Постанова від 04.09.2012 по справі 2а/1270/6424/2012

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 вересня 2012 року Справа № 2а/1270/6424/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Каюди А.М.,

при секретарі: Опейкіній Є.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Антрациті Луганської області до Комунального підприємства «Комунальне автотранспортне підприємство № 032802 УЖКГ» про стягнення заборгованості зі сплати пені в розмірі 116,79грн.,-

ВСТАНОВИВ:

17 серпня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Антрациті Луганської області до Комунального підприємства «Комунальне автотранспортне підприємство № 032802 УЖКГ» про стягнення заборгованості зі сплати пені в розмірі 116,79грн.

В обґрунтуванні позовних вимог зазначено наступне.

Відповідно до Законів України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» і «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» Комунальне підприємство «Комунальне автотранспортне підприємство №032802 УЖКГ» був платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності і станом на 13.08.2012 року має заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду СНВ України.

Позивач зазначає, що в порушення ст..47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та підпунктів 4.12., 4.13, 4.14 Інструкції «Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» затвердженої постановою Правління Фонду СНВ України від 12.07.2007 р. №36, страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань Комунальним підприємством «Комунальне автотранспортне підприємство №032802 УЖКГ» перераховані не в повному обсязі.

Заборгованість перед Фондом згідно акту перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України №95 від 31.07.2012 року склала:

- недоїмка - 1301,18грн.

- сума страхових внесків, строк сплати яких не настав 397,89грн.

- не сплачена пеня - 2503,84грн.

- за виявлені факти порушення сплати страхових внесків нарахована пеня у сумі 116,79грн.

Також позивач посилається на те, що в строк, установлений для перерахування донарахованої пені КП «Комунальне автотранспортне підприємство №-032802УЖКГ» не сплатили. Таким чином, просить стягнути з відповідача пеню, нараховану на підставі акту перевірки №95 від 31.07.2012 року в сумі 116,79грн. в судовому порядку.

Ухвалою від 20 серпня 2012 року (суддя Тріфанова С.С..) було відкрито провадження по справі за вищезазначеним адміністративним позовом та призначено до судового розгляду.

Ухвалою від 03 вересня 2012 року справу за вищезазначеним адміністративним позовом, в зв'язку з повторним перерозподілом, прийнято до провадження.

Представник позивача в судове засідання не з'явився про час, місце та дату розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю, в якому також зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився про час, місце та дату розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, правом надати заперечення проти позову не скористався.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд приходить до наступного.

Комунальне підприємство «Комунальне автотранспортне підприємство № 032802 УЖКГ» в якості юридичної особи зареєстроване виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради Луганської області 04.12.2000 року за реєстраційним номером 1 379 105 0003 000072 (а.с.14).

Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Комунальне автотранспортне підприємство № 032802 УЖКГ» є страхувальником, перебуває на обліку у Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Антрациті Луганської області. (а.с.13)

З матеріалів справи вбачається, що позивачем проведено перевірку правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Комунального підприємства «Комунальне автотранспортне підприємство № 032802 УЖКГ» за період з 01.07.2011 по 30.06.2012, за результатами зазначеної перевірки складено акт №95 від 31.07.2012. Проведеною перевіркою встановлено, що за перевіряємий період виявлені факти порушення строків сплати страхових внесків в результаті чого нарахована пеня в сумі 116,79грн. Відповідно до зазначеного акту було винесено пропозиції відповідачу щодо сплати нарахованої пені протягом 10 днів. Зазначений акт підписано уповноваженими особами сторін без зауважень. (а.с.8-9)

Відповідно до додатку до акту перевірки, а саме співставлення фактично сплачених страхових внесків з розрахунковими сумами по Комунальному підприємству «Комунальне автотранспортне підприємство № 032802 УЖКГ» сума пені складає 116,79грн. Зазначений додаток до акту перевірки, з визначеною сумою пені також підписаний уповноваженими особами сторін без зауважень.(а.с.9 зворотній бік)

Спеціальним законом, який визначає правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві є Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» №1105-XIV від 23.09.1999.

З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яким запроваджено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування як консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, та визначені правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Абзацом 6 пункту 7 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до ч.2 ст.45 Закону України №1105-XIV від 23.09.1999 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» роботодавець як страхувальник зобов'язаний був своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Відповідно до ч.1 ст.47 Закону №1105-XIV від 23.09.1999, страхові тарифи, диференційовані по галузях економіки (видах економічної діяльності) залежно від класу професійного ризику виробництва, встановлюються законом.

Відповідальність страхувальника за невиконання своїх обов'язків передбачена ст.52 Закону України №1105-XIV від 23.09.1999 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». Частиною другою цієї статті (яка була чинною до 01.01.2011 та підлягала застосуванню щодо періоду, за який виникла заборгованість) було передбачено, що за прострочення сплати страхового внеску до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві із страхувальника стягується пеня згідно із законом.

Порядок взяття на облік та набуття роботодавцями статусу страхувальників, обчислення і сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і господарювання, виду діяльності, галузевої належності, фізичними особами - підприємцями, фізичними особами, які використовують працю найманих працівників, а також добровільно застрахованими особами, порядок обліку та витрачання страхових коштів, здійснення платежів, ведення бухгалтерського обліку і звітності визначається Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженою Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007 за №36 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 01.08.2007 за №867/14134 (яка була чинною до 01.01.2011 та підлягала застосуванню щодо періоду, за який виникла заборгованість).

Пунктом 4.12 зазначеної Інструкції, страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями - у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.

Згідно з пунктом 4.13 зазначеної Інструкції, нараховані страхові внески, інші платежі сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду.

Відповідно до підпунктів 5.1 та 5.2 п.5 зазначеної Інструкції, не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені. Пеня нараховується із сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь строк.

З урахуванням викладеного, суд вважає встановленим, що за відповідачем дійсно обліковується несплачена пеня за несвоєчасну сплату страхових внесків в сумі 116,79грн., яка на час розгляду справи в добровільному порядку не погашена, а тому, позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Антрациті Луганської області до Комунального підприємства «Комунальне автотранспортне підприємство № 032802 УЖКГ» щодо стягнення заборгованості зі сплати пені в розмірі 116,79грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 17, 18, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Антрациті Луганської області до Комунального підприємства «Комунальне автотранспортне підприємство № 032802 УЖКГ» про стягнення заборгованості зі сплати пені в розмірі 116,79грн.задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства «Комунальне автотранспортне підприємство № 032802 УЖКГ» (94611, Луганська область, м.Антрацит, вул..Железнодорожня,56, код 03327990) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Антрациті Луганської області (94613, Луганська область, м.Антрацит, вул..Ростовська, 38) пеню в розмірі 116,79грн. (сто шістнадцять гривень 79коп.)

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Постанову у повному обсязі складено та підписано 06 вересня 2012 року

СуддяА.М. Каюда