Справа № 2а-7159/08
Харківський окружний адміністративний суд
22 вересня 2008 року, м. Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: П'янової Я.В.
При секретарі: Нікітіної О.В.
За участю представників сторін:
Позивача: Репета Г.В.
Відповідача: Вишневський С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду позовну заяву Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю „Науково-медичного підприємства „Вітамед” ЛТД” про стягнення суми , -
встановив:
Позивач, Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути до державного бюджету з Товариства з обмеженою відповідальністю „Науково-медичного підприємства „Вітамед” ЛТД” 72350,75 грн.
Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю „Науково-медичного підприємства „Вітамед” ЛТД”, у судовому засіданні визнав позовні вимоги в повному обсязі.
При розгляді матеріалів справи судом було встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю „Науково-медичного підприємства „Вітамед” ЛТД”, зареєстровано виконавчим комітетом Харківської міської ради, про що зроблено запис № 937 та видано свідоцтво про державну реєстрацію 29.05.1997 р.
З 01.07.1997 р. підприємство знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у Київському районі м. Харкова, як платник податків № 1138.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Згідно з п. 1.2 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органи податкової служби здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) та забезпечують правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків.
На підставі Закону України «Про систему оподаткування» від 18.02.1997 р., № 77/97-ВР платники податків, зборів (обов'язкових платежів) зобов'язанні сплачувати належні суми податків та зборів у встановлені законом терміни і це зобов'язання припиняється їх сплатою.
Відповідно до п.п. 1, 2 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року за №509-ХІІ зі змінами та доповненнями, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділення, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ, а також мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензування відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлення порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Матеріалами справи підтверджено, що працівниками Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова з 17.07.2007 р. по 30.07.2007 р., з перервою у роботі з 21.07.2007 р. по 22.07.2007 р. та з 28.07.2007 р. по 29.07.2007 р. було проведено планову виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю „Науково-медичного підприємства „Вітамед” ЛТД” з питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства ТОВ НМП «Вітамед ЛТД» за період з 01.04.2004 р. по 31.03.2007 р.
В ході перевірки були виявлені порушення:
- п.10.1 ст. 10 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 283/97-ВР від 22.05.1997 р. із змінами та доповненнями, в результаті чого ТОВ НМП «Вітамед ЛТД» занижено податок на прибуток в сумі 50 грн., в тому числі за 2 квартал 2004 р. в сумі 25 грн., за 1-квартал 2005 р. в сумі 25 грн.;
- п. 7.4.3, п. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03.04.1997 р. із змінами та доповненнями, в результаті чого ТОВ НМП «Вітамед ЛТД» донараховано податку на додану вартість в сумі 3686 грн., в тому числі за 2 квартал 2004 р. в сумі 5 грн., за 3 квартал 2004 р. - 3302 грн., за 4 квартал 2004 р. в сумі 33 грн., за 1 квартал 2005 р. в сумі 206 грн., за 2 квартал 2005 р. в сумі 84 грн. та зменшено від'ємне значення в сумі 245 грн., в тому числі по періодах: 4 квартал 2005 р. - в сумі 56 грн., за 1 квартал 2006 р. - 38 грн., за 2 квартал 2006 р. - в сумі 55 грн., за 3 квартал 2006 р. - в сумі 42 грн., за 4 квартал 2006 р. - в сумі 41 грн., за 1 квартал 2007 р. - в сумі 13 грн.
- п. 1 ст. 3 Закону України „Про застосування РРО у сфері торгівлі громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. зі змінами та доповненнями, а саме: не проведення розрахункових операцій в сумі 13500,00 грн. через реєстратор розрахункових операцій.
За результатами перевірки складено акт № 3439/23-304/24271198 від 01.08.2007 р.
На підставі зазначеного акту Начальником Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000632307/0/0 від 08.08.2007 р. про визначення податкового зобов'язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в розмірі 5445,00 грн., з яких за основним платежем - 3630,00 грн. та штрафними (фінансовими) санкціями - 1815,00 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення було надіслано на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю „Науково-медичного підприємства „Вітамед” ЛТД” та було отримано бухгалтером підприємства 08.08.2007 р.
Згідно з п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення.
Відповідно до п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
На підставі п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Станом на 20.08.2007 р. згідно особової картці платника податку у підприємства відповідача існувала переплата у сумі 594,25 грн. р., отже сума недоїмки станом на час подання позову склала 4850,75 грн.
Також на підставі вищезазначеного акту Начальником Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000622307/0 від 08.08.2007 р. про визначення податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 220,00 грн., з яких за основним платежем - 50,00 грн. та штрафними (фінансовими) санкціями 170,00 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення було надіслано на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю „Науково-медичного підприємства „Вітамед” ЛТД” та було отримано бухгалтером підприємства 08.08.2007 р.
Дане рішення є узгодженим.
Станом на час подання позову відповідач сплатив суму заборгованості по податку на прибуток приватних підприємств.
На підставі вищезазначеного акту Начальником Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова прийнято рішення № 0000642307 від 08.08.2007 р. про застосування фінансових санкцій в сумі 67500,00 грн. за порушення законодавства про РРО, яке отримано головним бухгалтером 08.08.2007 р.
Згідно з ст. 25 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Борг зі сплати штрафних санкцій в розмірі 67500,00 грн. на теперішній час відповідачем не сплачений.
Стягнення несвоєчасно сплачених платниками податків штрафних (фінансових) санкцій, застосованих за порушення Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” здійснюється виключно у судовому порядку.
Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вищезазначеного Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 р. у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Матеріалами справи підтверджено, що позивачем до відповідача були надіслані перша податкова вимога № 1/933 від 21 серпня 2007 року, яка була отримана особисто директором підприємства відповідача Вишневським С.В. 28.08.2007 р.
27 вересня 2007 р. була винесена друга податкова вимога №2/1075, яка була отримана особисто директором підприємства відповідача Вишневським С.В. 01.10.2007 р.
На підставі вищезазначеного у Товариства з обмеженою відповідальністю „Науково-медичного підприємства „Вітамед” ЛТД” загальна сума податкового боргу на момент звернення до суду складає 72350,75 грн. та на даний час відповідачем не сплачена.
Відповідач в судовому засіданні визнав в повному обсязі позовні вимоги.
Згідно з ч. 2 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України, крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково.
Згідно з ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмові заяві, ця заява приєднується до справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши клопотання відповідача, суд дійшов висновку про прийняття визнання адміністративного позову, оскільки це не суперечить закону, не порушує чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
При зазначених обставинах, вимоги позивача правомірні, обґрунтовані і підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 94, 112, ч.1 ст. 136, ст. ст. 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю „Науково-медичного підприємства „Вітамед” ЛТД” про стягнення суми задовольнити в повному обсязі.
Стягнути до державного бюджету з Товариства з обмеженою відповідальністю „Науково-медичного підприємства „Вітамед” ЛТД” (61003, м. Харків, пр. Московський, 17, кв. 12, код 24271198, Харківське ГРУ Приватбанку, м. Харків, МФО 351533, номери рахунків 26008200057001, 26064200057001) 72350,75 грн.
На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова в повному обсязі виготовлена та підписана 24.09.2008 р.
Суддя Я.В.П'янова