Постанова від 29.07.2010 по справі 2а-3581/10/1770

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-3581/10/1770

29 липня 2010 року 12 год. 57хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Махаринця Д. Є. за участю секретаря судового засідання Махаринця Д. Є. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Микулін І.М.

відповідача: представник не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Рівненське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до Сільськогосподарський виробничий кооператив "Маяк"

про стягнення адміністративно-господарських санкцій, -

ВСТАНОВИВ :

Рівненське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, відповідно до якого просить стягнути з відповідача -Сільськогосподарський виробничий кооператив "Маяк" адміністративно-господарські санкції в розмірі 5607 грн. та пеню в сумі 149,52 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не прибув, хоча про день час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином.

Судом не визнавалась обов'язковою явка відповідача в судове засідання, відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи. Справа може бути розглянута за відсутності представника відповідача на підставі наявних доказів у матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

У відповідності до ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", для підприємств, установ організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Відповідно ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю (далі - підприємство), де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, за кожне місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Термін сплати санкції встановлено до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу.

Згідно поданого відповідачем звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік (форма N10-ПІ) середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу у 2009 році склала 15 чоловік. На виконання статті 19 Закону підприємство зобов'язане створити одне робочих місць для працевлаштування інвалідів, проте у 2009 році відповідачем не було створено жодного робочого місця. Сума штрафної санкції, яка підлягає сплаті відповідачем і яка самостійно ним визначена, відповідно до ст.20 Закону "Про основи соціальної захищеності інвалідів" (далі -Закон) складає 5607 грн.

Адміністративно-господарські санкції відповідач мав сплатити до 15 квітня 2010 року (ч.4 ст. 20 Закону передбачає, що адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону).

Відповідно до ч.2 ст. 20 Закону, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Нарахування та обчислення пені здійснюється органом контролю відповідно до Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2007 року № 223, виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Нарахування пені здійснюється з наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій по день сплати включно (тобто з 16 квітня наступного за роком, у якому відбулося порушення нормативу).

За період з 16 квітня 2010 року (термін сплати санкцій) до 13.07.2010 року позивачем нарахована відповідачу пеня в розмірі 149,52грн., вказане підтверджується розрахунком пені, викладеним в позовній заяві.

Відтак, сума заборгованості відповідача зі сплати адміністративно-господарської санкції та пені становить 5756,52 грн.

Зважаючи на вищевикладене, позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.

Згідно ч. 4 ст.94 КАС України судовий збір з відповідача не стягується.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з відповідача - Сільськогосподарський виробничий кооператив "Маяк"в дохід Державного бюджету адміністративно - господарську санкцію в розмірі 5607 грн. за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2009 році та пені в сумі 149,52 грн

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Махаринець Д. Є.

Постанова складена в повному обсязі 29.07.10р.