Постанова від 03.10.2012 по справі 2а/1270/7097/2012

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

03 жовтня 2012 року Справа № 2а/1270/7097/2012

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Дибова О.А., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби України до Первомайського комунального автотранспортного підприємства Первомайської міської ради Луганської області про стягнення податкового боргу у розмірі 10102,13 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

14 вересня 2012 року позивач, Первомайська об'єднана державно податкова інспекція Луганської області Державної податкової служби звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Первомайського комунального автотранспортного підприємства Первомайської міської ради Луганської області про стягнення коштів на суму податкового боргу зі сплати екологічного податку в загальному розмірі 10102,13 грн. з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, в обґрунтування якого зазначив наступне.

Первомайське комунальне автотранспортне підприємство Первомайської міської ради Луганської області в якості юридичної особи 18.01.1996 Виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області за № 13881200000000335, взято на податковий облік у ДПІ в м. Первомайську Луганської області в якості платника податків та зборів з 03.07.1991 за №24

Станом на 14.09.2012 за Первомайським комунальним автотранспортним підприємством Первомайської міської ради рахується податковий борг перед бюджетом зі сплати екологічного податку у загальному розмірі 10101,86 грн., який утворився внаслідок несплати самостійно нарахованих податкових зобов'язань та пені у сумі 0,27 грн. за період з 20.05.2012 року по 20.08.2012 року.

З метою погашення податкового боргу Первомайською об'єднаною державною податковою інспекцією на підставі п.п.6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (який був чинним до 01.01.2011) до відповідача були застосовані відповідні заходи щодо стягнення існуючого податкового боргу, а саме, направлені перша податкова вимога №1/52 від 15.10.2001 (яка була отримана секретарем 19.10.2001) та друга податкова вимога №2/29 від 28.03.2002 (яка була отримана головним бухгалтером 28.03.2002). Однак, незважаючи на усі вжиті заходи, податковий борг відповідача залишається непогашеним.

На підставі викладеного, позивач просив стягнути в судовому порядку з позивача кошти на суму податкового боргу зі сплати екологічного податку в загальному розмірі 10102,13 грн. з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.

Ухвалою від 17 вересня 2012 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.

У встановлений судом строк відповідачем подано заперечення проти адміністративного позову, в якому зазначено, що сума основного платежу, згідно декларації від 07.05.2012 № 9024648673 була оплачена платіжним дорученням від 21.05.2010 № 383 на суму 3000,00 грн. та платіжним дорученням від 31.05.2010 № 412 на суму 2270,46 грн. Також відповідачем направлено на адресу позивача лист від 19.09.2012 № 747, в якому Первомайське КАТП просить переплату по оплаті за забруднення навколишнього природного середовища самостійно зняту ДПІ з розрахункового рахунку КАТП, направити на погашення заборгованості по екологічному податку.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до ст.6 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);

- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

У відповідності із статтею 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI платник податків зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання; подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку); подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством; виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування та митної справи і підписувати акти (довідки) про проведення перевірки; не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи; повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов'язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації); повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця; забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених цим Кодексом; допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).

Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.240.1. ст.240 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:

- викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (п.п.240.1.1. п. 240.1. ст.240 ПКУ від 02.12.2010 №2755-VI);

- скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти(п.п.240.1.2. п. 240.1. ст.240 ПКУ від 02.12.2010 №2755-VI);

- розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини(п.п.240.1.3. п. 240.1. ст.240 ПКУ від 02.12.2010 №2755-VI);

- утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (п.п.240.1.4. п. 240.1. ст.240 ПКУ від 02.12.2010 №2755-VI);

- тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (п.п.240.1.5. п. 240.1. ст.240 ПКУ від 02.12.2010 №2755-VI).

Відповідно до п.242.1. ст.242 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI об'єктом та базою оподаткування екологічного податку є:

- обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (п.п.242.1.1. п. 242.1. ст.242 ПКУ від 02.12.2010 №2755-VI);

- обсяги та види забруднюючих речовин, які скидаються безпосередньо у водні об'єкти(п.п.242.1.2. п. 242.1. ст.242 ПКУ від 02.12.2010 №2755-VI);

- обсяги та види (класи) відходів, що розміщуються у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах протягом звітного кварталу, крім обсягів та видів (класів) окремих відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на збирання і заготівлю окремих видів відходів як вторинної сировини і провадять статутну діяльність із збирання і заготівлі таких відходів (п.п.242.1.3. п. 242.1. ст.242 ПКУ від 02.12.2010 №2755-VI);

- обсяги та види палива, у тому числі виробленого з давальницької сировини, реалізованого або ввезеного на митну територію України податковими агентами, крім: обсягів палива вивезених з митної території України в митних режимах експорту або реекспорту та/або переробки на митній території України засвідчених належно оформленою митною декларацією; мазуту та пічного палива, що використовуються в процесі виробництва тепло- та електроенергії (п.п.242.1.4. п. 242.1. ст.242 ПКУ від 02.12.2010 №2755-VI);

- обсяги та категорія радіоактивних відходів, що утворюються внаслідок діяльності суб'єктів господарювання та/або тимчасово зберігаються їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (п.п.242.1.5. п. 242.1. ст.242 ПКУ від 02.12.2010 №2755-VI);

- обсяги електричної енергії, виробленої експлуатуючими організаціями ядерних установок (атомних електростанцій) (п.п.242.1.6. п. 242.1. ст.242 ПКУ від 02.12.2010 №2755-VI).

Матеріалами справи підтверджується, що Первомайське комунальне автотранспортне підприємство Первомайської міської ради Луганської області зареєстровано в якості юридичної особи 18.01.1996 Виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області за № 13881200000000335 (а.с.7), взято на податковий облік у ДПІ в м. Первомайську Луганської області в якості платника податків та зборів з 03.07.1991 за №24 (а.с.10).

Станом на 14.09.2012 за Первомайським комунальним автотранспортним підприємством Первомайської міської ради рахується податковий борг перед бюджетом зі сплати екологічного податку у загальному розмірі 10101,86 грн., який утворився внаслідок несплати самостійно нарахованих податкових зобов'язань та пені у сумі 0,27 грн. за період з 20.05.2012 року по 20.08.2012 року. Сума основного платежу складається з сум, зазначених у деклараціях № 9024648673 від 07.05.2012 року (а.с. 13-14) та № 9047323630 від 08.08.2012 року (а.с. 15-16).

Згідно виписки банку з рахунку Первомайського КАТП платіжним доручення від 21.05.2010 № 383 оплачено екологічний податок за 1 квартал 2012 року в сумі 3000,00 грн., платіжним дорученням від 31.05.2012 № 412 - екологічний податок за 1 квартал 2012 року в сумі 2270,46 грн. (а.с. 26-27)

Згідно вищезазначеної виписки банку відповідач самостійно сплатив на рахунковий рахунок, який відповідає зарахуванню грошових коштів по коду платежу 19050200 (Інші збори за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища), що підтверджується випискою УДКСУ у м. Первомайську Луганської області з реєстру документів по клієнт - банку по рахунку 3311332970054 від 21.05.2012 та 31.05.2012 (а.с. 35 - 36)

Відповідно до статті 9 Податкового Кодексу України до загальнодержавних належать такі податки та збори:

9.1.1. податок на прибуток підприємств;

9.1.2. податок на доходи фізичних осіб;

9.1.3. податок на додану вартість;

9.1.4. акцизний податок;

9.1.5. збір за першу реєстрацію транспортного засобу;

9.1.6. екологічний податок;

9.1.7. рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України;

9.1.8. рентна плата за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні;

9.1.9. плата за користування надрами;

9.1.10. плата за землю;

9.1.11. збір за користування радіочастотним ресурсом України;

9.1.12. збір за спеціальне використання води;

9.1.13. збір за спеціальне використання лісових ресурсів;

9.1.14. фіксований сільськогосподарський податок;

9.1.15. збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства;

9.1.16. мито;

9.1.17. збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками;

9.1.18. збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності.

Зарахування загальнодержавних податків та зборів до державного і місцевих бюджетів здійснюється відповідно до Бюджетного Кодексу України.

Відповідно до частини 7 статті 45 Бюджетного Кодексу України перелік податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів бюджету згідно з бюджетною класифікацією в розрізі органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а також загальні вимоги щодо обліку доходів бюджету визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів від 16.02.2011 «Деякі питання ведення обліку податків і зборів загальнообов'язкових платежів та інших доходів бюджету» № 106 відповідно до ч. 7 ст. 45 БК України установлено, що перелік податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів бюджету визначаються відповідно до переліку кодів бюджетної класифікації в розрізі органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, згідно з додатками.

Відповідно до Додатку до Постанови Кабінету Міністрів від 16.02.2011 № 106 за код бюджетної класифікації 19050200 справляння надходжень бюджету контролюється ДПС.

Статтею 9 ПК України збір по коду платежу 19050200 (Інші збори та забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища) до загальнодержавних податків та зборів не відноситься, а п.п.9.1.6 п.9.1 ст.8 ПК України було введено екологічний податок (в т.ч. збір по коду 19010311 - надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місця чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини), розрахунковий рахунок по коду сплати є 33112364700054.

Вказаний Первомайським КАТП в реквізитах платіжних доручень від 21.05.2012 № 383 та 31.05.2012 № 412 розрахунковий рахунок відповідає рахунку по платежу «Інші збори за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього середовища», куди ці гроші і були перераховані, у зв'язку з чим і виникла переплата станом на 28.09.2012 по коду платежу 19050200 в сумі 1328,94 грн.

Згідно зворотного боку облікової картки Первомайським КАТП Первомайської міської ради Луганської області згідно декларації № 9024648673 за 1 квартал 2012 року нараховано екологічний податок в сумі 5270,46 грн., № 9047323630 за 2 квартал 2012 року - 4831,40 грн. (а.с. 33-34, 13-16)

Лист від 19.09.2012 № 747 відповідач направив позивачу, про що свідчить штамп вхідної кореспонденції від 21.09.2012, лише після отримання адміністративного позову.

В Листі від 19.09.2012 відповідач просить переплату по платежу «Інші збори за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього середовища» в сумі 1328,94 грн. пере направити на рахунок платежу «екологічний податок». Проте, перерахування переплати можливо на підставі фактичного надходження (майбутнього надходження) на цей рахунок коштів, який відповідає даному виду платежу, але надходження на даний час відсутні.

Так, через несплату Первомайським комунальним автотранспортним підприємством Первомайської міської ради Луганської області сум узгоджених податкових зобов'язань в установлені законодавством строки, Первомайською об'єднаною державною податковою інспекцією на підставі п.п.6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (який був чинним до 01.01.2011) до відповідача були застосовані відповідні заходи щодо стягнення існуючого податкового боргу, а саме, направлені перша податкова вимога №1/52 від 15.10.2001 (яка була отримана секретарем 19.10.2001) (а.с.11) та друга податкова вимога №2/29 від 28.03.2002 (яка була отримана головним бухгалтером 28.03.2002) (а.с. 12).

У даному випадку, податкові вимоги було направлено боржнику на підставі Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 (який був чинним на час виникнення податкового боргу та до 01.01.2011), яким регулювався порядок адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів).

Податкові вимоги, отримані відповідачем, не оскаржені та вважаються узгодженими.

Даних про добровільну сплату податкового боргу відповідачем судом не встановлено.

Несплата Первомайським комунальним автотранспортним підприємством Первомайської міської ради Луганської області сум узгоджених податкових зобов'язань в установлені законодавством строки виникла, у зв'язку зі сплатою податку за кодом платежу 19050200 «Інші збори за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього середовища» замість коду платежу 19010311 «екологічний податок», що привело до переплати податку за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 1328,94 грн., та заборгованості по екологічному податку в сумі - 10102,13 грн. за 1 - 2 квартал 2012 року.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до пункту 21 частини 1 статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ "Про судовий збір" від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись підпунктом 20.1.12 пункту 20.1 статті 20, пунктом 67.2 статті 67 Податкового кодексу України, статтями 46, 49 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців", статтями 2, 9, 11, 17, 18, 94, 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби України до Первомайського комунального автотранспортного підприємства Первомайської міської ради Луганської області про стягнення податкового боргу у розмірі 10102,13 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Первомайського комунального автотранспортного підприємства Первомайської міської ради Луганської області (93200, Луганська область, м. Первомайськ, вул. Партизан, 1а), з усіх рахунків у банках, обслуговуючих боржника податковий борг зі сплати екологічного податку за 1 - 2 квартал 2012 року в розмірі 10102,13 грн. (десять тисяч сто дві гривні 13 коп.) на користь Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби України (р/р 33112364700054, отримувач ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, ЄДРПОУ 37736894, код БК 19010311).

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

СуддяО.А. Дибова