Постанова від 06.09.2012 по справі 1421/4121/12

Справа №1421/4121/2012

Провадження № 2-а/1421/268/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 вересня 2012 р. Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області

в складі : головуючого-судді Сотської С.О.

при секретарі -Биковій О.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Первомайську адміністративну справу за позовом управління праці та соціального захисту населення Первомайської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення коштів в сумі 3153,60 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Управління праці та соціального захисту населення Первомайської міської ради у серпні 2012 року звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про повернення надмірно виплачених коштів.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що 19.03.2008 року відповідачка звернулася в управління праці та соціального захисту населення із заявою про призначення надбавки по догляду за дитиною-інвалідом віком до 18 років, надавши довідку з Первомайського міськрайонного центру зайнятості, що на обліку в центрі зайнятості як безробітна чи шукаюча роботу не перебуває.

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям -інвалідам»позивачці була призначена, надбавка по догляду за дитиною-інвалідом, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

При зверненні відповідачки до управління праці та соціального захисту населення 28.03.2012 року для призначення субсидії на придбання скрапленого газу та твердого палива, вона надала довідку з Первомайського центру зайнятості від 22.03.2012 року про перебування на обліку як безробітної з 25.05.2011 року та отримання доходу в розмірі 4897,41 грн..

Таким чином відповідачка не повідомила позивача, що вона отримує дохід як безробітна, спричинивши своїми неправомірними діями незаконну виплату надбавки в сумі 3153,60 грн. за період з 01.06.2011 року по 30.04.2012 року.

Відповідно до пунктів 3.12, 3.13 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям -інвалідам»у разі працевлаштування особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною інвалідом, виплата надбавки припиняється з місяця наступного за тим, в якому відбулося працевлаштування.

Посилаючись на викладене, позивач просить стягнути з відповідачки незаконно отриману надбавку.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав.

Відповідачка в судовому засіданні позов визнала повністю.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи дійшов до наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 19.03.2008 року звернулася до позивача із заявою про призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років, надавши довідку з Первомайського міськрайонного центру зайнятості, що на обліку в центрі зайнятості як безробітна чи шукаюча роботу не перебуває.

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям -інвалідам»ОСОБА_3 має право на такий вид допомоги на дитину-інваліда, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Порядок призначення та надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства, та дітям-інвалідам визначається Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства охорони здоров»я України від 30.04.2002 року № 226/293/169 про «Порядок надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»(далі за текстом -порядок).

Відповідно до пунктів 3.1, 3.2, 3.5, 3.9 право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства та діти-інваліди віком до 18 років, до якої також призначається надбавка на догляд за ними. Ця надбавка призначається одному з непрацюючих батьків, усиновителів, піклувальників, опікунів, які фактично здійснюють догляд за дитиною інвалідом.

Пунктами 3.12, 3.13 Порядку передбачено у разі працевлаштування особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною-інвалідом (крім одиноких матерів та одиноких батьків) виплата надбавки по догляду припиняється з місяця наступного за тим, в якому відбулося працевлаштування. Одержувач надбавки повинен повідомити про це органи праці та соціального захисту населення.

Відповідачу була призначена надбавка по догляду за дитиною інвалідом ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно довідки Первомайського міжрайонного центру зайнятості від 22.03.2012 року з 25.05.2011 року по квітень 2012 року відповідачка перебувала на обліку як безробітна, і отримуюча допомогу.

Про ці обставини позивачка не повідомила позивача.

Таким чином, відповідачка в указаний період не мала права на доплату відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям -інвалідам». За період з червня 2011 року по квітень 2012 року ОСОБА_1 отримала незаконну доплату в сумі 3153,60 грн.

Відповідачка викладені обставини не заперечувала. Викладене підтверджується довідкою Первомайського міськрайонного центру зайнятості, розрахунком позивача.

Аналізуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ґрунтуються на законі.

Визнання позову відповідачкою не протирічить закону, не порушує права інших осіб, і може бути прийнято судом.

Керуючись ст.ст. 6-11, 159-163 КАС України,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь управління праці та соціального захисту населення Первомайської міської ради незаконно отриману доплату в сумі 3153 грн. 60 коп., та судовий збір в сумі 107 грн. 30 коп. на користь держави.

Постанова може бути оскаржена всіма учасниками процесу до Одеського апеляційного адміністративного суду на протязі 10 днів, з моменту проголошення, з подачею апеляційної скарги через суд 1-ї інстанції.

СУДДЯ: