Ухвала від 29.08.2012 по справі 2а-43/1214/2012

Головуючий у 1 інстанції - Чернобривко Л.Б.

Суддя-доповідач - Компанієць І.Д.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 серпня 2012 року справа №2а-43/1214/2012

приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Компанієць І.Д., суддів Ляшенка Д.В., Чумака С.Ю.,

секретар судового засідання Газарян А.В.,

за участю позивача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Лисичанського міського суду Луганської області від 03 липня 2012 року по адміністративній справі №2а-43/1214/2012 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у м. Лисичанську Луганської області про зобов'язання перерахувати та виплатити пенсію, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач з урахуванням уточнених позовних вимог (а.с.112) просив зобов'язати відповідача перерахувати та виплатити йому пенсію з 12.01.2005 року по 31.12.2007 року з урахуванням коефіцієнту заробітної плати - 5,6 та коефіцієнту страхового стажу- 0,85 з заробітної плати 376,38 грн відповідно до Постанови Донецького апеляційного адміністративного суду по справі № 2-а/71/06/1214 від 11.08.2009 року;

зобов'язати відповідача нарахувати йому надбавку до пенсії за роботу після досягнення пенсійного віку в розмірі 10% основної пенсії за кожний рік роботи після призначення пенсії, але не більш 40% за період з 01.01.2004 року;

зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити пенсію відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» з урахуванням коефіцієнту заробітної плати 5,6 та коефіцієнту страхового стажу 0,85 з заробітної плати 928,8 грн. за період з 01.01.2008 року по 30.04.2012 року; згідно Постанови КМУ № 327 від 23.04.2012 року «Про підвищення соціального захисту населення» з урахуванням коефіцієнту заробітної плати 5.6 та коефіцієнту страхового стажу 0,85 з заробітної плати 1197,91 грн. за період з 01.05.2012 року і далі згідно змін пенсійного законодавства.

Постановою Лисичанського міського суду Луганської області від 03 липня 2012 року зазначений позов ОСОБА_2 залишено без розгляду в зв'язку з пропуском строку звернення до суду.

Позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову про задоволення його позовних вимог, зауважує на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення учасників процесу, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.

ОСОБА_2 знаходиться на обліку Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську та отримує пенсію за віком на пільгових умовах згідно Закону України «Про державні пенсії СРСР» при загальному стажу роботи 40 років 8 місяців 4 дні, у тому числі пільговий стаж за списком № 1 -10 років 4 місяці 4 дні. та пільговий стаж за списком № 2 - 18 років 4 місяці 24 дні ( а.с.16).

05.05.1998 року позивач звертався з заявою до відповідача про додавання загального стажу після призначення пенсії (а.с.118)

Залишаючи без розгляду позов ОСОБА_2 суд першої інстанції зазначив, що позовні вимоги щодо зобов'язання перерахувати та виплатити пенсію з урахуванням коефіцієнту заробітної плати в розмірі 5,6 та коефіцієнту страхового стажу 0,85 з заробітної плати 376,38 грн. за період з 12.01.2005 року по 31.12.2007 року не підлягають задоволенню у зв»язку з пропуском строку звернення до суду.

Як вбачається з матеріалів справи позивач звернувся з цим позовом 21.05.2010 року (а.с.31), конкретизувавши періоди уточнюючою заявою від 06.06.2012 року, тому до позовних вимог застосовується трирічний строк позовної давності, який діяв в травні 2010 року, оскільки на той час позови щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг розглядалися в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Враховуючи дату звернення позивача з цим позовом в травні 2010 року, позовні вимоги про перерахунок пенсії за період з 12.01.2005 року по 20.05.2007 року, в тому числі щодо нарахування надбавки до пенсії за роботу після досягнення пенсійного віку за період з 01.01.2004 року по 20.05.2007 року, - необхідно залишити без розгляду в зв'язку з пропуском строку звернення до суду при відсутності поважності причини пропуску строку звернення до суду.

Проте, залишаючи постановою позовні вимоги без розгляду, суд першої інстанції порушив норми процесуального права з огляду на наступне.

Відповідно до ч.2 ст.158 КАС України судове рішення, яким суд зупиняє чи закриває провадження у справі, залишає позовну заяву без розгляду або приймає рішення щодо інших процесуальних дій, клопотань, викладається у формі ухвали.

На підставі п.16 ч.4 ст.160 КАС України окремим документом викладаються ухвали з питань залишення позовної заяви без розгляду.

Згідно до приписів ст.165 КАС України ухвала, що викладається окремим документом, складається з

1) вступної частини із зазначенням: дати і місця її постановлення; найменування адміністративного суду, прізвища та ініціалів судді (суддів); імен (найменувань) сторін та інших осіб, які беруть участь у справі;

2) описової частини із зазначенням суті клопотання та імені (найменування) особи, що його заявила, чи іншого питання, що вирішується ухвалою;

3) мотивувальної частини із зазначенням мотивів, з яких суд дійшов до висновків, і закону, яким керувався суд, постановляючи ухвалу;

4) резолютивної частини із зазначенням: висновків суду; строку і порядку набрання ухвалою законної сили та її оскарження.

Оскільки суд першої інстанції не дотримався норм процесуального права, залишаючи позов ОСОБА_2 без розгляду постановою, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з порушенням норм процесуального права, що є підставою для частково задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду першої інстанції з винесення ухвали про залишення частини позовних вимог без розгляду.

Керуючись статями 195, 196, 198, 202, 203, 205, 206, 211, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Лисичанського міського суду Луганської області від 03 липня 2012 року по адміністративній справі №2а-43/1214/2012 - задовольнити частково.

Постанову Лисичанського міського суду Луганської області від 03 липня 2012 року по адміністративній справі №2а-43/1214/2012 - скасувати.

Позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у м. Лисичанську Луганської області про зобов'язання перерахувати та виплатити пенсію за період з 12.01.2005 року по 20.05.2007 року, в тому числі щодо нарахування надбавки до пенсії за роботу після досягнення пенсійного віку за період з 01.01.2004 року по 20.05.2007 року - залишити без розгляду.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів з дня складання у повному обсязі.

У повному обсязі ухвала складена 03 вересня 2012 року.

Головуючий суддя І.Д.Компанієць

Судді Д.В.Ляшенко

С.Ю.Чумак