про визнання банкрутом
"07" вересня 2012 р. Справа № 5017/983/2012
За заявою кредитора: Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси;
до боржника: Закритого акціонерного товариства „Аурум" (65026, м.Одеса, вул.Софіївська,7; код ЄДРПОУ 00227241);
про визнання банкрутом
Господарський суд Одеської області у складі:
судді Антощук С.І.
при секретарі судового засідання Андрущенку С.В.
Представники сторін:
розпорядник майном боржника: арбітражний керуючий Лісєєв К.Ю.;
від боржника: не з'явилися;
від кредитора: УгненкоІ.А. -представник СДПІ по роботі з великими платниками податків у м.Одесі ДПС за довіреністю №20 від 09.04.2012р.;
від кредитора: Братушенко В.Є. - представник ПАТ „КБ„Надра" за довіреністю №13-11-5531 від 09.04.2012р.;
від кредитора: Антоненко І.І. -представник Одеського міського центру зайнятості за довіреністю №2994/19/06 від 05.07.2011р.;
від кредитора: Шарапов Ю.В. - представник УПФУ в Приморському районі м.Одеси за довіреністю №2146/11 від 20.02.2012р.;
від кредитора: Пищемуха Н.В. -представник КП „Теплопостачання міста Одеси" за довіреністю №01/11-1999 від 06.12.2011;
СУТЬ СПОРУ: про визнання банкрутом
Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси звернулось до господарського суду Одеської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Закритого акціонерного товариства „Аурум", посилаючись на наявність загальної заборгованості у сумі 1262453,27грн.
Ухвалою суду від 02.04.2012р. порушено провадження у справі №5017/983/2012 про визнання банкрутом Закритого акціонерного товариства „Аурум", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів (т.1 а.с.1-2).
04.05.2012р. господарським судом Одеської області прийнято ухвалу підготовчого засідання суду, якою визнано безспірні грошові вимоги ініціюючого кредитора до боржника; зобов'язано кредитора подати в десятиденний строк оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство у офіційний друкований орган (газети "Голос України" чи "Урядовий кур'єр") з метою виявлення всіх кредиторів та можливих санаторів; введено процедуру розпорядження майном боржника; розпорядником майном Закритого акціонерного товариства „Аурум" призначено арбітражного керуючого Лісєєва Кирила Юрійовича (т.2 а.с.77).
Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство Закритого акціонерного товариства „Аурум" опубліковано 16.05.2012р. у газеті "Урядовий кур'єр" №85 (т.3 а.с.99).
Ухвалою попереднього засідання суду від 04.07.2012р. затверджено реєстр вимог кредиторів Закритого акціонерного товариства „Аурум"; зобов'язано розпорядника майном боржника організувати проведення зборів кредиторів у відповідності зі ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", протокол зборів надати суду (т.5 а.с.85).
Ухвалою господарського суду Одеської області від 07.09.2012р. затверджено зміни до реєстру вимог кредиторів ЗАТ „Аурум", затвердженого ухвалою попереднього засідання від 04.07.2012р. по справі №5017/983/2012.
23.07.2012р. на адресу господарського суду Одеської області розпорядником майном боржника було подано клопотання вих.№20/7-3 від 20.07.2012р. (вх.№22740/2012) про визнання банкрутом Закритого акціонерного товариства „Аурум" та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Лісєєва К.Ю. (т.6 а.с.1).
Клопотання обґрунтоване наступним.
20.07.2012р. розпорядником майном боржника арбітражним керуючим Лісєєвим К.Ю. було проведено загальні збори кредиторів ЗАТ „Аурум". Згідно підписного аркушу до Протоколу зборів (т.6 а.с.6) на зборах були присутні представники усіх кредиторів, що увійшли до реєстру вимог кредиторів ЗАТ „Аурум", а саме: представник УПФУ в Приморському районі м.Одеси Шарапов Ю.В. за довіреністю, представник Відділення виконавчої дирекції ФСС НВ та ПЗ у Приморському районі м.Одеси Чуханенко Р.А. за довіреністю , представник Одеського міського центру зайнятості Ткаченко І.А. за довіреністю, представник СДПІ по роботі з ВПП у м.Одесі ДПС Гнап Н.А. та Катюха О.О. за довіреностями, представник ПАТ „КБ"Надра" Савчук О.Г. за довіреністю, представник ПП „Фірма-Ніко" Лісниченко Л.О. за довіреністю, представник КП „Теплопостачання міста Одеси" Земляков О.А. за довіреністю.
Відповідно до протоколу загальних зборів кредиторів ЗАТ „Аурум" від 20.07.2012р. (т.6 а.с.3) кредиторами одноголосно прийнято рішення обрати до комітету кредиторів ЗАТ „Аурум": Приватне підприємство „ФІРМА-НІКО", Публічне акціонерне товариство Комерційний банк „Надра", Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси. Протокол підписано представниками усіх кредиторів, керівником (головою ліквідаційної комісії) боржника та розпорядником майном боржника.
Відповідно до абз. 1 ч.1 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом десяти днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів та уповноважену особу акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.
Згідно ч.2 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" збори кредиторів вважаються повноважними незалежно від кількості голосів кредиторів, які беруть участь у зборах, якщо всіх кредиторів було письмово повідомлено про час і місце проведення зборів відповідно до частини першої цієї статті. Кількість голосів кредиторів визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.
Частинами 5, 6, 7 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: вибори членів комітету кредиторів; визначення кількісного складу комітету кредиторів, визначення його повноважень, дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; інші питання, передбачені цим Законом.На час дії процедур банкрутства збори кредиторів обирають комітет кредиторів у складі не більше семи осіб. Вибори комітету кредиторів проводяться за списком відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на зборах кредиторів, визначених відповідно до частини четвертої цієї статті. Рішення про створення та склад комітету кредиторів направляється до господарського суду.
Зважаючи на викладене, збори кредиторів ЗАТ „Аурум" є повноважними, оскільки усі кредитори були належним чином повідомлені (т.6 а.с.22-33) та присутні на зборах кредиторів; порушення ч.ч. 1, 2, 5, 6, 7 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" відсутні.
Згідно протоколу зборів комітету кредиторів ЗАТ „Аурум" від 20.07.2012р. (т.6 а.с.53) комітетом було прийнято рішення про обрання головою комітету кредиторів Публічного акціонерного товариства „Комерційний банк „Надра". На вказаних зборах розглянуто та погоджено висновки довідки розпорядника майном боржника Лісєєва К.Ю. про результати фінансово-господарського стану ЗАТ „Аурум" від 28.06.2012р. щодо відсутності ознак доведення до банкрутства, фіктивного чи приховуваного банкрутства; прийнято рішення про введення процедури ліквідації ЗАТ „Аурум"; призначення ліквідатором ЗАТ „Аурум" арбітражного керуючого Лісєєва К.Ю. та про доручення розпоряднику майном боржника арбітражному керуючому Лісєєву К.Ю. звернутись до господарського суду з відповідним клопотанням.
За положеннями ч.ч. 8, 9 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: вибори голови комітету; скликання зборів кредиторів; підготовку та укладення мирової угоди; внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), надання згоди на укладення арбітражним керуючим значних угод боржника чи угод боржника, щодо яких є заінтересованість; інші питання, передбачені цим Законом. У роботі комітету має право брати участь з правом дорадчого голосу арбітражний керуючий, представник працівників боржника, уповноважена особа акціонерів або учасників товариств з обмеженою чи додатковою відповідальністю та при необхідності представник органу, уповноваженого управляти майном боржника, представник органу місцевого самоврядування. Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.
Рішення комітету кредиторів ЗАТ „Аурум" прийняте за наявності відповідних повноважень з дотриманням положень ч.ч. 8, 9 статті 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
У межах повноважень, передбачених ч.ч.8, 9 ст. 13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розпорядником майном боржника надано до суду та комітету кредиторів Довідку про результати аналізу фінансово-господарської діяльності ЗАТ „Аурум" (т.6 а.с. 56).
Відповідно до ч.2 Наказу міністерства Юстиції України №3010/5 від 14.09.2011р. „Про деякі питання організації проведення експертизи фінансового стану та підготовки висновків про наявність ознак приховуваного, фіктивного банкрутства або доведення до банкрутства" до законодавчого врегулювання способу здійснення повноважень, передбачених підпунктами 37, 38 пункту 4 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 395/2011, а також з метою збереження усталеної практики при проведенні експертизи фінансового стану та при підготовці висновків, передбачених пунктом 1 цього наказу, застосовуються Методичні рекомендації щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджені наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2006 р. N 14. арбітражним керуючим, призначеним судом розпорядниками майна, керуючими санацією, ліквідаторами, при здійсненні аналізу фінансової, господарської та інвестиційної діяльності підприємства, його становища на ринках та аналізу фінансового становища рекомендовано керуватися цим Наказом.
Згідно ч.1 ІІ Розділу вказаних методичних рекомендацій основними джерелами інформації для проведення аналізу стану фінансово-господарської діяльності підприємства, структури його балансу (задовільна чи незадовільна) та обґрунтованості визнання підприємства неплатоспроможним; тенденцій щодо динаміки основних показників ефективності діяльності підприємства; можливості використання санаційних процедур для поліпшення фінансово-господарського стану підприємства та виведення його з неплатоспроможного стану; наявності економічних ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, є: установчі документи підприємства (засновницький договір, статут), а також довідка про включення до ЄДРПОУ, свідоцтво про державну реєстрацію, реєстр власників акцій (за наявності); баланс підприємства (форма № 1, для суб'єктів малого підприємництва - форма № 1-м); звіт про фінансові результати (форма № 2, для суб'єктів малого підприємництва - форма № 2-м); звіт про рух грошових коштів (форма № 3); звіт про власний капітал (форма № 4); примітки до річної фінансової звітності (форма № 5); звіт про наявність та рух основних фондів, амортизацію (знос) (форма № 11-ОЗ); обстеження технологічних інновацій промислового підприємства (форма № 1-інновація); звіт про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованість (форма № 1-Б); звіт з праці (форма № 1-ПВ); звіт про стан умов праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці (форма № 1-ПВ (умови праці)); звіт про використання робочого часу (форма № 3-ПВ); звіт про виробництво промислової продукції (форма № 1П-НПП); інша інформація, необхідна для проведення аналізу та виявлення резервів виробництва.
На запит розпорядника майном боржника арбітражного керуючого Лісєєва К.Ю. (т.6 а.с.34) про надання для проведення аналізу статистичної звітності ЗАТ „Аурум" за 2009-2011р.р. боржником було надано інформацію (т.6 а.с.35-36) про те, що статистична звітність за 2009р. станом на 01.01.2010р., за 2010р. станом на 01.01.2011р. не подавалась. За підсумками 2010р. відповідно до п.7 ст.63 Господарського Кодексу України ЗАТ „Аурум" віднесено до переліку малих підприємств. Тому ЗАТ „Аурум" за 2010р. та 2011р. таку звітність як: Баланс підприємства (Форма №1); Звіт про фінансові результати (Форма №2); Звіт про рух грошових коштів (Форма №3); Звіт про власний капітал (Форма №4); Звіт про наявність та рух основних фондів, амортизацію (знос) (Форма №11-ОЗ) не подавало. Підприємство надавало звітність за 2010р. та 2011р. як для малих підприємств: Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємства (Форма №1-м); Звіт про фінансові результати (Форма №2-м). З січня 2011р. надавалась статистична звітність як Звіт з праці (Форма №1-ПВ) і до січня 2012р. (до показників 0,00). Розпоряднику для проведення аналізу передано: копію Фінансового звіту суб'єкта малого підприємства (Форма №1-м) та Звіт про фінансові результати (Форма №2-м) за 2010р.; копію Фінансового звіту суб'єкта малого підприємства (Форма №1-м) та Звіт про фінансові результати (Форма №2-м) за 2011р.; копії Звітів з праці (Форма №1-ПВ) за 2011-2012рр.; довідку про середньорічну щомісячну заробітну плату керівника ЗАТ "Аурум" за 2010р.; довідку про середньорічну щомісячну заробітну плату керівника ЗАТ "Аурум" за 2011р. (т.6 а.с.37-50).
Згідно висновків розпорядника майном боржника, зазначених у довідці про результати фінансово-господарської діяльності ЗАТ „Аурум", загальний фінансовий стан товариства незадовільний, всі коефіцієнти фінансової стійкості нижче за нормативи, прибуток відсутній, підприємство збиткове, не має самостійних джерел для погашення боргів.
Дослідивши відомості, викладені у довідці та динаміку їх зміни за аналізований трирічний термін, суд вважає, що висновки розпорядника майном боржника обґрунтовані з огляду, зокрема, на наступне:
- коефіцієнт фінансової автономії є вагомо нижчим „-0,16" за гранично допустиме значення „0,5"; коефіцієнт концентрації позичкового капіталу значно вищий „1,16" граничного значення „0,5";
- коефіцієнт забезпечення власними засобами вагомо нижчий „-0,16" за гранично допустимий „0,1";
- показник оцінки стану основних засобів визначити не можливо, оскільки відсутні балансові показники (вартість основних засобів, первісна вартість основних засобів та ін.), за якими здійснюється розрахунок (ділити на нуль неможливо);
- показники оцінки ліквідності вказують на від'ємний показник маневреності власних оборотних засобів „-0,16" при допустимому „від 0 до1"; коефіцієнт абсолютної ліквідності (платоспроможності) складає „0"; частка власних оборотних коштів в їх загальній сумі має навіть від'ємний показник „-16,08%", тоді як частка оборотних коштів у всіх активах боржника складає „100%"; критичним є від'ємний показник частки власних оборотних коштів у покритті запасів „-80,18%" при рекомендованій нижній межі цього показника „50%";
- показники оцінки фінансової стійкості є критично низькими, оскільки коефіцієнт фінансової автономії складає „-0,16" при граничному „0,5"; коефіцієнт фінансової залежності є значним від'ємним показником „-6,22" при граничному позитивному -„2"; коефіцієнт концентрації позичкового капіталу у рази вищий „1,16" від допустимого „0,5"; коефіцієнти співвідношення позикових та власних коштів та забезпечення власними засобами взагалі мають від'ємні показники - „-7,21" та „-0,16" відповідно; коефіцієнт стійкого економічного росту дорівнює „0"; поточна платоспроможність складає „-143546,00", тоді як від'ємний результат свідчить про поточну неплатоспроможність підприємства;
- показник оцінки рентабельності визначити неможливо, оскільки відсутні балансові показники (собівартість реалізованої продукції, чистий дохід від реалізованої продукції та ін.), за якими здійснюється розрахунок (ділити на нуль неможливо).
Крім того, у довідці розпорядника майном боржника зроблено висновок про відсутність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства та приховування банкрутства.
Вказані висновки ґрунтуються на показнику забезпечення зобов'язань боржника всіма його активами, який складає „0,86", тоді як підставою для встановлення економічної ознаки фіктивного банкрутства вказаний показник повинен перевищувати „1".
Тому розпорядником майном боржника зазначено, що згідно показників отриманих з облікових даних боржника ЗАТ „Аурум" дане підприємство є неплатоспроможним, подальше погашення заборгованості може відбуватись через застосування ліквідаційної процедури для реалізації майна на користь задоволення кредиторських вимог.
Відповідно до наявних у матеріалах справи документів (т.2 а.с.84, а.с.109) за боржником зареєстровані транспортні засоби та об'єкт нерухомого майна (будівля площею 5652,4кв.м. по вул. Мистецтв, 11 (колишня вул. Софіївська, 7)), який згідно Витягу з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна (т.1 а.а.137) знаходиться у заставі.
Відповідно до ст. 1 вказаного Закону неплатоспроможність -неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.
Згідно ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.
За положеннями ч.1 ст. 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.
За змістом ч.ч. 1, 2 статті 31, ч. 3 ст. 13 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів, за наявності ліцензії арбітражного керуючого, виданої уповноваженим органом у порядку, встановленому законом.
Враховуючи те, що комітет кредиторів ЗАТ „Аурум" одноголосно проголосував за призначення ліквідатором ЗАТ „Аурум" арбітражного керуючого Лісєєва Кирила Юрійовича та приймаючи до уваги, клопотання самого арбітражного керуючого Лісєєва К.Ю. про участь у справі №5017/983/2012 у якості ліквідатора, суд задовольняє клопотання арбітражного керуючого Лісєєва К.Ю.
При цьому суд залишає без розгляду клопотання арбітражного керуючого Лісєєва К.Ю. №27/08-1 від 27.08.2012р. (т.6 а.с. 107-109) про залишення без задоволення заяви Головного управління юстиції в Одеській області про його усунення від виконання повноважень арбітражного керуючого, оскільки таке клопотання до суду по вказаній справі не надходило.
Будь-яких повідомлень про результати розгляду Експертно-апеляційною радою скарги арбітражного керуючого Лісєєва К.Ю. на рішення про анулювання його ліцензії (п.1 Наказу Міністерства Юстиції України №345/5 від 02.03.2012р.), на підставі якої вказана частина рішення зупинена, до суду від Відділу з питань банкрутства ГУЮ в Одеській області не надходило.
Приймаючи до уваги, що судом з'ясовано наявність у боржника ознак банкрутства, встановлено наявність непогашених грошових вимог перед кредитором, які визнані судом, та перевищення зобов'язань боржника над його наявним майном (пасивів над активами), а також враховуючи клопотання комітету кредиторів про визнання боржника банкрутом, відсутність заяв від можливих санаторів, суд вважає за необхідне визнати Закрите акціонерне товариство „Аурум" банкрутом, відкрити відносно нього ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого Лісєєва К.Ю.
Відповідно до положень ч.1 ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), повернення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вважається таким, що настав; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банкрута чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому цим розділом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтись тільки в межах ліквідаційної процедури; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбаченому цим розділом.
Частинами 2, 3 ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше. Опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється ліквідатором у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом.
Згідно ч.2 ст.25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України. З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута. Ліквідатор (арбітражний керуючий) має право замовити виготовлення дубліката печатки та штампів у разі їх втрати.
При цьому, суд припиняє повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, зобов'язує керівництво протягом п'ятнадцяти днів з дня прийняття цієї постанови забезпечити передачу ліквідатору бухгалтерської та іншої документації боржника, печаток, штампів, матеріальних та інших цінностей; зобов'язує ліквідатора опублікувати відомості про визнання банкрутом боржника (відповідно до п.5 ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом, найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію) і відкриття ліквідаційної процедури, у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови відповідно до п.п.3, 5 ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", докази опублікування надати суду.
Після завершення ліквідаційної процедури надати до суду звіт та ліквідаційний баланс на затвердження.
Керуючись ст.1, ч.ч. 1, 2 ст. 31, ч.3 ст. 13, ст.ст. 22-25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 205, 209 Господарського кодексу України, ст. ст. 82, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1.Визнати банкрутом Закрите акціонерне товариство „Аурум" (65026, м.Одеса, вул.Софіївська,7; код ЄДРПОУ 00227241).
2.Відкрити ліквідаційну процедуру відносно Закритого акціонерного товариства „Аурум" (65026, м.Одеса, вул.Софіївська,7; код ЄДРПОУ 00227241).
3.Припинити повноваження розпорядника майном Закритого акціонерного товариства „Аурум" (65026, м.Одеса, вул.Софіївська,7; код ЄДРПОУ 00227241) арбітражного керуючого Лісєєва К.Ю.
4.Ліквідатором Закритого акціонерного товариства „Аурум" (65026, м.Одеса, вул.Софіївська,7; код ЄДРПОУ 00227241) призначити арбітражного керуючого Лісєєва Кирила Юрійовича (ліцензія серії АГ №594826 від 12.04.2011р., ідентифікаційний код 2917404513; адреса: м.Одеса, вул. Паустовського, буд. 27, корп.1, кв.49).
5.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.
6.Зобов'язати керівництво Закритого акціонерного товариства „Аурум" (65026, м.Одеса, вул.Софіївська,7; код ЄДРПОУ 00227241) протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання цієї постанови забезпечити передачу ліквідатору бухгалтерської та іншої документації боржника, печаток, штампів, матеріальних та інших цінностей.
7.Ліквідатору опублікувати відомості про визнання банкрутом Закритого акціонерного товариства „Аурум" (65026, м.Одеса, вул.Софіївська,7; код ЄДРПОУ 00227241) і відкриття ліквідаційної процедури у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови, докази опублікування оголошення надати суду.
8.Ліквідатору надати суду відповідне клопотання, погоджене з комітетом кредиторів, щодо персонального складу членів ліквідаційної комісії.
9.Ліквідатору не рідше одного разу на місяць надавати до господарського суду та кредиторам письмову інформацію щодо проведення ліквідаційної процедури.
10.Вважати строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута таким, що настав.
11.Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута.
12.Скасувати арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
13.Вимоги та зобов'язання боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являти тільки в межах ліквідаційної процедури.
15.Виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснювати у випадках і порядку, передбаченому Розділом ІІІ - (Ліквідаційна процедура) Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
17.Ліквідатору після завершення ліквідаційних заходів надати до суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута на затвердження.
Копію постанови надіслати кредиторам, банкруту, ліквідатору, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору Виконавчого комітету Одеської міської ради, Другому Приморському ВДВС Одеського МУЮ.
Постанову може бути оскаржено у встановленому порядку згідно ст.ст. 91, 93, 106 ГПК України.
Повну постанову складено 10.09.2012р.
Суддя Антощук С.І.