ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
27 серпня 2012 р. 2а-7477/12/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кухар Н.А. перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про визнання протиправною та скасування експертної оцінки та зобов'язання призначити повторну експертизу,-
23 серпня 2012 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 про визнання протиправними звіту про оцінку квартири та висновку про вартість об'єкта оцінки та зобов'язання призначити повторну експертизу.
З матеріалів позову вбачається, що позивач вважає протиправною оцінку майна: звіт про оцінку квартири, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 та висновк про вартість цього об'єкта оцінки від 07.05.2012 року СПД ФОП ОСОБА_2, просять скасувати їх та просять відповідача призначити повторну експертизу із залученням Інституту судових експертиз.
Суддя, вирішуючи питання про наявність підстав для порушення провадження в адміністративній справі за переліченими вище вимогами, виходить з таких підстав та мотивів.
Відносно вимоги позивача про визнання протиправною оцінки майна (звіту про оцінку квартири, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 та висновку про вартість цього об'єкта оцінки від 07.05.2012 року, який виконано ФОП ОСОБА_2) та скасування експертної оцінки суддя зазначає, що відповідно до ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ (ч.1 ст.2); до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження (ч.2 ст.2).
Статтею 17 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму (ч.1 ст.17); юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму (ч.2 ст.17).
Звертаючись до суду у спірних правовідносинах, позивач висунув вимогу про визнання протиправними та скасування результатів оцінки, проведеної Фізичною особою-підприємцем, тобто суб'єктом права, котрий в розумінні ст. 3 КАС України не є суб'єктом владних повноважень.
Згідно з вимогами п.1 ч.1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
При цьому, суд роз'яснює позивачу, що вказана позовна заява повинна розглядатись місцевим загальним судом в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст.ст. 17, 109, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі в частині вимог про визнання протиправною оцінки майна (звіту про оцінку квартири, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 та висновку про вартість цього об'єкта оцінки від 07.05.2012 року, який виконано ФОП ОСОБА_2) та скасування її.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами.
На ухвалу суду першої інстанції може бути подано апеляційну скаргу протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Суддя Кухар Н.А.