Постанова від 27.09.2012 по справі 2а/1270/7146/2012

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 вересня 2012 року Справа № 2а/1270/7146/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Матвєєвої В.В.,

при секретарі: Захаровій Ю.О.,

за участю сторін:

представника позивача -

УПФУ в Слов'яносербському районі Луганської області: не з'явився,

відповідача - фізичної особи - підприємця

ОСОБА_1: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 4010,30 грн., -

ВСТАНОВИВ:

18 вересня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 4010,30 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач взятий на облік до Управлінні пенсійного фонду України в Слов'яносер?бському районі Луганської об?ласті як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

В порушення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» відповідач не сплачує страхові внески, у зв'язку з чим станом на 29.08.2012 у відповідача виникла недоїмка по сплаті страхових внесків за період з 01.01.2011 по 01.01.2012 у розмірі 4010,30 грн.

У зв'язку з несплатою відповідачем недоїмки позивач звернувся з позовом до суду.

Представник УПФУ в Слов'яносербському районі Луганської області в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав пояснення, аналогічні викладеним в позові. Просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце проведення розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням (а. с. 15), про причини неявки суд не повідомив.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача.

Суд, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідач ОСОБА_1 зареєстрований як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в Управлінні пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області.

Станом на 29.08.20012 недоїмка відповідача по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування складає 4010,30 грн., що підтверджується розрахунком ціни позову (а. с. 6), карткою особового рахунку платника за період з 01.01.2012 по 29.08.2012 (а. с. 7).

07.05.2012 Управлінням пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області була винесена вимога про сплату боргу № Ф166-12 (а. с. 9). Вказана вимога була отримана відповідачем 11.05.2012, про що свідчить підпис в графі «Вимогу отримав» (а. с. 9).

Як було встановлено в судовому засіданні відповідач суму боргу, зазначеної у вимозі, у встановленому законом порядку протягом 10 днів з дня отримання такої вимоги, не оскаржив, борг в повному обсязі не сплатив.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є: роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Згідно повідомлення - розрахунку по доплаті до мінімального страхового внеску, долученого позивачем до адміністративного позову (а. с. 10), відповідач ФОП ОСОБА_1 повинен був сплатити заборгованість по сплаті єдиного внеску в розмірі 4010,30 грн., з яких у період з січня по березень 2011 року - 326,53 грн. щомісяця, з квітня по вересень 2011 року - 333,12 грн. щомісяця, з жовтня по листопад 2011 року - 341,80 грн. щомісяця, в грудні 2011 року - 348,39 грн. Відповідач суму боргу в розмірі 4010,30 грн. до теперішнього часу в добровільному порядку не сплатив.

Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону № 2464, у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Як встановлено в судовому засіданні, заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 4010,30 грн. відповідачем не сплачена, вимога про сплату боргу № Ф166-12 від 07.05.2012 у встановленому законом порядку не оскаржена.

На підставі вищевикладеного суд вважає, що підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому позов Управління пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 4010,30 грн. є доведеним та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 6, 9, 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 4010,30 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Управління пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області (місцезнаходження: 93701, Луганська область, смт. Слов'яносербськ, вул. Гагаріна, 22, код 21792620, р/р 25602301753 в ЛОД Ощадбанку, МФО 304665) суму заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 4010,30 грн. (чотири тисячі десять гривень тридцять копійок).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складено та підписано 28 вересня 2012 року.

СуддяВ.В. Матвєєва