Ухвала від 06.04.2012 по справі 2а-4660/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

06 квітня 2012 року № 2а-4660/12/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва -Шулежко В.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Київської міської державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась ОСОБА_1 до Київської міської державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії.

Згідно зі статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів, позивачем не надано доказ про сплатиу судового збору в порядку та розмірі, передбаченому Законом України «Про судовий збір»від 08.07.2011р. № 36740-VІ, та не подано клопотання про звільнення від сплати судового збору із обґрунтування підстав такого звільнення.

Також, як встановлено судом та вбачається з матеріалів, доданих до позовної заяви, остання не відповідає вимогам, встановленим пунктом 4 частини 1 та частиною 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме позивачем не надані докази, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги та не зазначені докази, які позивач не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Також, виклад обставин справи не вказує на підстави, які б могли свідчити, яким чином оскаржувані дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень порушують права, свободи та інтереси позивача в публічно-правових відносинах, не вказано нормативно-правове обґрунтування, що підтверджує викладені в позовній заяві підстави для пред'явлення вимог суб'єкту владних повноважень,

Відповідно до ч. 2 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про:

1) визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення;

2) зобов'язання відповідача вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача коштів;

5) тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян;

6) примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян;

7) примусове видворення іноземця чи особи без громадянства за межі України;

8) визнання наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.

Водночас позивач у своїй позовній заяві просить суд, зокрема, забезпечити відрядження коштів для відвідування європейських організацій та європейських судів, в яких позивач змушена захищати свої права від України, в забезпечення ефективного засобу захисту від України і крадіжки власності позивача її чиновниками; забезпечити необхідними засобами для найму кваліфікованих адвокатів, які будуть працювати в наданому позивачу Україною приміщенні та забезпечити трудовий стаж та оплату примусової праці на рівні державного службовця, який виконує міжнародну роботу, на протязі усього часу поки позивач примусово працює на Україну у зв'язку із фактичною відмовою України в особі КМДА виконувати свої обов'язки, щодо надання позивачу ефективних засобів захисту від України для відновлення прав власника у зв'язку із крадіжкою майна позивача чиновниками України.

Враховуючи вищезазначене, суд звертає увагу на те, що позивачем не коректно викладено зміст позовних вимог і виклад обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги, що порушує приписи пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Виявлені недоліки мають бути усунуті шляхом надання до суду доказів сплати судового збору, в порядку та розмірі визначених чинним законодавством України або обґрунтованого клопотання про звільнення від сплати судового збору; поданням доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги або зазначенням доказів, які позивач не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів; викладом обставин справи та підстав, які б могли свідчити, яким чином оскаржувані дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень порушують права, свободи та інтереси позивача в публічно-правових відносинах, із зазначенням нормативно-правового обґрунтування, що підтверджує викладені в позовній заяві вимоги та уточненням позовних вимог, привівши їх у відповідність до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно частини 2 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Київської міської державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Повідомити позивачу про необхідність в строк до 20 квітня 2012 року включно усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде повернуто позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання ухвали.

Суддя В.П. Шулежко