Ухвала від 30.07.2012 по справі 2а/1270/5787/2012

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"30" липня 2012 р.№ 2а/1270/5787/2012

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Н.В.Мирончук, перевіривши матеріали позовної заяви Дочірнього підприємства "БМУ-Термо" до управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі у м. Луганську про визнання незаконною бездіяльності, визнання недійсною та скасування вимоги від 06.07.2012р. № Ю-1703,-

ВСТАНОВИВ:

27 липня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Дочірнього підприємства "БМУ-Термо" до управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі у м. Луганську про визнання незаконною бездіяльності, визнання недійсною та скасування вимоги від 06.07.2012р. № Ю-1703,-

Згідно з ч.1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом; 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 106 КАС України, у позовній заяві позивачем повинно бути зазначено: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Відповідно до ст. 105 КАС України, адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Вказаний позов підписано та подано до суду представником Дочірнього підприємства "БМУ-Термо" - Вельковським С.В. Однак, до позовної заяви позивачем не долучено ксерокопію Статуту ДП "БМУ-Термо" з зазначенням функціональних обов'язків директора ДП, з якого вбачається чи наділений директор повноваженням звернення з позовами до суду та наданням довіреностей на звернення до суду.

Крім того, позивачу необхідно долучити до позову витяг з ЄДРПОУ відносно ДП "БМУ-Термо" на час звернення до суду (позивачем до позову долучено ксерокопію Витягу з ЄДРПОУ за листопад 2011р.).

На підтвердження повноважень позивача, позивачу необхідно долучити копію Свідоцтва про його реєстрацію, копії документів, які свідчать про постановку позивача на облік в УПФУ.

Згідно з частиною 2 ст. 106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обгрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

Так, позивач у позові посилається на вимогу №Ю-1589, однак ксерокопії самої вимоги, ним до позову не долучено.

Відповідно до ч. 4 ст. 106 КАС України, у позові зазначається зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги. Якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися.

Проте, зміст позовних вимог стосується вимоги 06.07.2012р. № Ю-1703, а виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, у позові позивача - стосується вимоги від 05.06.2012р. №Ю-1589, і позивач просить про визнання недійсною та скасування вимоги від 06.07.2012р. № Ю-1703. Для уточнення зазначеного, позивачу слід надати до суду уточнену позовну заяву.

Крім того, позивачу на підтвердження своїх вимог, необхідно надати до суду копії звітів позивача до УПФУ за період часу, за який нарахована сума до виплати у вимозі та копії документів, які свідчать про отримання позивачем зазначених ним вимог.

Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно із ч.2 ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.

01 листопада 2011 року набув чинності Закон України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року N3674-VI, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Згідно ч.1 ст.3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Частиною 1 ст.4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно ч.2 ст. 4 Закону №3674-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

Судовий збір підлягає сплаті у розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року N3674-VI

З матеріалів справи вбачається, що позивачем, в порушення зазначених вимог, до адміністративного позову не додано квитанцію про сплату судового збору.

Суд пропонує позивачу усунути недоліки позовної заяви, шляхом надання до суду квитанції про сплату судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру.

Зазначені обставини перешкоджають вирішити питання щодо відкриття провадження у справі, тому суд розцінює відсутність вищезазначених доказів та ксерокопій документів, як недолік позовної заяви.

За таких підстав, на даний час питання про відкриття провадження у справі вирішити не можливо, оскільки адміністративний позов у повній мірі не відповідає зазначеним вимогам закону.

Згідно з ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк для усунення недоліків.

На підставі зазначеного, суддя прийшов до висновку що адміністративний позов Дочірнього підприємства "БМУ-Термо" до управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі у м. Луганську про визнання незаконною бездіяльності, визнання недійсною та скасування вимоги, підлягає залишенню його без руху.

Керуючись ст.ст. 106, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Дочірнього підприємства "БМУ-Термо" до управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі у м. Луганську про визнання незаконною бездіяльності, визнання недійсною та скасування вимоги від 06.07.2012р. № Ю-1703, залишити без руху.

Позивачу у п'ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали, усунути недоліки позовної заяви, а саме: надати суду квитанцію про сплату судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру.

Крім того, позивачу необхідно долучити до позовної заяви, завірену належним чином, ксерокопію Статуту ДП "БМУ-Термо" з зазначенням функціональних обов'язків директора ДП, з якого вбачається чи наділений директор повноваженням звернення з позовами до суду та наданням довіреностей на звернення до суду.

Крім того, позивачу необхідно долучити до позову витяг з ЄДРПОУ відносно ДП "БМУ-Термо" на час звернення до суду, копію Свідоцтва про його реєстрацію, копії документів, які свідчать про постановку позивача на облік в УПФУ.

На підтвердження обставин, якими обгрунтовуються позовні вимоги, позивачу необхідно надати ксерокопію вимоги №Ю-1589. Позивачу також слід надати до суду уточнену позовну заяву, у відповідності до ч. 4 ст. 106 КАС України, згідно якої: у позовній заяві позивачем повинно бути зазначено зміст позовних вимог та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Також позивачу на підтвердження своїх вимог, необхідно надати до суду копії звітів позивача до УПФУ за період часу, за який нарахована сума до виплати у вимозі, а також копії документів, які свідчать про дату отримання позивачем зазначених ним вимог.

Вказані ксерокопії документів необхідно надати до суду, з урахуванням відповідно до кількості відповідачів з посиланням на номер справи. Копію ухвали направити позивачу. У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовна заява буде повернута позивачу з усіма додатками.

Залишення позовної заяви без руху не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.

СуддяН.В. Мирончук