Постанова від 12.07.2012 по справі 2а-8175/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

12 липня 2012 року 16 год. 45 хв. № 2а-8175/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого - судді Данилишина В.М., розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до прокуратури Київської області про визнання протиправними дій та рішення відповідача, зобов'язання відповідача вчинити певні дії.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва 15 червня 2012 року надійшов позов ОСОБА_1 (також далі за текстом - позивач) до прокуратури Київської області (також далі за текстом - відповідач) про визнання протиправними дій відповідача щодо порушення права позивача на доступ до публічної інформації, визнання протиправною відповідь відповідача від 06 червня 2012 року № 23-131вих-12 (також далі за текстом - оскаржувана відповідь) на інформаційний запит позивача від 31 травня 2012 року (також далі за текстом - інформаційний запит), зобов'язання відповідача повторно надати відповідь на інформаційний запит.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржувана відповідь надана позивачу не по суті інформаційного запиту.

Представник відповідача позовні вимоги не визнала та просила відмовити у їх задоволенні повністю з підстав, зазначених у письмових запереченнях проти позову, поданих до суду 12 липня 2012 року.

Відповідно до п. 1 ч. 1, ч.ч. 2, 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (також далі за текстом - КАС України), скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії щодо розгляду звернення, у тому числі інформаційного запиту, фізичної або юридичної особи.

Суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог, передбачених ч. 1 цієї статті, якщо такі вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб.

Суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд -

ВСТАНОВИВ:

31 травня 2012 року позивачем подано до відповідача інформаційний запит про повідомлення позивача "коли саме, ким саме, у який саме спосіб, та на підставі яких саме рішень (резолюцій тощо) заступнику прокурора області було повідомлено: хто саме є вищестоящим від (або над) прокурором".

За результатами розгляду інформаційного запиту, відповідач листом від 06 червня 2012 року № 23-131вих-12 роз'яснив позивачу, що запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його віданні. Зазначив, що в інформаційному запиті відсутнє клопотання про надання публічної інформації у розумінні вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Суд погоджується з викладеною позицією відповідача, виходячи з наступного.

Так, згідно з ч. 1 ст. 1, ч. 3 ст. 3, ч. 1 ст. 15 Закону України "Про звернення громадян", громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Згідно з ч. 1 ст. 12 Закону України "Про прокуратуру", прокурор розглядає заяви і скарги про порушення прав громадян та юридичних осіб, крім скарг, розгляд яких віднесено до компетенції суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 1, п. 2 ч. 1 ст. 5, ч. 1 ст. 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації", публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію.

Запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

У ході судового розгляду з'ясовано, що в інформаційному запиті міститься прохання позивача надати відомості, які у розумінні Закону України "Про доступ до публічної інформації" не є публічною інформацію та не знаходиться у володінні відповідача.

Згідно з ч. 1 ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

З наявних матеріалів справи вбачається, що відповідь на інформаційний запит від 31 травня 2012 року відповідачем надано 06 червня 2012 року, тобто у межах встановленого законом строку.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 КАС України.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За переконанням суду, позивач достатньо доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, не надав.

Представник відповідача, за переконанням суду, надала достатньо доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються заперечення проти позову.

На підставі викладених обставин, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до прокуратури Київської області про визнання протиправними дій та рішення відповідача, зобов'язання відповідача вчинити певні дії є безпідставними, необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню повністю.

Згідно з ч. 2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

У зв'язку з ухваленням судового рішення на користь суб'єкта владних повноважень та відсутністю з його сторони судових витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з позивача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 7-11, 69-71, 86, 94, 158-163, 167, 183-2 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Відмовити повністю у задоволенні позову ОСОБА_1 до прокуратури Київської області про визнання протиправними дій та рішення відповідача, зобов'язання відповідача вчинити певні дії.

2. Копії постанови направити сторонам.

Відповідно до ст.ст. 185, 186 КАС України, постанова може бути оскаржена шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.

Згідно зі до ст. 254 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя В.М. Данилишин