13.11.06
Справа №4/678-06.
Господарський суд Сумської області , у складі судді Левченко П.І., розглянувши матеріали справи
за позовом : Управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області
до відповідача : Дочірнього сільськогосподарського підприємства « ВИРИ » Відкритого акціонерного товариства «Сумське обласне підприємство «Сумиоблагротехсервіс» «ВИРИ » , с. Вири Білопільського району Сумської області
про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків в розмірі 195 грн. 23 коп.
За участю представників сторін:
від позивача: Бондаренко О.М., довіреність № 183/01-01-39 від 11.01.06 року .
від відповідача: не з'явився
В судовому засіданні приймала участь секретар с\з Ю.В.Литвиненко .
У відповідності до Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого Постановою правління ПФУ від 30.04.2002р. № 8-2, управління ПФУ у прийнятті рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, діють як органи державної влади у здійсненні ними владних управлінських функцій і, відповідно, як суб'єкти владних повноважень. Відповідно до ч.1, п.4 ст.17 КАС України, спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень підлягають вирішенню в порядку адміністративного судочинства і належать до компетенції адміністративних судів.
Враховуючи викладене, справа № АС 4/678-06 підлягає розгляду відповідно до вимог Кодексу про адміністративне судочинство України.
Суть спору: позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість по збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України в розмірі 195 грн. 23 коп.
Відповідач без поважних причин не подав суду обґрунтованого відзиву на позовну заяву на вимогу суду, викладену в ухвалі від 16.10.06 року, не надав доказів сплати позивачеві коштів , хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення відповідачу 25.10. 2006 року , тому відповідно до ст.71 КАСУ суд вирішує справу на основі наявних в ній доказів .
Розглянувши матеріали справи, господарський суд встановив :
Відповідно до п.1 ст.1 Закону України “Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», відповідач є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування і, відповідно до п.1 ст.15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. №1058-ІУ є платником страхових внесків до Пенсійного фонду України. Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування повинен сплачуватись у порядку та строки, визначені Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Інструкцією “Про порядок обчислення і сплати підприємствами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України", затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України №16-6 від 19.01.2001р. та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України за №998/6189 від 29.11.2001р., а страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування - у порядку та строки, визначені п.1 ст.19, 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та Інструкцією “Про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.2004р. за №64/8663.
Відповідно до ст.20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», відповідач - Дочірне сільськогосподарське підприємство « ВИРИ » Відкритого акціонерного товариства «Сумське обласне підприємство «Сумиоблагротехсервіс» «ВИРИ » повинен обчислювати суму страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, яка зазначається в розрахунку страхових внесків у строки, що визначені п.6 ст.20 вищезазначеного Закону.
Відповідно до поданого звіту за серпень 2006р. (а.с. 7 ), відповідачем були самостійно нараховані страхові внески в сумі 195 грн. 23 коп., які не були сплачені в строки, визначені ст. 20 Закону, а саме до 20 числа місяця наступного за звітним.
Таким чином, прострочена заборгованість відповідача перед позивачем за період з 20.09.2006 року по 29.09.2006 року становить 195 грн. 23 коп.
Факт заборгованості відповідача по збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України яка виникла за вказаний період в сумі 195 грн. 23 коп. повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема, розрахунком суми страхових внесків на загальнодержавне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за серпень 2006 року підписаний керівником та головним бухгалтером відповідача, згідно якого відповідач мав сплатити позивачеві 195 грн. 23 коп. страхових внесків за серпень 2006 року.
Відповідач доказів сплати боргу не подав тому, вимоги позивача правомірні, обґрунтовані і підлягають задоволенню в сумі 195 грн. 23 коп.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Дочірнього сільськогосподарського підприємства « ВИРИ » Відкритого акціонерного товариства «Сумське обласне підприємство «Сумиоблагротехсервіс» «ВИРИ » ( 41850,Сумська область, Білопільський район, с. Вири ; код ЄДРПОУ 32444224) на користь на Управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі (Сумська обл., м. Білопілля, вул. Макаренка, 7, код ЄДРПОУ 21129778 ) 195 грн. 23 коп. боргу.
3. Згідно ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення (з дня складення постанови в повному обсязі). Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
4. Згідно ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови підписаний 13 листопада 2006 року .