Категорія №8.1.5
Іменем України
23 серпня 2012 року Справа № 2а/1270/5572/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Широкої К.Ю.,
при секретарі: Бондар Ю.М.,
за участю:
представника позивача: Сєрджан А.Д.,
відповідача:не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення застосованих фінансових санкцій у сумі 1700 грн., -
20 липня 2010 року регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Луганській області (далі-Позивач) звернулось до суду з позовом, в якому зазначило, що до фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 були застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 1700,00 грн.
10 листопада 2011 року працівниками регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Луганській області було здійснено перевірку з метою здійснення контролю за дотриманням суб'єктом господарювання - приватним підприємцем ОСОБА_2 вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та іншого законодавства з питань зберігання, транспортування та реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів. За результатами перевірки в торгівельному об'єкті, розташованому за адресою: АДРЕСА_1, було встановлено факт здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії, про що було складено акт № 218/321/НОМЕР_1 від 10 листопада 2011 року. На підставі зазначеного акту перевірки 02 грудня 2011 року регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Луганській області прийнято рішення № 1211111234-32 про застосування фінансових санкцій до фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 у розмірі 1700,00 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії. Вказане рішення було направлено на адресу відповідача та відповідачем не отримано. 14.11.2011 вказане рішення про застосування фінансових санкцій розташоване на дошці оголошень РУ Департаменту САТ ДПА України у Луганській області. Рішення про застосування фінансових санкцій у встановлений законодавством строк ні в адміністративному, ні в судовому порядку відповідачем не оскаржено. Відповідачем на дату звернення до суду з позовом фінансові санкції не сплачені. Тому позивач просив стягнути з відповідача штрафні санкції у сумі 1700,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не з'явивися, повідомлявся належним чином, причини неявки суду невідомі.
Враховуючи вимоги частини 4 статті 128 КАС України, згідно якої у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких підстав, суд вважає можливим розглядати справу за відсутності відповідача.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з таких підстав.
ОСОБА_2, мешкає за адресою: АДРЕСА_2 код ДРФО - НОМЕР_1.
10 листопада 2011 року працівниками регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Луганській області, згідно з направленням за № 355 від 10.11.2011 (аркуш справи 9) було здійснено перевірку з метою здійснення контролю за дотриманням суб'єктом господарювання - приватним підприємцем ОСОБА_2 вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та іншого законодавства з питань зберігання, транспортування та реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Перевіркою РУ Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Луганській області було встановлено факт реалізації одної пляшки вина "Ізабела" містк. 0,75 літрів за ціною 30 грн. без наявності ліцензії та покупцю не був виданий на руки розрахунковий документ встановленої форми (аркуші справи 7-8).
За результатами перевірки спецвідділу у магазині, розташованому за адресою: АДРЕСА_1, було складено акт з додатками № 218/321/НОМЕР_1 від 10 листопада 2011 року (аркуші справи 7-8,10).
На підставі акта перевірки № 218/321/НОМЕР_1 від 10 листопада 2011 року регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Луганській області було прийнято рішення від 02 грудня 2011 року № 1211111234-32 про застосування фінансових санкцій до фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 у розмірі 1700,00 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії (аркуш справи 11).
Вказане рішення з супровідним листом від 02.02.2011 року № 3440/32-141 своєчасно було направлено на адресу відповідача. Однак, було повернуто позивачу. (аркуші справи 11 зворотній бік). Зазначене рішення було розміщено 14.11.2011 року на дошці оголошень регіонального управління. Таким чином, день розміщення рішення на дошці оголошень регіонального управління вважається днем вручення відповідного рішення відповідачу.
Зазначене рішення позивача відповідач у встановленому порядку не оскаржив та на дату звернення позивача до суду з позовом про стягнення фінансових санкцій з відповідача штраф у розмірі 1700,00 грн. відповідачем сплачено не було.
Повноваження органів державної податкової служби України визначені Законом України "Про державну податкову службу в Україні"від 04.12.1990р. № 509/-ІІ (із змінами та доповненнями).
Відповідно до статті 1 цього Закону до системи органів державної податкової служби віднесено Державну податкову адміністрацію України, державні податкові адміністрації в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах (далі -органи державної податкової служби).
Згідно з пунктом 1 статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" на Державну податкову адміністрацію України покладено функцію безпосереднього виконання, а також організації роботи державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану з проведенням роботи по боротьбі з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, веденням реєстрів імпортерів, експортерів, оптових та роздрібних торговців, місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів; застосування у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво та обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; здійснення заходів щодо вилучення, знищення або передачі на промислову переробку алкогольних напоїв, знищення тютюнових виробів, що були незаконно вироблені чи знаходилися у незаконному обігу.
Відповідно до статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі державної податкової служби, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання.
За порушення норм Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами статтею 17 цього Закону встановлено, що посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
На момент здійснення перевірки фізична особа -підприємець ОСОБА_2 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами не мав. До початку судового засідання відповідач будь-яких заперечень на позов не надав, рішення про застосування фінансових санкцій не оскаржив.
Судом встановлено, що відповідачем доказів підтверджуючих наявність саме ліцензії на право здійснення певного виду діяльності: роздрібна торгівля алкогольними напоями на час проведення перевірки до суду не надані.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
За таких обставин, суд вважає доведеним факт порушення відповідачем вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" щодо здійснення торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами лише за наявності ліцензії та правомірності заявлених позовних вимог щодо стягнення штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України у судовому засіданні 23 серпня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог ч.2 ст.167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15, 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", Законом України "Про державну податкову службу в Україні", ст. ст. 17, 18, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-
Позовні вимоги управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення застосованих фінансових санкцій у сумі 1700 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, код НОМЕР_1, яка мешкає за адресою: 91000, АДРЕСА_2 в дохід Державного бюджету України санкції у вигляді штрафу розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн.00 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову у повному обсязі складено протягом п'яти днів з дня закінчення розгляду справи, відповідно до ч.3 ст.160 КАС України.
СуддяК.Ю. Широка