27.08.2012 Справа №1915/11994/2012
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Кунцьо С.В. розглянувши матеріали, які надійшли від ВДАІ Тернопільського району УМВС України в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
ВДАІ Тернопільського району УМВС України в Тернопільській області направлено в суд матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Оглянувши матеріали справи, до яких додано протокол про адміністративне правопорушення ВА1 №253933, встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення не вказано повної дати його складання, зокрема не вказано року його складання.
Також в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено прізвище ім'я по батькові правопорушника, як «ОСОБА_1», хоча як вбачається із висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного, чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 05 липня 2012 року вбачається що медичний огляд проводився «ОСОБА_1».
Із змісту оглянутого протоколу про адміністративне правопорушення не неможливо чітко встановити місце проживання правопорушника.
Окрім цього як вбачається із Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції затвердженої наказом МВС України та МОЗ України від 09 вересня 2009 року №400/666, зокрема п.п. 1.6, 2.2, 2.3 огляд на стан сп'яніння проводиться уповноваженою особою Державтоінспекції МВС на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Огляд на стан алкогольного сп'яніння водія транспортного засобу здійснюється уповноваженими особами Державтоінспекції МВС, які мають спеціальні звання та пройшли відповідну підготовку. Уповноваженими особами Державтоінспекції МВС використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, свідоцтво про державну реєстрацію та свідоцтво про повірку.
В порушення вищевказаної інструкції до матеріалів справи не долучено свідоцтва про державну реєстрацію та свідоцтва про повірку «Газоаналізатора алкотест «Драгер АRBL №0894», а також відомостей, які б підтверджували повноваження державтоінспектором Антончак Я.М. щодо проведення такого огляду.
Окрім цього, як вбачається із висновку тестування на алкоголь проведеного правопорушнику вбачається, що вказаний висновок є додатком до протоколу №253933, хоча в дійсності протокол про адміністративне правопорушення складений на ОСОБА_1 є серійним та повна його серія та номер є наступними «серія ВА1 №253933».
Також як вбачається із матеріалів справи про адміністративне правопорушення, після проведення освідчення на факт вживання ОСОБА_1 алкоголю за допомогою «Газоаналізатора алкотест «Драгер АRBL №0894», останній був направлений для проведення медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного, чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції в Теребовлянську центральну комунальну районну лікарню.
Як вбачається із висновку Теребовлянської центральної комунальної районної лікарні щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного, чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 05 липня 2012 року, такий огляд правопорушника був проведений 05 липня 2012 року о 16.25 год., хоча з моменту встановлення підстав для його проведення, а це 14.15 год. 05 липня 2012 року, пройшло більше двох годин.
Вказане є грубим порушенням вимог ч.4 ст. 266 КУпАП, згідно вимог якої огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності працівника міліції.
Вказані недоліки не дають можливості повно та об'єктивно розглянути дану справу та накласти на правопорушника адміністративне стягнення відповідно до вимог ст.33 КУпАП.
За таких обставин, вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП, необхідно направити в ВДАІ Тернопільського району УМВС України в Тернопільській області для належного оформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.33, 256 КУпАП, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП -направити в ВДАІ Тернопільського району УМВС України в Тернопільській області для належного оформлення.
Головуючий суддяС. В. Кунцьо