про залишення позовної заяви без руху
Справа № 2а-762/10/1770
25 лютого 2010 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Махаринець Д. Є., перевіривши виконання вимог статті 105, 106 КАС України за позовною заявою
ОСОБА_1
доЗдолбунівська районна державна адміністрація
про визнання незаконним та скасування розпорядження
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України.
Статтею 106 Кодексу адміністративного судочинаства України (КАС) визначені вимоги до позовної заяви. Згідно п. 2, 3 ч.1 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема, номери засобів звязку, адреси електронної пошти позивача (якщо такі є) та відповідача (якщо такі відомі). Відповідно до ч. 2 зазначеної статті на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
На стадії відкриття провадження у справі, суддя, відповідно до п. 3 частини 1 статті 107 КАС України з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
В позовній заяві не зазначені номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти позивача та відповідача. В позовній заяві зазначено як відповідача Здолбунівську районну державну адміністрацію, водночас позовна заява містить вимоги позивача про визнання незаконним та скасування розпорядження голови Здолбунівської райдержадміністрації.
На стадії відкриття провадження у справі, суд, відповідно до п. 4 частини 1 статті 107 КАС України повинен зясувати чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства. Згідно п.2 частини 1 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори з приводу прийняття громадня на піблічну службу, іі проходження, звільнення з публічної служби. Пункт 15 ст. 3 КАС України визначає поняття публічної служби. Публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Однак, в позовній заяві не вказано, чи перебуває позивач на державній службі та не надано доказів перебування на такій службі ( відповідного наказу, копії трудової книжки тощо).
За наведених обставин слід запропонувати позивачу усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання до суду уточненої позовної заяви, яка б відповідала вимогам ст. 106 КАС України із зазначенням повного імені (найменування) відповідача, вказати вимоги, які висуваються до цього відповідача, позивачу слід вказати відомі йому засоби зв'язку, адреси електронних скриньок учасників спору, також необхідно вказати докази перебування позивача на державній службі, до 25 березня 2010 року
Керуючись статтями 105, 106, частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Здолбунівська районна державна адміністрація про визнання незаконним та скасування розпорядження - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви до 25 березня 2010 року.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати ОСОБА_1 .
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який постановив ухвалу. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Махаринець Д. Є.