Постанова від 21.08.2012 по справі 0670/3814/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа № 0670/3814/12

категорія 10.3

21 серпня 2012 р. м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Нагірняк М.Ф. ,

при секретарі - Янушевській,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до Дочірнього підприємства " Промінь" Відкритого акціонерного товариства "Житомирінвест"

про стягнення 5107,57 грн.,-

встановив:

Житомирське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося з позовом до Дочірнього підприємства " Промінь" Відкритого акціонерного товариства "Житомирінвест" про стягнення адміністративно-господарської санкції за недодержання нормативну робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.

В судовому засіданні представник Позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі і пояснив, що перевіркою поданої до відділення державної звітності відповідача "Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2011 рік" встановлено, що Відповідач, Дочірнє підприємство " Промінь" Відкритого акціонерного товариства "Житомирінвест", не забезпечив виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у кількості одного робочого місця. За зазначене правопорушення до Відповідача була застосована адміністративно-господарська санкція та нарахована пеня на загальну суму 5107,57грн., яку Відповідач в добровільному порядку не сплатив. Нарахування розміру адміністративно-господарської санкції та пені проводилося виключно на підставі звіту Відповідача, перевірка по даному факту не проводилася. В добровільному порядку Відповідач в установлені строки заборгованість не погасив і її розмір складає 5107,57грн.

Представник Відповідача в судове засідання повторно не прибув, про дату, час і місце судових засідань був повідомлений належним чином, відповідно до вимог ст.ст.35-38 КАС України. Заперечень проти позову суду не надав, про поважність причин неявки в судові засідання не повідомляв.

Враховуючи неявку в судове засідання представника Відповідача та відсутність в потребі заслуховувати пояснення свідка чи експерта, суд відповідно до вимог ч.6 ст.128 КАС України розглянув справу в порядку письмового провадження. Розглянувши подані документи та матеріали, заслухавши пояснення представника Позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.

Правовідносини, що є предметом даного судового розгляду, регулюються Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні". Цей Закон визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними здібностями і інтересами.

За змістом статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" ( надалі - Закон) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Виходячи із середньооблікової чисельності штатних працівників відповідача, Дочірнього підприємства " Промінь" Відкритого акціонерного товариства "Житомирінвест", ( 12 працівників ) норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів складає одне робоче місце.

У частині 1 статті 20 цього Закону встановлено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, які використовують найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Крім того, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України.

Судом безспірно встановлено, що відповідно до Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2011рік, що Відповідачем був поданий Позивачу 27.04.2012року, середньооблікова кількість штатних працівників Відповідача за 2011рік складала 12 чоловік. Отже, Відповідач відповідно до вимог ст.19 Закону повинен був створити робочі місця та працевлаштувати на них одного інваліда. Як зазначено в Звіті, Відповідач вказує, що протягом 2011року ним не був працевлаштований жодний інвалід. Таким чином, Відповідач не виконав встановлений Законом норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у кількості однієї особи.

Враховуючи середньорічну заробітну плату штатного працівника за 2010рік Відповідачу була визначена адміністративно-господарська санкція в сумі 5050,00грн. та нарахована пеня в сумі 57,57грн. Загальна сума адміністративно-господарської санкції складає 5107,57грн.

Доказів погашення Відповідачем вказаної заборгованості в установлений Законом строк суду не надано.

За таких обставин позов підлягає задоволенню, а кошти в сумі 5107,57грн. - стягненню з Відповідача на користь Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.

Відповідно до вимог ст.94 КАС України судові витрати стягненню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст.2,86,94,159-163,167,254 Кодексу адміністративного судочинства, суд

постановив:

Позов задовольнити, стягнути з Дочірнього підприємства " Промінь" Відкритого акціонерного товариства "Житомирінвест" на користь Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів 5107,57грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий суддя М.Ф. Нагірняк