Категорія №1.1
12 вересня 2012 року Справа № 2а/1270/7014/2012
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., перевіривши матеріали адміністративного позову політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» до окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 112 про визнання бездіяльності,-
12.09.2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов політичної партії Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» до окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 112, в якій позивач просить суд визнати бездіяльність окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 112 щодо не складання єдиного кошторису для підготовки і проведення виборів грубим порушенням виборчого законодавства та зобов'язати Центральну виборчу комісію достроково припинити повноваження голови окружної виборчої комісії одномандатного округу № 112 Демченко Анатолія Григоровича.
Відповідно до частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної зави, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч.6 ст.172 Кодексу адміністративного судочинства України, позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісії може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Згідно із ч.4 ст.179 Кодексу адміністративного судочинства України, днем бездіяльності є останній день встановленого законом строку, в який мало бути вчинено дію або прийнято рішення.
Відповідно до ч.6 ст.46 Закону України «Про вибори народних депутатів України», окружна виборча комісія у десятиденний строк з дня її утворення на основі середніх норм видатків, затверджених відповідно до частини п'ятої цієї статті, складає єдиний кошторис видатків для підготовки і проведення виборів із включенням до нього видатків окружної виборчої комісії та видатків для потреб дільничних виборчих комісій. Єдиний кошторис видатків окружної виборчої комісії затверджується Центральною виборчою комісією.
Згідно із постановою Центральної виборчої комісії № 604 від 26.08.2012 «Про утворення окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України 28.10.2012 року», окружні виборчі комісії з виборів народних депутатів України 28.10.2012 року утворені 26 серпня 2012 року.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, 5 та 6 вересня 2012 року на голосування на засіданні окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 112 виносився проект рішення з питання складання кошторису, який не було прийнято, що на думку позивача, є бездіяльністю ОВК та грубим порушенням виборчого законодавства.
При цьому, позивач у своєму позові зазначає, що 5 вересня 2012 року мало місце недопущення офіційного спостерігача до засідання комісії і позивачу у той же день стало відомо про такі обставини, у зв'язку із чим він вважає, що позов подано до суду з додержанням строків, передбачених ч.6 ст.172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Отже, останнім днем бездіяльності в даному випадку є 05.09.2012 року, тоді як позовна заява надійшла до Луганського окружного адміністративного суду 12.09.2012 року, тобто після закінчення п'ятиденного строку, встановленого ч.6 ст.172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.5 ст.179 Кодексу адміністративного судочинства України, днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172-177 цього Кодексу, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
Згідно доданих до позовної заяви матеріалів вбачається, що позивачем позовну заяву було здано на пошту 08.09.2012, що підтверджується штампом на поштовому конверті.
Разом з тим, дана обставина не свідчить про дотримання позивачем встановленого цим Кодексом строку звернення до суду, оскільки відповідно до ч.1 ст.179 Кодексу адміністративного судочинства України, на обчислення строків, встановлених статтями 172-177 цього Кодексу, не поширюється правила частин другої-десятої статті 103 цього Кодексу.
За таких обставин, суд вважає за можливе залишити позовну заяву політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» до окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 112 про визнання бездіяльності, без розгляду.
На підставі викладеного та керуючись статтями 103, 160, 165, 172, 179 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» до окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 112 про визнання бездіяльності, залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку у дводенний строк з дня її винесення до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя К.Є. Петросян