про повернення позовної заяви
07.09.12 Справа № 2а-2076/12/2770
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради про зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради про зобов'язання вчинити певні дії. Вказує, що ОСОБА_1 звернувся до Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації і державної реєстрації об'єктів нерухомого майна»Севастопольської міської Ради із заявою про здійснення обов'язкової державної реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1. Проте, КП «Бюро технічної інвентаризації і державної реєстрації об'єктів нерухомого майна»СМР своїм листом від 22.05.2012 року за вих. № 5867 повідомив позивача про неможливість здійснити реєстрацію права власності на нерухоме майно у зв'язку з відсутністю наказу Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради про оформлення свідоцтва про право власності на квартиру АДРЕСА_1. Проте відповідач обґрунтовує свою бездіяльність невиконанням п. 2.2.6 договору № 168 від 20.07.2004 року про інвестиційну діяльність і відсутністю угоди УКБ СМДА про порядок розподілу квартир та вбудованих приміщень в будинку за даною адресою.
Просить зобов'язати відповідача видати наказ про оформлення свідоцтва про право власності на квартиру АДРЕСА_1 на ім'я позивача.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Частиною другою статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно з пунктом першим частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Предметом позовної заяви є зобов'язання Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради видати наказ про оформлення свідоцтва про право власності на квартиру АДРЕСА_1 на ім'я позивача. Зокрема даний позов заявлений до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради, який є органом місцевого самоврядування.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 18, ч. 1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами предметної та територіальної підсудності цей спір повинен розглядатися в порядку адміністративного судочинства місцевим загальним судом як адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.
З огляду, на вказане, суд дійшов висновку про повернення адміністративного позову позивачеві.
Керуючись ст. ст. 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ухвалив:
Повернути ОСОБА_1 позовну заяву до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради про зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги. .
Ухвала набирає законної сили у порядку та строки передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.І. Майсак