Постанова від 04.09.2008 по справі 2а-6555/08

Справа № 2а-6555/08

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА

Іменем України

04 09 2008 року м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Курило Л. В.,

при секретарі - Сеник О.С.,

за участі представника позивача - Шебаніц Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до державного підприємства «Харківське обласне сільськогосподарське підприємство по племінній справі у тваринництві» про стягнення адміністративно-господарської санкції та пені, -

встановив:

24 06 2008 року позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з ДП „Харківське обласне сільськогосподарське підприємство по племінній справі у тваринництві на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів заборгованість зі сплати адміністративно-господарських санкцій в сумі 8136,36 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 211,25 грн. В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до ст. 19 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Згідно ст. 20 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно - господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Відповідно, до ч.2 ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. За 1 робоче місце, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач до 15.04.2008 року повинен був самостійно сплатити адміністративно господарські санкції у розмірі: 8136,36 грн. Розмір пені у сумі 211,25 грн. Оскільки вищезазначені суми відповідачем не сплачено, утворилася заборгованість у розмірі: 8347,61 грн.

В судовому засіданні представник позивача вимоги позову підтримала та просила адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, про що свідчить повідомлення про вручення йому поштових відправлень, відзив на позов не надав.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до форми 10-ПІ “ Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів” за 2007 рік середньо облікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства - державного підприємства "Харківське обласне сільськогосподарське підприємство по племінній справі у тваринництві" становила 22 особи.

Пунктом 5 “Положення про робоче місце інваліда, порядок працевлаштування інвалідів” затвердженого постановою КМ України від 03 05 1995 року № 314 підприємства інформують центр зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Згідно ст. 19 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” на підприємстві відповідача у 2007 році норматив для працевлаштування інвалідів складає 1 робоче місце.

Як вбачається із даних, наданих відповідачем у звіті, середньо облікова чисельність інвалідів - штатних працівників на підприємстві становить 0 осіб.

Статтею 20 Закону встановлено обов'язок підприємств, установ, організацій у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньо облікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачувати відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно - господарської санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Як вбачається із листа Валківського районного центру зайнятості від 03.07.2008 року за вих. № 01-12/1165, відповідач повідомляв про потребу у працівниках, в тому числі і інвалідах протягом 2007 року.

Згідно ст. 18-1 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій МСЕК, наявних у інваліда кваліфікації та знань, з урахуванням його побажань.

Позивачем не надано до суду доказів щодо направлення для працевлаштування державною службою зайнятості на підприємство інвалідів або щодо звернення інваліда безпосередньо на підприємство та відмови відповідача у працевлаштуванні інвалідів у 2007 році.

Зважаючи на викладене, суд вважає що адміністративний позов не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 18-1, 19, 20 ЗУ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, п.55 “Положення про робоче місце інваліда, порядок працевлаштування інвалідів” затвердженого постановою КМ України від 03 05 1995 року № 314, ст. ст. 35, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. У задоволенні адміністративного позову Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до державного підприємства «Харківське обласне сільськогосподарське підприємство по племінній справі у тваринництві» про стягнення адміністративно-господарської санкції та пені - відмовити у повному обсязі.

2. Судові витрати віднести за рахунок Державного бюджету України.

3.Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня виготовлення повного тексту постанови та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 09.09.2008 року.

Суддя Л.В.Курило

Згідно оригіналу:

Суддя Л.В.Курило.