Справа №3/0528/1672/2012
03 вересня 2012 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Бакуменко А.В., розглянувши матеріали, що направлені з Міжрайонного відділу ДАІ УДАІ УМВС України у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що народився у м. Краматорську, громадянина України, що офіційно не працевлаштований, мешкає за адресою АДРЕСА_1,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Як вбачається з матеріалів адміністративного протоколу Серії АН1 № 666772, складеного інспектором ДПС ВДАІ Слов'янського МВ ГУМВС України в Донецькій області старшим лейтенантом міліції Янковським Ю.Ю., 31 липня 2012 року о 12 годині 45 хвилин ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ-21099 державний номер НОМЕР_1 по вул. Чубаря м. Слов'янську з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме почервонінням очей, в'ялою мовою, тремтінням всього тіла. Від проходження тесту за допомогою засобу Alkotest та проходження медичного огляду відмовився. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.5 Правил Дорожнього руху України, та вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП відсутні через наступні обставини.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 3 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.ч. 1 ст. 130 КУпАП, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв від ста п'ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або громадські роботи на строк від сорока до п'ятдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб і на інших осіб - накладення штрафу від ста п'ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до п'ятдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як вбачається з матеріалів адміністративного правопорушення, ОСОБА_1 звинувачується у керуванні транспортним засобом в стані наркотичного сп'яніння. Доказів, що підтверджують факт перебування ОСОБА_1 у стані наркотичного сп'яніння судом не встановлено. Твердження про наявність почервонінням очей, в'ялої мови, тремтіння всього тіла судом не приймаються, тому що вони не можуть слугувати підтвердженням наявності стану наркотичного сп'яніння, оскільки можуть свідчити про втому, відчуття прохолоди або інші фізіологічні стани. З наявних матеріалів справи не вбачається підстав для твердження про перебування ОСОБА_1 у стані наркотичного сп'яніння, оскільки до протоколу не додано жодного доказу, який підтверджував наявність у ОСОБА_1 ознак наркотичного сп'яніння. Зокрема, додані до протоколу про адміністративне правопорушення пояснення підтверджують лише факт відмови від проходження медичного огляду. Факт наявності ознак наркотичного сп'яніння ними не підтверджується.
Відповідно до ст. 284 КУпАП, по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов:
1) про накладення адміністративного стягнення;
2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу;
3) про закриття справи.
Постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового слідства чи дізнання, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи, що провадження у справі було розпочато, факт події і склад адміністративного правопорушення у судовому засіданні не доведений, суд доходить висновку, що справа підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на викладене та керуючись ст.ст. 7, 9, 130, 247, 251, 284 КУпАП ,
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Тимчасово вилучений документ -посвідчення водія ЯНА № 144507 від 20 листопада 1996 року -повернути ОСОБА_1.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора. Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через Краматорський міський суд.
Суддя
Постанова ухвалена у нарадчій кімнаті та надрукована в одному примірнику.
Суддя