про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
Справа № 2а-1507/10/1770
02 квітня 2010 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Махаринець Д. Є., розглянувши позовну заяву
ОСОБА_1
доДП "Центр державного земельного кадастру" в особі Костопільського районного відділу Рівненської регіональної філії третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління Держкомзему у Костопільському районі
про скасування державної реєстрації державного акта на право власності на земельну ділянку,
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ДП "Центр державного земельного кадастру" в особі Костопільського районного відділу Рівненської регіональної філії третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління Держкомзему у Костопільському районі про скасування державної реєстрації державного акта на право власності на земельну ділянку.
У відкритті провадження у даній адміністративній справі слід відмовити з підстав, передбачених, ч. 1 ст. 109 КАС України, оскільки даний спір підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Як вбачається з матеріалів справи позивач є власником земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, яка розташована на території м. Костопіль, по вул. Заріччя, буд 69, право власності на яку посвідчено державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯА № 027743, який зареєстрований 1 липня 2005 року за № 010559100576.
Позивач стверджує, що під час проведення кадастрової зйомки земельної ділянки та підготовки журналу польових вимірювань виконавцем робіт було допущено помилку. Це призвело до подальшого невірного оформлення наступних документів, зокрема, кадастрового плану земельної ділянки, відомості обчислення площі земельної ділянки, експлікації земельних угідь згідно з формою 6-зем тощо, та, як наслідок, виготовлення Державного акта з помилкою, а саме: в Державному акті невірно на думку позивача, зазначена конфігурація земельної ділянки та деякі лінійні проміри меж, а також, площа земельної ділянки, яка зазначена в Державному акті не відповідає фактичній площі ділянки в натурі (на місцевості): 0,1000 га - в Державному акті, 0,0907 га - фактична.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з вимогами частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до частини 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких встановлений інший порядок судового вирішення.
Згідно зі статтею 15 Цивільного процесуального кодексу України справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних відносин, розглядаються в порядку цивільного судочинства.
Статті 109 КАС України "Відмова у відкритті провадження в адміністративній справі" передбачено пунктом 1 частини 1 даної статті передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністратинвій справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адмінгістративного судочинства.
З матеріалів справи вбачається, що спір, який існує у справі, виник з цивільних правовідносин і стосується права власності на землю.
Тобто, у справі існує спір про право, який підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, в даному випадку Костопільским районним судом, що в свою чергу виключає можливість його розгляду в порядку адміністративного судочинства Рівненський окружним адміністративним судом.
Суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст.2, 4, 17, 109, 165 КАС України, суддя, -
1. Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до ДП "Центр державного земельного кадастру" в особі Костопільського районного відділу Рівненської регіональної філії третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління Держкомзему у Костопільському районі про скасування державної реєстрації державного акта на право власності на земельну ділянку.
2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу невідкладно.
3. Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який постановив ухвалу. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Махаринець Д. Є.