Ухвала від 28.08.2012 по справі 1570/5170/2012

Справа № 1570/5170/2012

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" серпня 2012 р.

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Колесниченко О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції про визнання дій державного виконавця неправомірними, скасування постановита стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції, в якому позивач просить суд визнати дії державного виконавця Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції Подопригори В.М. щодо застосування подвійного розміру штрафу в ході виконання постанови по справі про адміністративне правопорушення № 405 від 04.04.2012 року, винесеної Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Херсоніській області неправомірними, скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 23.04.2012 року ВП № 32336260, винесену державним виконавцем Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції Подопригора В.М., стягнути з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань за зобов'язанням Малиновського відділу держаної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції на користь ОСОБА_1 понесені ним витрати по сплаті судового збору в сумі 107 грн. 30 коп.

Згідно п 1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з ч. 3 ст. цієї ж статті для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів;

Як вбачається із адміністративного позову, позивачем оскаржуються дії Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції, які пов'язані з виконання останнім покладених на нього обов'язків відповідно до Закону України «Про виконавче провадження».

Із матеріалів адміністративного позову вбачається, що оскаржувана постанова була винесена відповідачем ще 23.04.2012 року, отримана позивачем, як він зазначає в своєму адміністративному позові - 11.05.2012 року, в той час як із відповідним позовом позивач звернувся лише 27.08.2012 року, тобто з пропуском встановленого Законом строку.

За загальним правилом перебіг строку на звернення до адміністративного суду починається від дня виникнення права на адміністративний позов, тобто коли особа дізналася або могла дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Необхідно зазначити, що процесуальним строком є проміжок часу, встановлений законом або судом, у який суд та особи, що беруть участь у справі, та інші учасники процесу вчиняють певні процесуальні дії, передбачені Кодексом адміністративного судочинства України, в результаті вчинення яких настають певні правові наслідки.

Слід зауважити, що встановлення процесуальних строків законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України, певних процесуальних дій.

В своєму адміністративному позові ОСОБА_1 просить поновити йому строк звернення до суду, у зв'язку із тим, що дізнавшись про оскаржувану постанову, він у строки, встановлені Законом, звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з аналогічною позовною заявою, яка була залишена судом без розгляду. Суд критично ставиться до зазначених посилань, адже доказів щодо отримання ним копії постанови про відкриття виконавчого провадження від 23.04.2012 року 11.05.2012 року до суду він не надав, крім того залишення позовної заяви поданої позивачем 21.05.2012 року без розгляду не позбавляло його право оскаржити зазначену ухвалу до суду апеляційної інстанції чи звернутись одразу до Одеського окружного адміністративного суду повторно із відповідним позовом з наданням відповідних доказів отримання оскаржуваної постанови 11.05.2012 року.

Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Враховуючи викладене, приймаючи до уваги порушення ОСОБА_3 строку звернення до суду та не надання доказів в обґрунтування поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду із даними позовними вимогами, доказів на підтвердження того, коли позивач дізнався про порушення своїх прав, суд доходить висновку про наявність підстав для залишення адміністративного позову ОСОБА_1 до Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції про визнання дій державного виконавця неправомірними, скасування постанови та стягнення коштів без розгляду.

Керуючись ст.ст. 99, 100, 107, 158-160, 165 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції про визнання дій державного виконавця неправомірними, скасування постанови та стягнення коштів-залишити без розгляду.

Роз'яснити позивачу, що залишення позовної заяви без розгляду не перешкоджає повторному зверненню до адміністративного суду в загальному порядку після усунення умов, що були підставою для залишення позовної заяви без розгляду.

Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги.

Суддя О.В. Колесниченко