16.08.12р. Справа № 8/5005/5971/2012
За позовом Прокурора Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі:
1) Департаменту корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міської ради, (м. Дніпропетровськ)
2) Виробничого ремонтного житлово-експлуатаційного підприємства Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська, (м. Дніпропетровськ)
до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, (м. Дніпропетровськ)
про розірвання договору оренди нерухомого майна № 109-ДКП/11 від 21.06.2011р., виселення ФОП ОСОБА_1 з нежитлових приміщень загальною площею 58,20 кв.м., що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 та стягнення заборгованості у загальному розмірі 6 751,74 грн.
Суддя Дубінін І.Ю.
Представники:
Прокурор: Лобода Н.М. - представник (дов. № 2384вих12 від 06.08.12р.)
від позивача-1: Шуригіна Т.М. - гол. спец. (дов. № 10/3-172 від 29.12.11р.)
від позивача-2: Попова Л.М. - представник (дов. б/№ від 08.05.12р.)
від відповідача: ОСОБА_1 - СПД (свідоцтво; паспорт)
Прокурор Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська звернувся до господарського суду із позовом в інтересах держави в особі Департаменту корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міської ради та Виробничого ремонтного житлово-експлуатаційного підприємства Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про розірвання договору оренди нерухомого майна № 109-ДКП/11 від 21.06.2011р., виселення ФОП ОСОБА_1 з нежитлових приміщень загальною площею 58,20 кв.м., що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 та стягнення заборгованості у загальному розмірі 6 751,74 грн.
Сума позову складається з наступних сум: 2 852,05 грн. - основний борг по орендній платі та 123,88 грн. - пені перед позивачем-1; 3 775,81 грн. - основний борг по орендній платі перед позивачем-2.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем зобов'язань за договором оренди № 109-ДКП/11 від 21.06.2011р., в частині повного та своєчасного розрахунку за орендну плату. У разі порушення однією із сторін умов цього договору, договір може бути розірвано достроково на вимогу однієї із сторін за рішенням суду, у зв'язку з чим, позивачами заявлені вимоги про розірвання договору та виселення відповідача з нежитлових приміщень загальною площею 58,20 кв.м., що розташовані за адресою: АДРЕСА_1.
У судовому засіданні 16.08.12р. від позивача-1 подана заява, в якій зазначає, що у зв'язку з погашенням заборгованості з орендної плати та пені, що підтверджується наданим розрахунком станом на 14.08.12р., а також, надання договору страхування орендованого нежитлового приміщення, не вбачає необхідності розривати договір оренди та звільнення займане відповідачем приміщення. На підставі чого просить суд припинити провадження у справі в частині позовних вимог щодо стягнення боргу на підставі ст. 80 ГПК України через відсутність предмета спору. В частині вимог щодо розірвання договору та звільнення приміщення просить суд прийняти відмову від позовних вимог.
Прокурор Амур-Нижньодніпровського району міста Дніпропетровська у судовому засіданні заяву позивача-1 повністю підтримав.
Відповідно до п. 1-1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд припиняє провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд припиняє провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято господарським судом.
Приймаючи до уваги, що відповідачем сума основного боргу з орендної плати та пеня повністю сплачена, у зв'язку із чим відсутній предмет спору, суд вважає, провадження у справі в частині стягнення боргу підлягає припиненню. Судові витрати покласти на відповідача.
В решті позовних вимог суд припиняє провадження у справі, оскільки позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.
Керуючись ст. 49, п. 1-1, п. 4 ч. 1 ст. 80, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
Прийняти відмову від позову в частині розірвання договору оренди нерухомого майна № 109-ДКП/11 від 21.06.11р. та виселення ФОП ОСОБА_1 з нежитлових приміщень загальною площею 58,20 кв.м., що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 та провадження в цій частині позову припинити.
Провадження у справі № 8/5005/5971/2012 в частині стягнення основного боргу та пені припинити, у зв'язку з відсутністю предмету спору.
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до спеціального фонду Державного бюджету України (одержувач: Управління Державної казначейської служби України у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, ЄДРПОУ 37989269, рахунок № 31214206783005 в ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, КБКД 22030001, код ЄДРПОУ господарського суду Дніпропетровської області 03499891, п. 2.1. з таблиці ставок судового збору, за якими визначено розмір судового збору) судовий збір у сумі 1 609 (одна тисяча шістсот дев'ять) грн. 50 коп.
Видати наказ.
Суддя І.Ю. Дубінін