Справа № 2504/891/12
Провадження № 3/2504/356/12
20 вересня 2012 року суддя Варвинського районного суду Чернігівської області Павлов В.Г., перевіривши матеріали адміністративної справи № 2504/891/12, яка надійшла від Варвинського ВДАІ при УДАІ УМВС в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,
громадянина України, жителя АДРЕСА_1, непрацюючого,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП,-
19.09.2012 року до Варвинського районного суду від Варвинського ВДАІ при УДАІ УМВС України в Чернігівській області надійшов протокол від 23.07.2012 року про адміністративне правопорушення серії СВ1 № 177548, складений відносно ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП. 23.07.2012 року о 13 годині 50 хвилин ОСОБА_1, будучи протягом року притягнутим до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.130 КУпАП та підданим адміністративному стягненню, в смт. Варва Чернігівської області по вулиці Пилипенка керував автомобілем «ВАЗ 21063»/державний номерний знак НОМЕР_1/ в стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується висновком Варвинської ЦРЛ № 72 від 23.07.2012 року, чим порушив вимоги п.2.9 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.130 КУпАП.
Згідно вимог ч.1 ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган /посадова особа/ при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Згідно вимог ст.280 КУпАП суд зобов'язаний з'ясувати всі обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій і є одним із основних джерел доказів, складається по встановленій формі й повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті: дату і місце його складання, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно п.п.3 п.2.21 «Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху" /далі-Інструкція/ затвердженої наказом МВС України від 26 лютого 2009 року за № 77, яка визначає процедуру оформлення працівниками ДАІ матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зазначено, що посадова особа Державтоінспекції, яка подає матеріали до розгляду, готує довідку про відсутність (наявність) повторності вчинення адміністративного правопорушення, отримання (неотримання) особою за місцем її проживання посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, а за адміністративними матеріалами за правопорушення, передбачені частинами другою та третьою статті 130 КУпАП - довідку про належність транспортного засобу.
В даному випадку ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, що передбачене ч.2 ст.130 КУпАП, а відсутність довідки про належність транспортного засобу унеможливлює суд об'єктивно вирішити справу по суті, оскільки санкцією частини другої статті 130 КУпАП передбачається оплатне вилучення транспортного засобу в особи-правопорушника.
Крім того, згідно п.4.2 вищезазначеної Інструкції, передбачено, що в разі оформлення протоколу про адміністративне правопорушення, передбаченого ст.130 КУпАП, наявність свідків та їх письмових пояснень є обов'язковою.
Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті" визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
В зв'язку з тим, що процедура оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення проведена в порушення вимог КУпАП, зокрема в матеріалах справи відсутня довідка про належність транспортного засобу автомобіля «ВАЗ 21063»/державний номерний знак НОМЕР_1/, у відповідній графі протоколу відсутні відомості про свідків правопорушення та до протоколу не додані їх письмові пояснення, вищезазначені порушення та допущена неповнота при складанні адміністративного матеріалу унеможливлюють повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи в судовому засіданні, а тому матеріали адміністративної справи № 2504/891/12 року підлягають поверненню до Варвинського ВДАІ при УДАІ УМВС в Чернігівській області для доопрацювання.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.256,278 КУпАП,-
Протокол від 23.07.2012 року про адміністративне правопорушення серії СВ1 № 177548 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення ним правопорушення, що передбачене ч.2 ст.130 КУпАП, повернути до Варвинського ВДАІ при УДАІ УМВС України в Чернігівській області, для доопрацювання. Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Варвинського районного суду
Чернігівської області В.Г.Павлов