Ухвала від 29.08.2012 по справі 2а-7597/12/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

29 серпня 2012 р. р. № 2а-7597/12/1370

суддя Львівського окружного адміністративного суду Гавдик З.В. одержавши позовну заяву за адміністративним

позовом ОСОБА_1

до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Львівської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача -державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Львівської області Ховряк Жанни Андріївни

про визнання неправомірними дій, скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження ВП № 33720129 від 06.08.2012 року

ВСТАНОВИВ:

28.08.2012 року ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Львівської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача -державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Львівської області Ховряк Жанни Андріївни про визнання неправомірними дій, скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження ВП № 33720129 від 06.08.2012 року.

Одночасно у поданій позовній заяві позивач просить поновити процесуальний строк звернення до суду, як такий, що пропущений з поважних причин, а саме за сімейними обставинами.

У позовній заяві позивач зазначає, що 14.08.2012 року о 19 год. 00 хв. отримав лист ТОВ «Укркур'єр»з постановою державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Львівської області Ховряк Жанни Андріївни ВП № 33720129 від 06.08.2012 року про відмову у відкритті виконавчого провадження. Вказану постанову позивач вважає протиправною.

При прийнятті ухвали суд виходить з наступного:

Згідно ч. 2 ст. 5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Згідно п. 3 ст. 7 КАС України, принципами здійснення правосуддя в адміністративних судах, крім інших, є принцип рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.

Згідно ч. 1, 3 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим же Кодексом або іншими законами.

Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, ти чи є підстави для її задоволення).

Згідно ч. 2 ст. 107 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Згідно ч. 1 ст. 181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Згідно ч. 2 ст. 181 КАС України, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Строк звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом - проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.

З позовної заяви вбачається, що позивач спірну постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження отримав 14.08.2012 року, однак до суду за захистом своїх порушених прав, свобод та інтересів звернувся лише 28.08.2012 року, тобто з пропущенням десятиденного строку звернення до адміністративного суду.

Позивач не обґрунтовує зміст та суть сімейних обставин і їх причинний зв'язок пропуску строку звернення до суду.

Жодних інших поважних причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, які б унеможливлювали і не залежали б від волі позивача своєчасно звернутись за судовим захистом позивач не вказує, належних та допустимих доказів на підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду позивачем не надано.

Таким чином, суд прийшов до висновку залишити позовну заяву без розгляду, оскільки не знаходить підстав для поновлення строку звернення до адміністративного суду.

По суті така позиція узгоджується із позицією Вищого адміністративного суду України викладеною в ухвалі від 11.08.2010 року та у інформаційному листі № 1343/11/13-10 від 27.09.2010 року.

Керуючись ст. ст. 5, 7, 99, 100, 107, 165, 181 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву по справі 2а-7597/12/1370 за адміністративним позовом

ОСОБА_1

доВідділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Львівської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача -державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Львівської області Ховряк Жанни Андріївни

провизнання неправомірними дій, скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження ВП № 33720129 від 06.08.2012 року

залишити без розгляду.

Ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього ж Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.

Суддя Гавдик З.В.