Постанова від 21.08.2008 по справі 2а-6545/08

Справа № 2а-6545/08

УКРАЇНА

Харківський окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 серпня 2008 року, м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: П'янової Я.В.

При секретарі: Басової Н.М.

За участю представників сторін:

позивача: Кірєєва І.І.

відповідача: Остренко В.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду позовну заяву Харківського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів до Відкритого акціонерного товариства „Завод залізобетонних конструкцій-15” про стягнення боргу, -

встановив:

Позивач, Харківське обласне відділення фонду соціального захисту інвалідів, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з ВАТ „Завод залізобетонних конструкцій-15” на користь Харківського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції у розмірі 16744,44 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в розмірі 422,10 грн.

В судовому засіданні представник позивача вимоги позову підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача, Відкритого акціонерного товариства „Завод залізобетонних конструкцій-15”, вимоги позову не визнав та пояснив, що підприємство протягом 2007 року подавало звіти до районного центру зайнятості по формі 3-ПН, де вказувало на наявність вакантних посад, на яких може використовуватись праця інвалідів. Крім того, підприємство неодноразово надавало об'яви „Про прийняття інвалідів” в газетах „Работа плюс карьєра”, „Срочно требуются”, „Харківский каталог вакансий” тощо. Відповідно до ст. 18-1 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій МСЕК, наявних у інваліда кваліфікації та знань, з урахуванням його побажань. Протягом 2007 року на підприємство не були направлені інваліди з приводу працевлаштування, тому підприємство не порушувало вимог Закону.

Вислухавши пояснення учасників адміністративного процесу, дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.

Відповідно до форми 10-ПІ “Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів” за 2007 рік середньо облікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства - Відкритого акціонерного товариства „Завод залізобетонних конструкцій-15” становила 90 осіб.

Пунктом 5 “Положення про робоче місце інваліда, порядок працевлаштування інвалідів”, затвердженого Постановою КМ України від 03.05.1995 року за № 314, підприємства інформують центр зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення ( пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Згідно з ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” на підприємстві відповідача у 2007 році норматив для працевлаштування інвалідів складає 4 робочих місць.

Як вбачається із даних, наданих відповідачем у звіті, середньо облікова чисельність інвалідів - штатних працівників на підприємстві становить 3 особи.

Статтею 20 Закону встановлено обов'язок підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньо облікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачувати відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно - господарської санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Відповідно до звітів про наявність вакансій за 2007 рік, направлених до районного центру зайнятості, відповідач повідомляв про потребу у працівниках, в тому числі і інвалідах. Крім того, підприємство неодноразово надавало об'яви „Про прийняття інвалідів” в газетах „Работа плюс карьєра”, „Срочно требуются”, „Харківский каталог вакансий” тощо.

Згідно з ст. 18-1 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій МСЕК, наявних у інваліда кваліфікації та знань, з урахуванням його побажань.

Позивачем не надано до суду доказів щодо направлення для працевлаштування державною службою зайнятості на підприємство інвалідів або щодо звернення інваліда безпосередньо на підприємство та відмови відповідача у працевлаштуванні інвалідів у 2007 році.

Зважаючи на викладене, суд вважає, що адміністративний позов не підлягає задоволенню.

З огляду на викладене, керуючись ст. ст. 18-1, 19, 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, п.55 “Положення про робоче місце інваліда, порядок працевлаштування інвалідів” затвердженого постановою КМ України від 03 05 1995 року № 314, ст. ст. 35, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В позові Харківського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів до Відкритого акціонерного товариства „Завод залізобетонних конструкцій-15” про стягнення адміністративно-господарських санкцій у розмірі 16744,44 грн. та пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 422,10 грн. відмовити у повному обсязі.

На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанову в повному обсязі виготовлено та підписано 26.08.2008 р.

Суддя Я.В.П'янова