Постанова від 21.09.2012 по справі 1329/705/2012

Справа №1329/705/2012

Провадження №8а-/1329/101/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2012 року м. Яворів

Яворівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого - судді Варениця В.С.

з участю секретаря Мідик С.М.

під час розгляду у відкритому судовому засіданні в місті Яворові

адміністративної справи за заявою Управління праці та соціального захисту населення Яворівської районної державної адміністрації

про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Яворівського районного суду Львівської області від 25.08.2009 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до УПСЗН Яворівської РДА про стягнення заборгованості по невиплаченій в повному обсязі допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку,-

ВСТАНОВИВ:

представник Управління праці та соціального захисту населення Яворівської райдержадміністрації звернувся до суду з заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Яворівського районного суду Львівської області від 04.12.2009 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до УПСЗН Яворівської РДА про стягнення заборгованості по невиплаченій в повному обсязі допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку. Зі змісту поданої заяви вбачається, що підставою для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами вказується на прийняття 25.01.2012 року Конституційним Судом України рішення №1-11/2012 року, згідно якого визначено, що держава забезпечує соціальну спрямованість економіки, що є основою для реалізації прав громадян на соціальний захист та достатній життєвий рівень. Відповідно до Основного Закону України «кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло»(стаття 48), «пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом»(частина третя ст.46). Також в даному рішенні визначено, що нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, якими регулюються бюджетні відносини, зокрема питання соціального захисту за рахунок коштів Державного бюджету України, є складовою бюджетного законодавства відповідно до п.5 ст.4 Бюджетного кодексу України. Отже, суди загальної юрисдикції України під час вирішення справ щодо соціального захисту прав громадян повинні застосовувати нормативно-правові акти КМУ, прийняті на підставі і на виконання Бюджетного кодексу України, інших законів України, в тому числі Закону про Державний бюджет України на відповідний рік. Суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян керуються, зокрема, принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції‚ на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України.

Представник заявника, а також позивач ОСОБА_1, які про дату, час і місце розгояду справи були належним чином повідомлені, у судове засідання не з'явилися, причини неявки суду не повідомили, а тому суд вирішив розглядати справу без участі сторін на підставі наявних доказів по справі.

Перевіривши матеріали справи та оцінивши доводи заявника, суд прийшов до наступного.

Постановою Яворівського районного суду Львівської області від 04.12.2009 року було частково задоволено позовні вимоги, поновлено річний строк звернення до сду, визнано дії УПСЗН Яворівської РДА щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_2 допомоги по догляду за дитиною до досяггнення нею трирічного віку за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року в розмірі, передбаченому ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»неправомірними та зобов'язано відповідача нарахувати і виплатити таку допомогу, з врахуванням проведених виплат. В решті позовних вимог було відмовлено.

Дана постанова набрала законної сили, так як ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.01.2012 року апеляційна скарга УПСЗН Яворівської РДА залишено без задоволення, а постанову суду -без змін.

В зв'язку з прийняттям 25.01.20012 року Конституційним Судом України рішення №3рп/2012 у справі №1-11/2012 року, представником УПСЗН Яворівського РДА подано заяву про перегляд судового рішення в зв'язку з нововиявленими обставинами.

Однак п.5 ч.2 ст.245 КАС України визначено, що підставою для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акту чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконано.

Також ч.3 ст.245 КАС України заборонено перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами у разі прийняття нових законів, інших нормативно-правових актів, якими скасовано закони чи інші нормативно-правові акти, що діяли на час розгляду справи.

З судового рішення, на яке подано заяву про перегляд за нововиявленими обставинами, вбачається, що правовою нормою, застосованої судом при вирішенні справи, була ст.43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовлених похованням», ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», які на даний час неконституційними по рішенню суду не визнані.

Крім того, предметом розгляду Конституційного Суду України, за наслідками якого прийнято Рішення №3-рп/2012 у справі №1-11/2012 було офіційне тлумачення положень статті 1, частин першої, другої, третьої статті 95, частини другої статті 96, пунктів 2, 3, 6 статті 116, частини другої статті 124, частини першої статті 129 Конституції України, пункту 5 частини першої статті 4 Бюджетного кодексу України, пункту 2 частини першої статті 9 КАС України в системному зв'язку з окремими положеннями Конституції України.

З огляду на вищевикладене, суд вважає безпідставним посилання УПСЗН Явлоівської РДА на Рішення Конституційного Суду України від 25.01.2012 року №3-рп/2012 як на нововиявлену обставину, оскільки ним не встановлено неконституційність норм закону чи іншого нормативно-правового акта, які суд застосував до спірних правовідносин при вирішенні справи.

Також, суд вважає безпідставним посилання представника заявника на п.1 ч.1 ст.245 КАС України, так як в вказаному рішенні Конституційного Суду України містяться істотні для справи обставини, які, на думку заявника, є нововиявленими обставинами.

За змістом ст.245 КАС України підставами для перегляду постанови суду, що набрала законної сили за нововиявленими обставинами, зокрема, є істотні для справи

обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час

розгляду справи. Нововиявленими слід вважати обставини (як фактичного, так і правового характеру), які об'єктивно існували на момент вирішення адміністративної справи, не були відомі і не могли бути відомі на той час суду та хоча б одній особі, яка брала участь у справі. Наявність обох цих умов для визнання обставиною нововиявленою є обов'язковою.

В даному випадку суд не визнає, що у рішенні Конституційного Суду України №3-рп/2012 у справі №1-11/2012 від 25.01.2012 року наявні нововиявлені обставини, так як такого рішення і відповідно таких обставин на час розгляду справи не існувало.

Оцінюючи докази по даній справі в їх сукупності, суд приходить до висновку, що в судовому засіданні доведено безпідставність твердження заявником про наявність нововиявлених обставин, що є підставою залишення заяви без задоволення.

Керуючись ст.ст.245, 252, 253 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

заяву Управління праці та соціального захисту населення Яворівської районної державної адміністрації про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Яворівського районного суду Львівської області від 04.12.2009 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до УПСЗН Яворівської РДА про стягнення заборгованості по невиплаченій в повному обсязі допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку -залишити без задоволення.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення через Яворівський районний суд Львівської області.

Постанову виготовлено в нарадчій кімнаті в одному примірнику.

СУДДЯ: