Ухвала від 06.07.2012 по справі 2а-8111/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

06 липня 2012 року м. Київ№ 2а-8111/12/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Данилишин В.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у місті Києві про скасування рішення відповідача та зобов'язання відповідача вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва 14 червня 2012 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 (також далі за текстом - позивач) до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у місті Києві (також далі за текстом - відповідач) про скасування постанови відповідача про закінчення виконавчого провадження від 31 травня 2012 року ВП № 16692826 та зобов'язання старшого державного виконавця відповідача Мурихіна Сергія Володимировича вчинити виконавчі дії з виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 жовтня 2009 року у справі № 14/460, яким управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації зобов'язано здійснити позивачу виплату одноразової допомоги при народженні дитини, виходячи з розмірів державної допомоги, що діяли на момент належної виплати.

У ході розгляду позовної заяви та доданих до неї документів виявлено, що її подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 106, 181 Кодексу адміністративного судочинства України (також далі за текстом - КАС України), у зв'язку з чим 18 червня 2012 року судом постановлено ухвалу про залишення позовної заяви без руху із зазначенням її недоліків, способу їх усунення та встановленням позивачу строку, достатнього для усунення недоліків.

До встановленого строку, а саме 04 липня 2012 року, до суду надійшла письмова заява про уточнення позовних вимог, оформлених у вигляді позовної заяви з урахуванням положень ст.ст. 104-106 КАС України.

У ході подальшого розгляду позовної заяви та доданих до неї документів виявлено, що вона відповідає вимогам, встановленим ст.ст. 106, 181 КАС України. Заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, її подано у встановлений законом строк. Підстави для повернення заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

Підготовку справи до судового розгляду проведено. Необхідності проведення попереднього судового засідання немає.

Відповідно до ч. 2 ст. 108 КАС України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 71, 106-108, 122, 160, 165, 181, 254 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у місті Києві про скасування рішення відповідача та зобов'язання відповідача вчинити певні дії.

2. Закінчити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду суддею одноособово у судовому засіданні, яке відбудеться 12 липня 2012 року о 14 год. 30 хв. в Окружному адміністративному суді міста Києва за адресою: 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1, зал № 9.

3. У судове засідання викликати позивача та повноважного представника відповідача.

4. Витребувати у позивача та зобов'язати його надати у судове засідання (відповідно в оригіналах для огляду, в належним чином засвідчених копіях (згідно з кількістю сторін) для долучення до матеріалів справи та вручення сторонам): 1) письмові докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, у тому числі додані до позовної заяви документи, або письмові пояснення із зазначенням причин неможливості їх надання; 2) документи (заперечення, скарги тощо) щодо наміру (намагання) врегулювати спір (оскаржити рішення (дії, бездіяльність) в адміністративному (досудовому) порядку та щодо результатів їх розгляду (відповіді, рішення тощо); 3) власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який у межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет, з тих же підстав та не має рішення цих органів з такого спору.

5. Витребувати у відповідача та зобов'язати його надати у судове засідання (відповідно в оригіналах для огляду, в належним чином засвідчених копіях (згідно з кількістю сторін) для долучення до матеріалів справи та вручення сторонам): 1) письмові заперечення проти позову разом з письмовими доказами на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються такі заперечення (у разі заперечення проти позову); 2) усі матеріали, що були або мали бути взяті відповідачем до уваги при прийнятті рішень, вчиненні дій, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов, у тому числі документи виконавчого провадження ВП № 16692826.

6. Копії ухвали разом з витягом про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі, встановлені ст.ст. 49, 51, 53 КАС України, направити сторонам, роз'яснивши, що вони мають право заявити клопотання про розгляд справи за їх відсутності.

7. Зобов'язати відповідача у строк до 09 липня 2012 року отримати в суді (каб. № 51) копію позовної заяви та доданих до неї документів.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.

Суддя В.М. Данилишин

Витяг про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі

Відповідно до ст.ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України, особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.

Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.

Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.

Крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.

Згідно зі ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, можуть вступити у справу у будь-який час до закінчення судового розгляду, пред'явивши адміністративний позов до сторін. Задоволення адміністративного позову таких осіб має повністю або частково виключати задоволення вимог позивача до відповідача. У разі вступу третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, розгляд адміністративної справи починається спочатку.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Питання про вступ до участі у справі третіх осіб вирішується ухвалою. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.