Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-38-36, факс 7-44-62
Іменем України
"07" листопада 2006 р. Справа № 3/310
« 07 » листопада 2006 року справа № 3/310
12 год. 20 хв.
За позовом Прокурора Коропського району в інтересах держави в особі Фонду загальнообов»язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття представницький орган -Коропський районний центр зайнятості смт.Короп, вул.Горького, 4
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Надія» с.Верба Коропського району
про стягнення 845,03 грн.
Суддя В. М. Репех
За участю секретаря судового засідання Рубан Н. О.
Представники сторін :
від позивача: не з»явився
від відповідача: не з»явився
В засіданні прийняв участь представник прокуратури Чернігівської області Демидок Д. А., посвідчення № 123 від 24.03.2005р.
Заявлено позов про стягнення заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 845,03 грн., яка виникла станом на 01.07.2006р.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що відповідач зареєстрований в Коропському районному центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, але страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття перераховує несвоєчасно.
Відповідач в судове засідання не з»явився, згідно листа № 110 від 18.10.2006р. просить розглянути справу без його присутності.
Суд, з'ясувавши обставини та докази по справі, встановив наступне:
Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття визначаються Законом України від 02.03.2000 N 1533-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", який набрав чинності з 01.01.2001.
Відповідно до ст.8 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.
Управління Фондом здійснюють правління Фонду та виконавча дирекція Фонду (ст. 10 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Згідно ст.12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості, які є робочими органами виконавчої дирекції Фонду. Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи організовують виконання рішень правління Фонду та забезпечують дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діють від імені Фонду, контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.
Відповідно до статті 34 цього Закону забезпечення збору страхових внесків, контроль правильності їх нарахування та своєчасності сплати віднесено до обов'язків Фонду.
Згідно з частиною другою статті 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відповідач зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття.
Статтею 38 Закону Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено, що у разі несвоєчасної або неповної сплати страхових внесків страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Надія» зареєстроване в Коропському районному центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Порядок обчислення та сплати страхових внесків регламентується Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, яка затверджена Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18.12.2000р. та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 р. за N 30/5221.
Станом на 01.07.2006р. заборгованість відповідача по сплаті внесків становить 845,03 грн., яка підтверджується актом звірки взаєморозрахунків та розрахунковою відомістю.
Факт наявності та розмір заборгованості товариства зі сплати відповідних внесків не оспорювалися.
Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачено, що внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття мають сплачувати всі роботодавці (підприємства, установи, організації та фізичні особи, які використовують найману працю) незалежно від того, яку систему оподаткування вони обрали - загальну чи спрощену (сплачують фіксований сільськогосподарський податок, єдиний податок, прибутковий податок за фіксованим розміром шляхом придбання патенту або придбали спеціальний торговий патент).
Згідно з абзацом другим частини першої статті 16 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», джерелом формування коштів Фонду є страхові внески страхувальників - роботодавців, застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами.
З огляду на зазначене, суд вважає, що доводи позивача заслуговують на увагу, оскільки ґрунтуються на вимогах закону, відповідають фактичним обставинам справи.
Керуючись ст.ст.17, 19, 35, 38, 39 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст.ст.69, 70, 71, 72, 86, 87, 94, 158, 160-163, 167, 186, 254, 255, пунктом 6 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Надія» ( с.Верба Коропського району, р/р 26003059994517 ЧРУ КБ Приватбанк ) на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття ( смт.Короп, вул.Горького, 4 ) недоїмку по внесках 0,5% 234,75 грн. на р/р 37178972900207 УДК в Чернігівській області ).
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Надія» ( с.Верба Коропського району, р/р 26003059994517 ЧРУ КБ Приватбанк ) на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття ( смт.Короп, вул.Горького, 4 ) недоїмку по внесках 1,3% 610,28 грн. на р/р 37179971900207 УДК в Чернігівській області ).
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Надія» ( с.Верба Коропського району, р/р 26003059994517 ЧРУ КБ Приватбанк ) до державного бюджету 8,45 грн. судового збору ( р/р 31114095600002 в УДК в Чернігівській області ).
Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Суддя В. М. Репех