про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
21 серпня 2012 року Справа № 2а/0370/2667/12
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Сорока Ю.Ю., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Другого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися в суд з позовом до Другого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції про визнання дій протиправними та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 03.07.2012 року.
Адміністративний позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, в зв'язку з чим слід відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі на підставі п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно із частиною 2 статті 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Із змісту позовної заяви та матеріалів доданих до позову вбачається, що позивачами оскаржуються дії державного виконавця Другого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції, при винесені постанови про відкриття виконавчого провадження від 03.07.2012 року, по примусовому виконанню виконавчого листа №2-3357/11, виданого Луцьким міськрайонним судом Волинської області 16.06.2011 року в цивільній справі про стягнення з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь ТзОВ "М.Ж.К." боргу в розмірі 2 106 грн. 82 коп. та судові витрати в сумі 81 грн. Отже, в даному спорі предметом оскарження є дії органу державної виконавчої служби по виконанню рішення суду, постановленого за правилами Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України).
Відповідно до частини 1 статті 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Разом з тим, пунктом 2 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 року №3 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби" визначено, що до цивільної юрисдикції належать лише спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби, вчинених під час виконання рішень, ухвалених загальними судами за правилами Цивільного процесуального кодексу України, який набрав чинності з 1 вересня 2005 року.
Розділом VІІ ЦПК України встановлено порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби при виконанні судових рішень, ухвалених за правилами цивільного судочинства, тому такі спори не належать до юрисдикції адміністративних судів.
Таким чином, оскільки позивач оскаржує дії органу державної виконавчої служби, вчинені під час виконання рішення, ухваленого Луцьким міськрайонним судом Волинської області за правилами ЦПК України, тому даний спір не відноситься до юрисдикції адміністративного суду та підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
З врахуванням викладеного, у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити та роз'яснити позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Керуючись ст.109 КАС України,
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Другого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самими позовними вимогами, щодо яких постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ю.Ю.Сорока