Ухвала від 20.08.2012 по справі 2а/1270/5321/2012

8.1.5

Ухвала

20 серпня 2012 року Справа № 2а/1270/5321/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Матвєєвої В.В.

при секретарі: Захаровій Ю.О.

за участю сторін від:

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Відкритого акціонерного товариства «Державна холдингова компанія «Луганськвуглеремонт» про розстрочення виконання судового рішення по справі за адміністративним позовом Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Відкритого акціонерного товариства «Державної холдингової компанії «Луганськвуглеремонт» про стягнення податкового боргу по податку за землю в сумі 124752,06 грн. -

ВСТАНОВИВ:

10.07.2012 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Відкритого акціонерного товариства «Державної холдингової компанії «Луганськвуглеремонт» про стягнення податкового боргу по податку за землю в сумі 124752,06 грн.

23.07.2012 постановою Луганського окружного адміністративного суду позовні вимоги Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби були задоволені в повному обсязі.

06.08.2012 до суду надійшла заява Відкритого акціонерного товариства «Державна холдингова компанія «Луганськвуглеремонт» про розстрочення виконання судового рішення по справі за адміністративним позовом Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Відкритого акціонерного товариства «Державної холдингової компанії «Луганськвуглеремонт» про стягнення податкового боргу по податку за землю в сумі 124752,06 грн.

Представник заявника у судовому засіданні заяву про розстрочення виконання судового рішення підтримав у повному обсязі, надав уточнення до заяви про розстрочення виконання постанови суду та пояснив, що на даний час у підприємства склалося тяжке фінансове становище, внаслідок чого й виникла заборгованість перед Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби. Крім того заявник зазначає, що заборгованість підприємства із заробітної плати складає 3429 тис. грн., заборгованість перед Пенсійним фондом складає 8242 тис. грн., борг перед бюджетом - 5842,0 тис. грн., заборгованість за електроенергію - 3293,0 тис. грн., борг перед ПрАТ «НВЦ «Трансмаш» за поставлену продукцію - 435,0 тис. грн. Просив розстрочити виконання рішення суду від 23.07.2012 по справі № 2а/1270/5321/2012 шляхом сплати боргу щомісяця починаючи з вересня по листопад 2012 року по 1000 грн. щомісяця, з січня 2012 року по липень 2017 року по 2156,00 грн. щомісяця та в серпні 2017 року - 2172,06 грн.

Представник позивача у судовому засіданні не заперечував щодо надання Відкритому акціонерному товариству «Державній холдинговій компанії «Луганськвуглеремонт» розстрочки суми податкового боргу з податку за землю в сумі 124752,06 грн. строком на 5 років (шістдесят місяців) згідно графіку погашення заборгованості податкового боргу з податку за землю за землю.

Розглянувши заяву, вислухавши пояснення представника заявника, думку представника позивача та дослідивши матеріали справи, заяву про розстрочення виконання постанови суду та додані до неї документи, суд прийшов до наступного.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 23.07.2012 позовні вимоги Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Відкритого акціонерного товариства «Державної холдингової компанії «Луганськвуглеремонт» про стягнення податкового боргу по податку за землю в сумі 124752,06 грн. задоволені в повному обсязі (а. с. 53-55).

Зі змісту поданої ВАТ «Державної холдингової компанії «Луганськвуглеремонт» заяви вбачається, що заявник просить суд розстрочити виконання судового рішення по сплаті податкового боргу з податку за землю за землю у розмірі 124752,06 грн. строком на 5 років (шістдесят місяців) шляхом сплати боргу починаючи з вересня по листопад 2012 року по 1000 грн. щомісяця, з січня 2012 року по липень 2017 року по 2156,00 грн. щомісяця та в серпні 2017 року 2172,06 грн. згідно графіку погашення заборгованості податкового боргу з податку за землю у зв'язку з тим, що на даний час підприємство знаходиться у скрутному фінансовому становищі та не має можливості одночасно сплатити усю суму податкового боргу.

Згідно зі ст.263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, який видав виконавчий документ, із поданням, а сторона виконавчого провадження із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може розглянуто також за ініціативою суду. Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з викликом заявника та осіб, які беруть участь у справі і у виняткових випадках може відстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

Відповідно до пункту 10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 року № 14 «Про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернення учасників виконавчого провадження» при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку чи розстрочку виконання рішення суду потрібно мати на увазі, що відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України - їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо).

Підставою для розстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк встановлений судом, тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.

Крім того, при вирішенні даної заяви суд вважає за необхідне зазначити, що заявником повинно також бути зазначено економічне обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення зазначеного боргу внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління чи збутом такого заявника. У даному випадку такі події у заявника відсутні.

Посилання на тяжке фінансове становище, як на підставу для розстрочення виконання судового рішення, судом до уваги не беруться, оскільки, на думку суду, не є винятковою обставиною у розумінні статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Доказів наявності інших обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, заявником суду не надано.

Враховуючи, що тільки у винятковому випадку, залежно від обставин справи суд має право розстрочити виконання рішення, приймаючи до уваги недоведеність заявником необхідності надати розстрочку виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду, неможливості виконати рішення у встановлений законом строк, суд приходить до висновку про відмову у задоволені заяви Відкритого акціонерного товариства «Державної холдингової компанії «Луганськвуглеремонт» про розстрочення виконання судового рішення.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

В задоволені заяви Відкритого акціонерного товариства «Державної холдингової компанії «Луганськвуглеремонт» про розстрочення виконання судового рішення по справі за адміністративним позовом Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Відкритого акціонерного товариства «Державної холдингової компанії «Луганськвуглеремонт» про стягнення податкового боргу по податку за землю в сумі 124752,06 грн. - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

СуддяВ.В. Матвєєва