справа № 0670/5054/12
категорія 9
15 серпня 2012 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Нагірняк М.Ф. ,
при секретарі - Янушевській В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся", Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Саджанець", Приватного сільськогосподарського підприємства "Лан", Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю ім.Кірова, Приватного (приватно-орендного) сільськогосподарського підприємства "Білокоровицьке"
до Управління агропромислового розвитку Олевської районної державної адміністрації
про зобов'язання вчинити дії,-
встановив:
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Полісся", Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Саджанець", Приватне сільськогосподарське підприємство "Лан", Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю ім.Кірова, Приватне (приватно-орендне) сільськогосподарське підприємство "Білокоровицьке" звернулися з позовом до Управління агропромислового розвитку Олевської районної державної адміністрації про зобов'язання відновити в обліку бюджетних зобов'язань по бюджетній програмі КПКВК 2801350 "Державна підтримка розвитку хмелярства, закладання молодих садів, виноградників та догляд за ними" та виплати на загальну суму 1089600,00грн., виділені відповідно до Наказів Міністерства аграрної політики та продовольства України від 22.07.2011року за № 360 та від 26.08.2011року за № 429.
В судовому засіданні представник Позивачів позовні вимоги підтримала в повному обсязі і пояснила, що відповідно до Наказів Міністерства аграрної політики та продовольства України від 22.07.2011року за № 360 та від 26.08.2011року за № 429 Позивачам були виділені бюджетні кошти для компенсації витрат з придбання, проведення ремонту, реконструкції спеціальних хмелярських знарядь, механізмів та обладнання, догляду за продуктивними і молодими насадженнями хмелю, реконструкції шпалер та придбання засобів захисту рослин хмелю. Однак, як пояснила представник Позивачів вказані кошти не були виплачені Позивачем в зв'язку з тим, що в ході ревізії окремих питань фінансово - господарської діяльності Відповідача КРУ в Олевському районі прийшло до хибного висновку про незаконність виділення зазначених коштів, про що було винесене відповідну вимогу від 25.07.2011року.
За рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 08.05.2012року та Ухвали Житомирського апеляційного адміністративного суду від 11.06.2012року вказана вимога КРУ в Олевському районі визнана незаконною.
Представник Відповідача в судове не прибув, направив суду заяву про визнання позову та клопотання про розгляд справи без його участі.
Враховуючи неявку представника Відповідача в судове засідання та відсутність потреби заслуховувати свідків та експертів, суд розглянув матеріали справи в порядку письмового провадження. Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника Позивачів, враховуючи заяву Відповідача про визнання позову, суд приходить до висновку, що визнання Відповідачем позову підлягає прийняттю, а позов підлягає задоволенню з таких підстав .
Правовідносини, що виникли між сторонами по даній справі регулюються правовими нормами Закону України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства". Цей Закон визначає порядок справляння та використання збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
За приписами ст.4 Закону головним розпорядником цих коштів є центральний орган виконавчої влади, який здійснює державну політику у сфері виноградарства, садівництва і хмелярства, тобто Міністерство аграрної політики та продовольства України.
Порядок використання цих коштів затверджується Кабінетом Міністрів України, а саме постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 р. N 587 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2007 р. N 613, якою затверджено Порядок справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства (надалі.
В судовому засіданні безспірно встановлено, що відповідно до Наказів Міністерства аграрної політики та продовольства України від 22.07.2011року за № 360 та від 26.08.2011року за № 429 Позивачам були виділені бюджетні кошти для компенсації Позивачам витрат з придбання, проведення ремонту, реконструкції спеціальних хмелярських знарядь, механізмів та обладнання, догляду за продуктивними і молодими насадженнями хмелю, реконструкції шпалер та придбання засобів захисту рослин хмелю на загальну суму 1089600,00грн., в тому числі:
- Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю "Полісся"- 479200,00грн.;
- Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю "Саджанець"- 54600,00грн.;
- Приватному сільськогосподарському підприємству "Лан" - 87700,00грн.;
- Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю ім.Кірова - 88600,00грн.;
- Приватному (приватно-орендному) сільськогосподарському підприємству "Білокоровицьке" - 379500,00грн.
Виплата зазначених коштів Позивачам не була проведена по причині винесення Контрольно - ревізійним управлінням в Олевському районі 25.07.2011року Відповідачу вимоги щодо незаконності надання Позивачам по даній справі зазначеної бюджетної підтримки.
Вказана вимога була оскаржена в судовому порядку і відповідно до Ухвали Житомирського апеляційного адміністративного суду від 11.06.2012року визнана протиправною та скасована. Відповідно до положень ст.254 КАС України вказана Ухвала Житомирського апеляційного адміністративного суду набрала законної сили з моменту проголошення.
За приписами ч.4ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній справі, є обов'язковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності такої особи.
Відповідно до положень ст.ст.112,113, 136 Кодексу адміністративного судочинства України визнання Відповідачем адміністративного позову є підставою для його задоволення.
В розумінні положень п.14 Порядку Відповідач, як управління агропромислового розвитку районної держадміністрації, на підставі зазначених наказів Мінагрополітики повинен подати управлінню Казначейства реєстр підприємств і платіжні доручення на виплату компенсацій шляхом перерахування бюджетних коштів із власного реєстраційного рахунка на поточні рахунки Позивачів, що відкриті в банках.
На підставі викладеного суд приходить до висновку про наявність порушеного права Позивачів на отримання зазначених бюджетних коштів для компенсації Позивачам витрат з придбання, проведення ремонту, реконструкції спеціальних хмелярських знарядь, механізмів та обладнання, догляду за продуктивними і молодими насадженнями хмелю, реконструкції шпалер та придбання засобів захисту рослин хмелю на загальну суму 1089600,00грн.
Механізм використання бюджетних коштів визначений правовими нормами Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 02.03.2012 N 309.
Як зазначено в п.2.14 зазначеного Порядку, у міру прийняття рішень розпорядником бюджетних коштів про погашення бюджетних зобов'язань та бюджетних фінансових зобов'язань, які залишились не погашеними на кінець минулого бюджетного періоду, розпорядники бюджетних коштів здійснюють реєстрацію таких бюджетних зобов'язань та бюджетних фінансових зобов'язань у поточному бюджетному періоді шляхом подання Реєстру та/або Реєстру фінансових зобов'язань і відповідних підтвердних документів.
Зазначене свідчить про обґрунтованість позовних вимог Позивачів, наявність підстав для прийняття визнання Відповідачем зазначеного позову та задоволення позову в повному обсязі.
Відповідно до вимог ст.94 КАС України судові витрати Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся" у вигляді 32,19грн. судового збору підлягають відшкодуванню за рахунок державного бюджету.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст.2,96,94,136,159-163,167,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позов Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся", Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Саджанець", Приватного сільськогосподарського підприємства "Лан", Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю ім.Кірова та Приватного (приватно-орендного) сільськогосподарського підприємства "Білокоровицьке" до Управління агропромислового розвитку Олевської районної державної адміністрації задовольнити в повному обсязі.
Судові витрати Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся" у вигляді 32,19грн. судового збору підлягають відшкодуванню за рахунок державного бюджету.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий суддя М.Ф. Нагірняк