Ухвала від 05.09.2012 по справі 2а-12126/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

05 вересня 2012 року № 2а-12126/12/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменко В.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовомОСОБА_1

доВідділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у місті Києві

провизнання дій протиправними та скасування постанов

ВСТАНОВИВ:

28 серпня 2012 року (відповідно до поштової відмітки на конверті) ОСОБА_1 (далі по тексту -позивач, ОСОБА_1.) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у місті Києві (далі по тексту - відповідач), в якому просить: 1) визнати протиправними дії відповідача щодо невручення боржнику копії постанови про відкриття виконавчого провадження №18796491 та ненадання строку на добровільне виконання виконавчого напису від 05 лютого 2010 року №635; 2) скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 05 липня 2012 року; 3) скасувати постанову про стягнення виконавчого збору від 22 березня 2012 року.

Розглянувши матеріали позовної заяви, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.

Відповідно до частини першої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби встановлені у статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини другої статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

У пункті 17 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року №3 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби" зазначено, що "частиною другою статті 181 КАС України встановлено спеціальні строки звернення до суду. Так, рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби може бути оскаржено у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів. У разі порушення цього строку судам слід застосовувати приписи статті 100 КАС України, за якими адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала."

Як зазначено у позовній заяві та свідчать матеріали справи, позивач дізнався про ненадіслання йому постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №18796491 ще 23 березня 2012 року; спірна постанова про стягнення виконавчого збору від 22 березня 2012 року надійшла на адресу позивача 01 серпня 2012 року; постанову про відкриття виконавчого провадження від 05 липня 2012 року позивач отримав 03 серпня 2012 року.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позивач звернувся до адміністративного суду після закінчення спеціального десятиденного строку, встановленого частиною другою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України.

Факт пропуску строку звернення до адміністративного суду щодо оскарження спірної постанови підтверджує й сам позивач, про що зазначає у клопотанні про поновлення строку звернення до суду та просить вважати цей строк таким, що пропущений з поважних причин.

При цьому в обґрунтування поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зазначає, що вже звертався до суду з аналогічним позовом в межах десятиденного строку, визначеного частиною другою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, однак позовна заява була повернута, що не перешкоджає повторному зверненню, та висловлює свою незгоду з ухвалою Окружного адміністративного суд міста Києва про повернення позовної заяви.

Відповідно до статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Так, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за необхідне зазначити, що поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежить від волевиявлення особи, що звернулась з адміністративним позовом, пов'язані з дійсно істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.

Як свідчать матеріали справи, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 серпня 2012 року в адміністративній справі №2а-10667/12/2670 за позовом ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у місті Києві про визнання дій неправомірними та скасування постанов позовну заяву повернуто на підставі пункту 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України у зв'язку з не усуненням недоліків позовної заяви.

Разом з тим, суд звертає увагу, що не усунення позивачем у встановлений судом строк недоліків позовної заяви не є поважною причиною пропуску строку звернення до адміністративного суду, а у випадку незгоди з ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 серпня 2012 року в адміністративній справі №2а-10667/12/2670 позивач міг оскаржити її в апеляційному порядку.

Таким чином, на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів суд не знаходить підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними та приходить до висновку про наявність підстав для залишення адміністративного позову ОСОБА_1 без розгляду.

На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 99, 100, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.А. Кузьменко