03 вересня 2012 року м. Київ К-41991/09
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючого Моторного О.А.
Суддів Борисенко І.В.
Кошіля В.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Знам'янської об'єднаної Державної податкової інспекції у Кіровоградській області
на постанову Дніпровського апеляційного адміністративного суду від 15.06.2009
у справі № 6/45
за позовом Військової частини А1201
до Знам'янської об'єднаної Державної податкової інспекції у Кіровоградській області
про визнання нечинним акта, -
Військова частина А1201 (далі -позивач) звернулася до Господарського суду Кіровоградської області з позовом до Знам'янської об'єднаної Державної податкової інспекції у Кіровоградській області (далі -відповідач) про визнання нечинним податкового повідомлення рішення від 21.08.2007 № 0000092820/0.
Постановою Господарського суду Кіровоградської області від 06.05.2008 у задоволені позову Військової частини А1201 відмовлено.
Постановою Дніпровського апеляційного адміністративного суду від 15.06.2009 апеляційну скаргу Військової частини А1201 задоволено, постанову Господарського суду Кіровоградської області від 06.05.2008 скасовано, позов задоволено.
В касаційній скарзі відповідач просить скасувати постанову Дніпровського апеляційного адміністративного суду від 15.06.2009 та залишити в силі постанову Господарського суду Кіровоградської області від 06.05.2008, посилаючись на порушення норм матеріального права.
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що 15.08.2007 уповноваженим фахівцем держподаткінспекції проведена камеральна перевірка розрахунку сум податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів Військової частини А-1201, поданого за 2007 рік, за результатами якої складений Акт № 265/1710, в якому зафіксовано, що розмір податкового зобов'язання податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, зазначеного у розрахунку, є меншим, ніж визначено за результатами камеральної перевірки.
При заповненні розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів ВЧ А-1201 невірно зазначено ставку податку зі 100 см. куб. за вантажні автомобілі Урал 4320, КАМАЗ 54112, КАМАЗ 43101, КАМАЗ 43105, МАЗ 5549, а саме: 20,00 грн. за 100 см. куб. зазначено 15 грн. за 100 см. куб., що призвело заниження податкового зобов'язання 4.355,00 грн.
На підставі акта перевірки, 21.08.2007 керівником Знам'янської об'єднаної Державної податкової інспекції прийнято податкове повідомлення-рішення №0000092820/0.
Відповідно до пп. 4.2.2 «в»п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року N 2181-III Закону (2181-14), відповідно до ст. 6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»від 11 грудня 1991 року N 1963-XII, на підставі пп. 17.1.4 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року N 2181-III Закону (2181-14), Військовій частині А-1201 визначено суму податкового зобов'язання за платежем 5012020113 - податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів , у розмірі 4.572,75 грн. В їх числі 4.355,00 грн. основного платежу та 217,75 грн. штрафні (фінансові) санкції.
Задовольняючи позовні вимоги, суд апеляційної інстанції виходив з наступного, з чим погоджується суд касаційної інстанції.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»від 11 грудня 1991 року N 1963-XII платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Як вбачається з приписів Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 N2181-III Закону (2181-14), тезу «підприємства, установи, організації - платники збору», в контексті наведених норм, слід розуміти суб'єктів господарювання, створених компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності.
Згідно із Законом, Збройні Сили України можуть здійснювати господарську діяльність.
Водночас, Збройні Сили України, у відповідності з Законом «Про оборону України»від 6 грудня 1991 року N 1932-XII, це військова державна структура, призначена для збройного захисту суверенітету, незалежності, територіальної цілісності та неподільності України від воєнного нападу або загрози воєнного нападу ззовні.
Відповідно до статті 15 Закону України «Про Збройні Сили України», фінансування Збройних Сил України здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Земля, води, інші природні ресурси, а також майно, закріплені за військовими частинами, є державною власністю, та звільняються від сплати усіх видів податків відповідно до законів з питань оподаткування (ст. 15 Закону України «Про Збройні Сили України»).
Враховуючи викладене, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку, що судом апеляційної інстанцій належним чином з'ясовано обставини справи та дано їм відповідну правову оцінку. Порушень норм матеріального чи процесуального права, які могли призвести до зміни чи скасування рішення не встановлено.
Керуючись статтями 2201, 223, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Касаційну скаргу Знам'янської об'єднаної Державної податкової інспекції у Кіровоградській області залишити без задоволення.
Постанову Дніпровського апеляційного адміністративного суду від 15.06.2009 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути переглянута з підстав, у порядку та в строки, встановлені статтями 236 238 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя: О.А. Моторний
Судді І.В. Борисенко
В.В. Кошіль