-22/73 від 20.06.2012 року ревізією використання коштів на придбання медикаментів (препаратів) на проведення госпрозрахункових досліджень встановлено, що відповідно до Звіту про надходження та використання коштів, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами в 2010 році за КЕКВ 1132 «Медикаменти та перев'язувальні матеріали»видатки затверджено в сумі 7605,3 грн., які використані на закупівлю медикаментів для проведення госпрозрахункових досліджень, а в 2009, 2011 та 2012 р. асигнування за спеціальним фондом КЕКВ 1132 не затверджувалися та відповідно видатки не проводились. Однак за даними Звіту про виконання загального фонду кошторису установи в вересні-грудні 2009, 2011 та січні-березні 2012 року затверджено асигнування та проведено фактичних видатків за КЕКВ 1132 на суму 598675,00 грн., з яких частина медпрепаратів використана на проведення госпрозрахункових досліджень. Ст. 13 Бюджетного кодексу України визначено, що спеціальний фонд включає бюджетні призначення на видатки за рахунок конкретно визначених джерел надходжень. Проте при затвердженні та виконанні кошторисів в частині спеціального фонду видатки на придбання медичних препаратів не здійснювалися або проводились в занижених розмірах. Таким чином в порушення п. 23, п. 46, п. 49 Порядку складання, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 р. № 228, медикаменти (препарати), використані в вересні-грудні 2009, 2011 та січні-березні 2012 року на проведення госпрозрахункових досліджень згідно укладених договорів, були придбані за рахунок коштів загального фонду кошторису ДЗ «Тернопільська обласна санітарно-епідеміологічна станція». Всього за ревізійний період згідно розрахунків, проведених на підставі даних про кількість проведених досліджень, вартості медикаментів відповідно до калькуляцій до діючих тарифів на платні послуги, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2003 р. № 1351 «Про затвердження тарифів (прейскурантів) на роботи і послуги, що виконуються і надаються за плату установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби», видатки загального фонду на оплату медикаментів, які використані на проведення госпрозрахункових досліджень, склали 71443,33 грн.

Враховуючи вищенаведене, суд критично оцінює показання ОСОБА_1 щодо недостатності фінансування державою загального фонду ДЗ «Тернопільська обласна санітарно-епідеміологічна станція»та необхідності використання медикаментів (препаратів), придбаних за рахунок коштів загального фонду, для проведення госпрозрахункових досліджень, оскільки це не підтверджено матеріалами справи та не може бути причиною незатвердження видатків на придбання медикаментів (препаратів) за рахунок коштів спеціального фонду кошторису, а їх затвердження за рахунок коштів загального фонду кошторису.

За таких обставин вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-12 КУпАП, тобто -включення недостовірних даних до бюджетних запитів, що призвело до затвердження необґрунтованих бюджетних призначень або необґрунтованих бюджетних асигнувань, і тому її слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення.

Накладаючи адміністративне стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу винної, і приходить до переконання, що на неї слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в доход держави.

Керуючись ст. ст. 164-12, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-12 КУпАП, і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 510 (п'ятсот десять) гривень в доход держави.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.

Головуючий суддяС. В. Кунцьо