14 серпня 2012 р. Справа № 2а/0470/6622/12
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Є.О. Жукової , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов прокурора м.Тернівці в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м.Тернівці Дніпропетровської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 3 953,30грн. , -
12.06.2012р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м.Тернівці Дніпропетровської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 3 953,30грн.
Позовні вимоги обґрунтовано наступним.
Платником єдиного внеску ОСОБА_1 в порушення вимог Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» до Пенсійного фонду не перерахований єдиний внесок в розмірі 3 953,30грн. Відповідно до п.6.3 п.п.б розділу VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування №21-5 від 27.09.2010р. управлінням Пенсійного фонду України в м.Тернівці надіслана вимога №67 від 06.04.2012р. на суму 3 953,30грн. Станом на 24.05.2012р. боржником вимога не оскаржена в судовому порядку, в рахунок сплати боргу кошти не надходили.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.06.2012р. було відкрито скорочене провадження по справі.
Частиною 1 ст.18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» передбачено, що якщо відомості, які внесені до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою.
Всупереч вимогам ч.1 ст.19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», про зміну місцезнаходження відповідач контролюючі органи не повідомив, тому відповідних змін до Єдиного державного реєстру внесено не було.
Позивач був повідомлений належним чином про розгляд даної адміністративної справи в порядку скороченого провадження адміністративної справи, що підтверджується поштовим повідомленням, яке міститься в матеріалах справи.
Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи в порядку скороченого провадження. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження по справі не подав заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Згідно п.2 ч.5 ст.183І Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
24 липня 2012 року на адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від позивача надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи наступних документів: заяви про відкликання вимоги №Ф-67 від 06.04.2011р. на суму 3 953,30грн. до ВДВС Тернівського міського управління юстиції; заяви про відкликання вимоги №Ф-176 від 21.06.2011р. на суму 780,80грн. до ВДВС Тернівського міського управління юстиції.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, суд встановив наступне.
Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа - підприємець ОСОБА_1 зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в м.Тернівці з 11.12.2007р. Виконавчим комітетом Тернівської міської ради Дніпропетровської області, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи, копії яких містяться в матеріалах справи.
Відповідно до ст.14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІV від 09.07.2003р. суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 є страхувальником.
Відповідно до п.3 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІV від 09.07.2003р. та відповідно до п.8.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування №21-1 від 19.12.2003р. управлінням Пенсійного фонду України в м.Тернівці ОСОБА_1 надіслана вимога №176 від 21.06.2011р., отримана платником 25.06.2011р. на суму 780,80грн.
Станом на 24.05.2012р. боржником вимога не оскаржена в судовому порядку, кошти в рахунок сплати боргу не надходили.
Платником єдиного внеску ОСОБА_1 в порушення вимог Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» до Пенсійного фонду не перерахований єдиний внесок в розмірі 3 953,30грн. Відповідно до п.6.3 п.п.б розділу VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування №21-5 від 27.09.2010р. управлінням Пенсійного фонду України в м.Тернівці надіслана вимога №67 від 06.04.2012р. на суму 3 953,30грн. Станом на 24.05.2012р. боржником вимога не оскаржена в судовому порядку, в рахунок сплати боргу кошти не надходили.
Таким чином, станом на 24.05.2012р. борг по єдиному соціальному внеску складає 3 953,30грн.
Порядок сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування передбачено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року №2464-УІ та Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21-5 від 27.09.2010 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 27.10.2010 року за № 994/18289.
Частиною 1 ст.67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку та розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ч.2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
У відповідності до ч.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим періодом для Відповідача є календарний місяць.
Згідно зі ч.12 ст.9 цього Закону, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
На підставі п.7 ч.1 ст.13 Закону, Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.
Згідно з ч.6 ст.25 Закону, за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Згідно із ч.2 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст.20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (далі - недоїмка).
Пунктом 4 ч.8 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом.
Як вбачається із ст.23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Відповідно до ч.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно з ч.6 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Суд, згідно зі ст.86 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене вище, прокурором та позивачем - суб'єктом владних повноважень була доведена правомірність та обґрунтованість підстав стягнення з відповідача суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 3 284,12грн., натомість відповідачем не було надано суду жодного доказу щодо спростування позиції позивача, викладеної в заявленому адміністративному позові.
За таких підстав, суд вважає, що адміністративний позов прокурора в м.Тернівці в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м.Тернівці Дніпропетровської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 3 953,30грн. є таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов прокурора в м.Тернівці в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м.Тернівці Дніпропетровської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 780(сімсот вісімдесят)грн.80коп. та зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 3 953(три тисячі дев'ятсот п'ятдесят три)грн.30коп. - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 780(сімсот вісімдесят)грн.80коп. та зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 3 953(три тисячі дев'ятсот п'ятдесят три)грн.30коп. на користь управління Пенсійного фонду України в м.Тернівці Дніпропетровської області.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є.О. Жукова