Ухвала від 31.08.2012 по справі 2а-4584/12/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

31 серпня 2012 р. Справа № 2а-4584/12/1470

Суддя Миколаївського окружного адімністративного суду Устинов І. А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

ОСОБА_1,

доВідділу державної виконавчої служби Южноукраїнського міського управління юстиції ,

провизнання неправомірними дії старшого виконавця відділу державної виконавчої служби Южноукраїнського міського управління юстиції Потапової А. Г., скасування постанови від 15.02.2012р. № 24466080, визнання недійсними результатів прилюдних торгів щодо продажу однокімнатної квартири № 1, що знаходиться за адресою:АДРЕСА_1, які відбулись 11.07.2012 року,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до відповідача відділу державної виконавчої служби Южноукраїнського міського управління юстиції з позовними вимогами визнати недійсними результати прилюдних торгів щодо продажу однокімнатної квартири № 1, що знаходиться за адресою:АДРЕСА_1, які відбулись 11.07.2012 року.

Позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Так, згідно з п.1 ч.1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до визначення, наведеного в п.7 ч.1 ст. 3 КАС України, суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Вжитий у цій процесуальній нормі термін "суб'єкт владних повноважень" відповідно до п.7 ч.1 ст.3 КАС України означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень. Таким чином, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка правильності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.

Отже, з наведених визначень випливає, що обов'язковою ознакою суб'єкта владних повноважень є здійснення ним у спірних правовідносинах владних управлінських функцій, а ознакою адміністративної справи є публічно-правовий характер спірних правовідносин.

Згідно ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Як вбачається з тексту позовної заяви позивач звернувся до суду з позовом до відділу державної виконавчої служби Южноукраїнського міського управління юстиції.

При цьому, із тесту заяви вбачається, що між сторонами існує спір про право (оспорюється право на майно), який має приватно - правовий характер, що в свою чергу виключає розгляд цієї справи в порядку адміністративного судочинства.

До того ж, проведення публічних торгів здійснюється уповноваженим на це суб'єктом господарювання, який не є суб'єктом владних повноважень.

Оскільки вказаний спір не є публічно-правовим і не підпадає під визначення справи адміністративної юрисдикції (адміністративна справа), як зазначено у п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, компетенція адміністративних судів не поширюється на цей спір.

Вказане є підставою для відмови у відкритті провадження у справі.

Суд зазначає, що клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову не розглянуто, оскільки судом відмовлено у відкритті провадження у справі.

Керуючись п.1 ч.1 ст.109 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог про визнання недійсними результатів прилюдних торгів щодо продажу однокімнатної квартири № 1, що знаходиться за адресою:АДРЕСА_1, які відбулись 11.07.2012 року.

2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу невідкладно разом із позовною заявою ті усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя І. А. Устинов