Постанова від 23.07.2012 по справі 2270/5113/12

Копія

Справа № 2270/5113/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2012 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Салюка П.І. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Хмельницького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержавтотрансінспекції у Хмельницькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Хмельницький транспортний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі

Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області звернулась з адміністративним позовом, в якому просить у відповідності до вимог Закону України "Про автомобільний транспорт" стягнути з відповідача 510,00 грн. фінансової санкції, застосованої згідно постанови №143715 від 20.02.2012 року про застосування фінансових санкцій.

Відповідачу надсилалась копія ухвали про відкриття скороченого провадження, яку він отримав 12 липня 2012 року, про що свідчить поштове повідомлення про вручення рекомендованої кореспонденції.

16 липня 2012 року на адресу суду від відповідача надійшло заперечення на адміністративний позов, у якому відповідач вказує підстави, за яких у задоволенні позовних вимог просить відмовити.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності суддя вважає, що позов належить до задоволення у повному обсязі з наступних підстав.

20.12.2011 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області, на підставі завдання на перевірку №107787 від 19.12.2011 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт №057154 від 20.12.2011 року, в якому зафіксовано, що відповідач експлуатував транспортний засіб марки DAEWOO Nexia, номерний знак НОМЕР_1, облаштований як таксі про що свідчить сигнальний ліхтар таксі на даху автомобіля, без наявності ліцензійної картки, визначеної ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт".

20.02.2012 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області винесена постанова №143715 про застосування фінансових санкцій згідно абз.4 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" в сумі 510 грн., яка надіслана відповідачу згідно реєстру вихідної кореспонденції.

У зв'язку з несплатою відповідачем фінансової санкції в добровільному порядку, позивач звернувся з позовом до суду.

Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" (далі - Закон) передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті відповідно до пункту 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року №1190, є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.

Процедуру здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування передбачено Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 (далі - Порядок).

Пунктами 3, 4 Порядку передбачено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Під час проведення перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Статтею 39 Закону встановлено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі є: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

При цьому, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції, які передбачені ст.60 Закону.

Так, згідно абз.4 ст.60 Закону передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вбачається з матеріалів справи, за результатами проведеної 14.06.2011 року перевірки транспортного засобу марки ВАЗ 21099, номерний знак НОМЕР_2, який належить ОСОБА_2, було складено акт №040218 від 14.06.2011 року, в якому зафіксовано здійснення експлуатації транспортного засобу, облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки, визначеної ст.39 Закону. При цьому з актом перевірки водій ознайомлений та підписав його із поясненнями, згідно яких - "в даний час на таксі не працюю автомобіль готовлю для отримання ліцензії".

Згідно п.37 вказаного Порядку, керівник органу державного контролю та його заступник має право виносити обов'язкові для виконання суб'єктами господарювання приписи і постанови.

Таким чином, правомірним є те, що за результатами перевірки, за порушення законодавства про автомобільний транспорт начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області винесено постанову про застосування до відповідача відповідно до абз.4 ст. 60 Закону фінансових санкцій в розмірі 510 грн..

Відповідач доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень, не подав. Дії позивача під час проведення перевірки та складання акту перевірки, а також постанова №143715 від 20.02.2012 року про застосування фінансових санкцій не оскаржена, доказів про сплату 510 грн. фінансових санкцій відповідачем не подано.

До заперечень на адміністративний позов суд ставиться критично, оскільки дія Закону України "Про автомобільний транспорт" поширюється на регулювання відносин між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також регулює їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень,тобто, дія вказаного Закону широка та поширюється на відповідача. Окрім цього, у поясненнях водія у Акті №057154 від 20.12.2011 р. ОСОБА_1 особисто визнав відсутність ліцензійної картки.

За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт підтверджені матеріалами справи, а тому, адміністративний позов слід задоволити.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 104, 158-163, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задоволити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний код - НОМЕР_3) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області (м. Хмельницький, вул. Соборна, 75) фінансову санкцію в розмірі 510 грн. (п'ятсот десять гривень) в дохід Державного бюджету України.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя

"Згідно з оригіналом" Суддя П.І. Салюк