Рішення від 28.08.2012 по справі 31/5009/6174/11-18/5009/6174/11

номер провадження справи 9/57/12

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.08.12 Справа № 31/5009/6174/11-18/5009/6174/11

За позовом: Першого заступника прокурора міста Запоріжжя (69035, м. Запоріжжя, вул. Якова Новицького, 5) в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах -

позивач: Управління Державного комітету України по земельних ресурсах у місті Запоріжжя Запорізької області (69037, м. Запоріжжя, вул. Зелінського, 3)

до відповідачів: 1. Запорізької міської ради (69105, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 206)

2. Товариства з обмеженою відповідальністю "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ" (69000, м. Запоріжжя, пр. Маяковського, буд. 7)

про визнання недійсним та скасування рішення міської ради та визнання недійсним договору оренди землі

Суддя Боєва О.С.

За участю представників:

Від прокурора: Костяновська Ю.О. (посв. № 152 від 13.01.09) старший помічник прокурора

Від позивача: Бакум Д.О. (дов. № 39/05-12 від 01.02.2012р.)

Від відповідача-1: Доніна Н.О. (дов. № 01-17/01081 від 18.04.2012р.)

Від відповідача-2: Лобіков Д.В. (дов. № 09/35-12 від 27.08.2012р.)

СУТНІСТЬ СПОРУ:

У зв'язку із скасуванням Постановою Вищого господарського суду України від 19.06.2012р. № 31/5009/6174/11-18/5009/6174/11 рішення господарського суду Запорізької області від 01.02.2012р. та постанови Донецького апеляційного господарського суду від 28.03.2012р., відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду затвердженого рішенням Ради суддів України № 30 від 26.11.2010р., протоколом розподілу справ між суддями справу № 31/5009/6174/11-18/5009/6174/11, передано на розгляд судді Боєвій О.С.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 31.07.2012р. справу № 31/5009/6174/11-18/5009/6174/11 прийнято до провадження, судове засідання призначено на 16.08.2012р. Ухвалою суду від 16.08.2012р. на підставі ст. 77 ГПК України розгляд справи відкладено на 28.08.2012р.

Предметом розгляду справи є позовні вимоги про визнання недійсним та скасування рішення Запорізької міської ради від 30.09.2009р. № 75/12 "Про передачу в оренду ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ" земельної ділянки для розташування спортивно-оздоровчого комплексу по Прибережній автомагістралі у м. Запоріжжі (в районі кафе "Солнышко")" та про визнання недійсним договору оренди землі від 24.11.2009р., укладеного Запорізькою міською радою та ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ".

28.08.2012р. справу розглянуто, оголошено вступну та резолютивну частини рішення. Справа розглянута без застосування засобів технічної фіксації судового процесу.

Прокурор підтримав позовні вимоги, викладені у позові з урахуванням письмового обґрунтування позовних вимог, поданого в судовому засіданні 16.08.2012р. та додаткових пояснень, що надійшли до суду 28.08.2012р., зазначивши, зокрема, про наступне. Прокуратурою м. Запоріжжя проведено перевірку законності прийняття Запорізькою міською радою рішення від 30.09.09 № 75/12 "Про передачу в оренду ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ" земельної ділянки для розташування спортивно-оздоровчого комплексу по Прибережній автомагістралі (в районі кафе "Солнышко")" та подальшого укладання на його підставі договору оренди землі від 24.11.09р. з ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ". Даним рішенням затверджено проект із землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ". Цим же рішенням зазначеному товариству передано в оренду на 10 років земельну ділянку по Прибережній автомагістралі, загальною площею 3,2505 га для розташування спортивно-оздоровчого комплексу. На думку прокурора зазначене рішення Запорізької міської ради прийнято з порушеннями вимог Земельного кодексу України та Закону України "Про оренду землі", оскільки земельна ділянка по Прибережній автомагістралі передана в оренду для розташування спортивно-оздоровчого комплексу ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ" без проведення земельних торгів (аукціону). Отже, вказане рішення Запорізької міської ради є незаконним та підлягає скасуванню. Крім того, на підставі оскаржуваного рішення, 24.11.09р. між Запорізькою міською радою та ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ" укладено договір оренди землі загальною площею 3,2505 га за адресою: м. Запоріжжя, Прибережна автомагістраль (в районі кафе "Солнышко"), для розташування спортивно-оздоровчого комплексу. Наявність рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про затвердження належним чином погодженого проекту відведення земельної ділянки та надання її в оренду земельним законодавством визначається в якості обов'язкової передумови подальшого укладення договору оренди земельної ділянки. У даному випадку проектна документація із землеустрою, яка є невід'ємною частиною оспорюваного договору, не відповідає ч. 6 ст. 123 Земельного кодексу України щодо надання в оренду зазначеної земельної ділянки без проведення аукціону, що є підставою для визнання договору недійсним відповідно до закону. При винесенні спірного рішення Запорізькою міською радою та укладенні спірного договору порушені організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду земельної ділянки, яка перебуває у комунальній власності, тому прокурор просить суд визнати недійсним та скасувати рішення Запорізької міської ради від 30.09.2009р. № 75/12 "Про передачу в оренду ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ" земельної ділянки по Прибережній автомагістралі у м. Запоріжжі для розташування спортивно-оздоровчого комплексу" та визнати недійсним договір оренди землі від 24.11.2009, укладений між Запорізькою міською радою та ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ".

Представник позивача у судовому засіданні 28.08.2012р. в усній формі підтримав позовні вимоги на підставах зазначених у позовній заяві. Просить позов задовольнити.

Представник Запорізької міської ради (відповідача-1) у своєму відзиві на позовну заяву, наданому в судовому засіданні 16.08.2012р., а також в усній формі зазначив, що погоджується з вимогами позивача та не заперечує проти визнання недійсним договору оренди землі від 24.11.2009р., укладеного Запорізькою міською радою та ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ".

Відповідач-2 -ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ", в судовому засіданні заперечив проти позову, що також відображено у відзиві на позову заяву, який надійшов до суду 15.08.2012р., зазначивши, зокрема, про наступне. По-перше, нормами статті 124 ЗК України (в редакції на дату прийняття спірного рішення) передбачено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки. Ст. 123 ЗК України (в редакції на 24.09.2008 року) передбачено, що юридична особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у постійне користування із земель державної або комунальної власності, звертається з відповідним клопотанням до міської ради. До клопотання про відведення земельної ділянки додаються матеріали, передбачені частиною п'ятнадцятою статті 151 ЗК України, документи, що обґрунтовують її розмір, призначення та місце розташування. Відповідна районна державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки. У вересні 2008 року відповідач звернувся з відповідним клопотанням до Запорізької міської ради про надання в оренду земельної ділянки по Прибережній автомагістралі у м. Запоріжжя для розташування спортивно-оздоровчого комплексу. 24.09.2008 року Запорізькою міською радою було прийнято рішення № 61/113 про погодження ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ" місця розташування спортивно-оздоровчого комплексу по Прибережній автомагістралі (в районі кафе "Солнышко"). Зазначеним рішенням також надано згоду на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Чинним на момент прийняття рішення № 61/113 (24.09.2008р.) земельним законодавством (ст. 124 ЗК України) не передбачалось проведення аукціону у випадку виділення земельної ділянки для розташування об'єктів соціального призначення. Спортивно-оздоровчий комплекс у відповідності до спільного листа Міністерства України з питань будівництва та архітектури і Головної державної податкової інспекції України від 09.04.93р. № 11/38) є об'єктом соціального призначення, у зв'язку з чим виділення земельної ділянки, необхідної для його будівництва, також не потребувало застосування процедури проведення земельного аукціону. Крім того, у відповідності до Класифікатора державного майна, затвердженого Наказом Фонду державного майна від 15.03.2006р. № 461, спортивно-оздоровчого комплекс по Прибережній автомагістралі (в районі кафе «Солнышко») також відноситься до об'єктів соціальної сфери. 14.10.2008р. набрав чинності Закон України від 16.09.2008р. № 509-VІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву», з якого вбачається, що всі прийняті і не виконані до набрання чинності цим Законом рішення відповідних органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки зберігають чинність протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом (п. З Розділу II Перехідні положення). Враховуючи той факт, що процедуру погодження місця розташування об'єкта на момент прийняття оскаржуваного рішення Земельним кодексом України не передбачено, але дана процедура зберігає свою дію до 14.10.2010р. (тобто, є чинною на момент прийняття оскаржуваного рішення) згідно з п. 3 Перехідних положень Закону № 509 (є спеціальною нормою), то передача без проведення аукціону земельних ділянок, щодо яких до 14.10.2008р. прийняті і не виконані рішення відповідних органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про погодження місця розташування об'єкта, в повній мірі відповідає нормам чинного на дату прийняття спірного рішення законодавства. Таким чином, передача без проведення аукціону ТОВ «СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ»земельної ділянки по Прибережній автомагістралі у м. Запоріжжя для розташування спортивно-оздоровчого комплексу»як під об'єкт соціального призначення відповідає нормам чинного на момент прийняття оскаржуваного рішення міської ради законодавства, оскільки даному товариству до 14.10.2008 р. погоджено місце розташування об'єкта. Товариство погодило проект землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки з відповідними службами міста та області та надало його до Запорізької міської ради. ТОВ «СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ»виконало всі вимоги чинного земельного законодавства щодо процедур, необхідних для відведення земельної ділянки. В результаті чого, 30.09.2009 року Запорізькою міською радою було прийнято законне рішення № 75/12, відповідно до якого Товариству затверджено проект землеустрою та передано в оренду земельну ділянку (кадастровий номер 2310100000:05:019:0131) загальною площею 3,2505 га (землі громадського призначення) з для розташування спортивно-оздоровчого комплексу по Прибережній автомагістралі (в районі кафе Солнышко) - без застосування процедури проведення аукціону. По-друге, відповідач-2 зазначив, що у зв'язку з неможливістю отримання погодження меж від суміжного землекористувача ТОВ «Славойл», Товариство звернулось до Управління Держкомзему в м. Запоріжжя (Лист № 37/4 від 17.03.2009 року) з питання вирішення даного спору. Листом № 01-02/1800 від 25.03.2009 року Управління Держкомзему надало висновки, що даний факт істотним чином не впливає на оформлення землевідведення Товариством. Такий висновок Управління Держкомзему у м. Запоріжжі заснований на результатах дослідження земельної ділянки, які оформлені Актом Державної земельної інспекції в Запорізькій області № 137 від 23.03.2009 року. Актом підтверджено факт, що земельні ділянки ТОВ «Славойл»та Товариства не перетинаються, а межі земельної ділянки ТОВ «Славойл»співпадають з проектними межами земельної ділянки Товариства, що робить відмову від погодження меж земельної ділянки з боку ТОВ «Славойл»безпідставною. По-третє, при прийнятті 30.09.2009р. Запорізькою міською радою рішення № 75/12 про надання Товариству земельної ділянки в оренду та затвердженні проекту землеустрою, міська рада мала необхідний обсяг повноважень щодо розпорядження спірною земельною ділянкою, а порядок передачі земельної ділянки в оренду строго відповідав вимогам земельного законодавства, тому є всі підстави вважати, що договір оренди землі від 24.11.2009р., укладений між Запорізькою міською радою та ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ", укладений на виконання вказаного рішення, є дійсним. Просить у задоволенні позову відмовити в повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення прокурора, представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:

20 вересня 2007р. ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ" (відповідач-2 у справі) звернувся до Запорізької міської ради (відповідач-1) з заявою про резервування земельної ділянки орієнтовною площею 3,5 га на Прибережній автомагістралі в м. Запоріжжі в районі кафе "Сонечко" для проектно-підготовчих робіт по розміщенню спортивно-оздоровчого комплексу (лист вих.. № 12 від 23.08.2007р.).

24.09.2008р. рішенням Запорізької міської ради № 61/113 затверджено матеріали погодження місця розташування спортивно-оздоровчого комплексу; дозволено відповідачу-2 вести проектування; зобов'язано відповідача-2 замовити акт резервування земельної ділянки; дозволено виконання на земельній ділянці проектно-вишукувальних робіт.

30.09.2009р. рішенням Запорізької міської ради № 75/12 (далі -спірне рішення) Товариству з обмеженою відповідальністю "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ" затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для розташування спортивно-оздоровчого комплексу по Прибережній автомагістралі (в районі кафе "Солнышко"); передано в оренду, терміном на 10 років, земельну ділянку (кадастровий номер 2310100000:05:019:0131) площею 3,2505 га (земель громадського призначення), з неї площею 2,4439 га в межах прибережної захисної смуги р.Дніпро, для розташування спортивно-оздоровчого комплексу по Прибережній автомагістралі (в районі кафе "Солнышко") в межах, згідно з планом що додається, за рахунок земель Запорізької міської ради.

Відповідно до спірного рішення, 24.11.2009р. між Запорізькою міською радою (орендодавець) та ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ" (орендар) укладено договір оренди землі (далі -договір), який 28.12.2009р. зареєстровано у Запорізькій регіональній філії ДП «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельним ресурсах»за № 040926102335.

Згідно з п. 1 договору, орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для розташування спортивно-оздоровчого комплексу, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, Прибережна автомагістраль (в районі кафе "Солнышко").

Із змісту п. 2, п. 3 договору слідує, що в оренду передається земельна ділянка загальною площею 3,2505 га. Земельна ділянка вільна від забудови.

Факт передачі земельної ділянки в оренду підтверджується відповідним актом приймання-передачі.

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 30034945 грн. 05 коп. в цінах на 2009р. (п. 5 договору).

Відповідно до п. 8 договору встановлено, що договір укладається строком на 10 років.

Предметом судового розгляду у даній справі є позовні вимоги про визнання недійсним та скасування рішення Запорізької міської ради від 30.09.2009р. № 75/12 "Про передачу в оренду ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ" земельної ділянки для розташування спортивно-оздоровчого комплексу по Прибережній автомагістралі у м. Запоріжжі (в районі кафе "Солнышко")" та про визнання недійсним договору оренди землі від 24.11.2009р., укладеного між Запорізькою міською радою та ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ".

Дослідивши та проаналізувавши матеріали та фактичні обставини справи, оцінивши надані письмові докази у їх сукупності, вислухавши пояснення прокурора, представників сторін, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 13 Конституції України, земля є об'єктом права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності та господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом. До розмежування земель державної і комунальної власності, повноваженнями з розпорядження ними в межах населених пунктів, тобто функціями виконавчої влади, наділені міські ради (Розділ Х Перехідні положення, п. 12 Земельного кодексу України).

Частина 2 статті 19 Конституції України зобов'язує органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 144 Конституції України, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Відповідно до ст. 116 Земельного кодексу України (в редакції на дату прийняття спірного рішення), громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Із змісту ст. 124 Земельного кодексу України (в редакції на дату прийняття оскаржуваного рішення) слідує, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, шляхом укладення договору оренди земельної ділянки. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу.

Спільним листом Головної Державної Податкової Інспекції та Міністерства України у справах будівництва і архітектури № 34-100 від 9.04.1993 "Про пільги по податку на добавлену вартість" визначено Тимчасовий перелік об'єктів, які відносяться до соціальної сфери, а саме: стадіони, палаци спорту, спеціалізовані і комплексні спортивні зали, манежі, велотреки, штучні водні басейни і катки, стрільбища, тири (стенди), спортивні бази (виключаючи альпіністські бази і бази по використанню (прокат) спортивного інвентарю і обладнання; спортивні, кінноспортивні, авіаспортивні, стрілково-спортивні, спортивно-технічні, шахово-шашечні клуби, автомотоклуби, водні станції, дитячі спортивні школи, школи вищої спортивної майстерності, спортивні школи олімпійського резерву, мотодроми, картодроми, кордодроми, школи службового собаківництва.

Також, наказом Фонду Державного майна України "Про затвердження Класифікатора державного майна" від 15.03.2006р. № 461 затверджено Класифікатор державного майна України, відповідно до Додатку 2 якого, до майна, що відносяться до соціальної сфери, зокрема, включено заклади та бази відпочинку - туристичні бази, пансіонати -лікувально-оздоровчі комплекси, санаторії та санаторії -профілакторії -дитячі табори та включено об'єкти фізичної культури та спорту, зокрема фізкультурно-спортивні та фізкультурно-оздоровчі комплекси, стадіони, басейни, тенісні корти, тири тощо -спортивні школи -навчально-спортивні центри -спортивні та тренажерні комплекси -легкоатлетичні манежі -майданчики гімнастичні, тренажерні спортивні бази.

14.10.2008р. набрав чинності Закон України від 16.09.2008р. № 509-VІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» (далі - Закон № 509), із змісту якого слідує:

- шляхом внесення змін і доповнень до ст.ст. 124 та 134 ЗК України скасовано положення щодо можливості безаукціонної передачі земельних ділянок для будівництва об'єктів соціального призначення;

- шляхом внесення змін і доповнень до ст. 151 ЗК України скасовано процедуру погодження місця розташування об'єкта;

В той же час, земельне законодавство доповнено нормою, згідно з якою прийняті і не виконані до набрання чинності цим Законом рішення відповідних органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки зберігають чинність протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом (п. 3 Розділу II Перехідні положення).

Враховуючи той факт, що процедуру погодження місця розташування об'єкта на момент прийняття оскаржуваного рішення Земельним кодексом України не передбачено, але дана процедура зберігає свою дію до 14.10.2010р. (тобто, є чинною на момент прийняття оскаржуваного рішення) згідно з п. 3 Перехідних положень Закону № 509, то передача без проведення аукціону земельних ділянок щодо яких до 14.10.2008р. маються прийняті і не виконані рішення відповідних органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про погодження місця розташування об'єкта, відповідає нормам чинного законодавства на дату прийняття спірного рішення.

Таким чином, передача без проведення аукціону ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ" земельної ділянки по Прибережній автомагістралі у м. Запоріжжі для розташування спортивно-оздоровчого комплексу як під об'єкт соціального призначення відповідає нормам чинного на момент прийняття оскаржуваного рішення міської ради законодавства, оскільки даному товариству до 14.10.2008р. погоджено місце розташування об'єкта (рішення Запорізької міської ради № 61/113 від 24.09.2008р., яким, як вже зазначалось, зокрема, затверджено матеріали погодження місця розташування спортивно-оздоровчого комплексу).

Відповідно до ч. 6 ст. 123 ЗК України (в редакції на 24.09.2008р.) проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельним ресурсам, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй підлягають, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.

Із матеріалів справи вбачається, що відповідач-2 погодив проект землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки з відповідними службами міста та області та надав його до Запорізької міської ради.

Таким чином, ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ" виконало всі вимоги чинного земельного законодавства щодо процедур, необхідних для відведення земельної ділянки.

Отже, рішення Запорізької міської ради від 30.09.2009р. № 75/12 "Про передачу в оренду ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ" земельної ділянки для розташування спортивно-оздоровчого комплексу по Прибережній автомагістралі (в районі кафе "Солнышко")" не суперечить Земельному кодексу України, Закону України "Про оренду землі" та іншим законодавчим актам України, які діяли на час його прийняття.

Позовна вимога про визнання недійсним та скасування рішення Запорізької міської ради від 30.09.2009р. № 75/12 "Про передачу в оренду ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ" земельної ділянки для розташування спортивно-оздоровчого комплексу по Прибережній автомагістралі у м. Запоріжжі (в районі кафе "Солнышко")" є безпідставною та такою, що задоволенню не підлягає.

Щодо позовної вимоги про визнання недійсним договору оренди землі від 24.11.2009р., укладеного Запорізькою міською радою та ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ", слід зазначити про наступне.

Відповідно до ст. 203 ЦК України, зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави та суспільства, його моральним засадам.

Згідно з ч. 1 ст. 215 ЦК України, підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою -третьою, п'ятою та шостою статі 203 цього Кодексу.

Оскільки рішення Запорізької міської ради № 75/12 від 30.09.2009р. не суперечить чинному законодавству України, підстави для визнання договору оренди землі від 24.11.2009р., укладеного між Запорізькою міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ" відсутні. Спірний договір укладено з урахуванням вимог чинного законодавства України, які діяли на час його укладення та він не суперечить їм. Підстав для визнання спірного договору недійсним судом не встановлено.

Отже, позовна вимога про визнання недійсним договору оренди землі від 24.11.2009р., укладеного між Запорізькою міською радою та ТОВ "СІТІ ДЕВЕЛОПМЕНТ", також задоволенню не підлягає.

Наведеним вище спростовуються доводи прокурора та позивача. Крім того, суд вважає за необхідне зазначити про наступне.

Згідно з п.2 Роз'яснень Президії Вищого арбітражного суду України від 26.01.2000року № 02-5/35 "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням недійсними актів державних чи інших органів"(із змінами та доповненнями), підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначений законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації -позивача у справі. Якщо за результатами розгляду справи факту такого порушення не встановлено, у господарського суду немає правових підстав для задоволення позову.

Позивачем у спірних правовідносинах виступає Управління Державного комітету України по земельних ресурсах у місті Запоріжжя Запорізької області в інтересах якого Прокурором подано позов. Проте, матеріалами справи не встановлюється порушення прав та охоронюваних інтересів позивача оскаржуваним рішенням міської ради.

Згідно зі ст. 49 ГПК України судові витрати не стягуються.

Керуючись ст. ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Суддя О.С. Боєва

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання. Повне рішення підписано 03.09.2012р.