Ухвала від 16.08.2012 по справі 5021/95/12

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

16.08.12 Справа №5021/95/12.

Господарський суд Сумської області у складі судді Заєць С.В., за участі секретаря судового засідання Стефашина Ж.М., розглянувши у судовому засіданні заяву державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області № 1/12/6403 від 02.08.2012 року про відстрочку виконання судового рішення по справі № 5021/95/12 за позовом: Сумського виробничого підприємства «Стиль» Українського товариства глухих, м. Суми до відповідача: Управління охорони здоров'я Сумської міської ради, м. Суми про стягнення 8 008 грн. 00 коп.

За участю представників сторін:

від позивача: Плехтан О.М., довіреність б/н від 15.08.2012р.

від відповідача: Шевченко О.О., довіреність № 1000 від 16.08.2012р.

від заявника: старший державний виконавець Твердохліб М.В., довіреність № 1/11 від 12.12.2011р.

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Сумської області від 06.02.2012 року по справі № 5021/95/12 позов задоволено та присуджено до стягнення з Управління охорони здоров'я Сумської міської ради, м. Суми на користь Сумського виробничого підприємства «Стиль» Українського товариства глухих, м. Суми заборгованість у розмірі 8008 грн. 00 коп. та на користь державного бюджету м. Суми 1 609 грн. 50 коп. судового збору, про що 20.02.2012р. були видані відповідні накази.

06.08.2012 року державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області звернувся до суду із заявою № 1/12/6403 від 02.08.2012 року про відстрочку виконання судового рішення, в якій просить суд відстрочити виконання рішення господарського суду Сумської області від 06.02.2012р. по справі № 5021/95/12 до затвердження Державного бюджету України на 2013 рік, а саме до 01.02.2013 року.

Заява державного виконавця про відстрочку виконання рішення суду обґрунтована тим, що 30.07.2012р. до відділу надійшов лист з Управління охорони здоров'я Сумської міської ради з проханням звернутися до суду із заявою про відстрочку виконання рішення суду.

Як вказує державний виконавець, в заяві боржником вказано, що Управління охорони здоров'я Сумської міської ради є організацією, яка фінансується за рахунок державного бюджету.

У 2009 році з державного бюджету були виділені кошти на погашення заборгованості по вищезазначеному виконавчому документу. Боржником було надане платіжне доручення № 3617 від 23.12.2009 для здійснення проплати, але Управлінням державного казначейства України в м. Суми проплата не була здійснена і кошти повернуті казначейством до державного бюджету.

Відповідно до статті 95 Конституції України виключно Законом України «Про

державний бюджет України» визначаються будь-які видатки держави на

загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків. Бюджетним

кодексом України визначено, що розпорядниками бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та проводять видатки тільки в межах бюджетних асигнувань.

Згідно норм чинного законодавства, державна установа (організація), яка фінансується за рахунок коштів державного бюджету, відповідає за своїми зобов'язаннями коштами, що є в її розпорядженні. Згідно з вимогами статей 21, 23, 25, 30 Бюджетного кодексу України, бюджетна установа має відповідати за своїми зобов'язаннями лише при наявності відповідних бюджетних призначень, виділених виключно на цілі для погашення певної заборгованості.

Майном бюджетної установи, на яке може бути звернуто стягнення для виконання судового рішення, є лише кошти, виділені державою для відшкодування певної заборгованості. Закон не допускає можливість звернення стягнення на інше майно або інші кошти бюджетної установи.

Тобто, до прийняття Державного бюджету на 2013 рік виконати рішення суду в добровільному порядку неможливо, у зв'язку з тим, що відповідні кошти не закладені в бюджет.

Зменшення бюджетних призначень, які були заплановані на 2012 рік, на суму, для сплати заборгованості по рішенню суду, призведе до розбалансування видатків управління та призупиненню нормального функціонування лікувальних закладів.

Отже, як зазначає у заяві державний виконавець, існують обставини, які ускладнюють та роблять неможливим виконання рішення суду, оскільки таке виконання можливе лише при наявності коштів для його виконання, які на даний час не виділені з Державного бюджету України.

Представники відповідача подав до суду відзив за № 992 від 13.08.2012р. на заяву державного виконавця про відстрочку виконання рішення, в якому підтримує дану заяву та зазначає, що Управління охорони здоров'я є неприбутковою організацією та фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету. Так, відповідно до норм чинного законодавства, державна установа (організація), яка фінансується за рахунок коштів державного бюджету, відповідає за своїми зобов'язаннями коштами, що є в її розпорядженні та не допускається можливість звернення стягнення на інше майно або інші кошти бюджетної установи. Враховуючи це, відповідач вказує, що державний бюджет на 2012 рік переглядатися вже не буде і кошти на погашення заборгованості не закладені в бюджет цього року, планування коштів для виконання рішення суду забезпечуючи ми органами буде здійснюватися при прийнятті і плануванні державного бюджету на 2013р. Крім того, Управління охорони здоров'я підтверджує, що після прийняття Державного бюджету на 2013 рік та при виділенні коштів з державного бюджету, борг згідно рішення господарського суду Сумської області від 06.02.2012р. у сумі 8008 грн. 00 коп. буде погашено. Отже, на підставі викладеного відповідач просить суд задовольнити вимоги старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень ДВС Головного УЮ у Сумській області Твердохліб М.В. та відстрочити виконання рішення до затвердження Державного бюджету України на 2013 рік.

Відповідно до ст. 121 Господарського процесуального кодексу України при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи може відстрочити або розстрочити виконання рішення.

Із аналізу зазначеної норми вбачається, що задоволення заяви про відстрочку та розстрочку виконання рішення можливе тільки у виключних випадках, виходячи із конкретного характеру обставин, які ускладнюють або виключають зовсім виконання рішення. Такими обставинами, зокрема, можуть бути відсутність майна, яке по рішенню суду може бути передано стягувачеві, стихійне лихо, інші надзвичайні події.

Враховуючи викладені державним виконавцем та відповідачем обставини, а також той факт, що представник позивача не заперечував проти відстрочки виконання судового рішення, суд вважає за доцільне задовольнити подану державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області заяву за № 1/12/6403 від 02.08.2012 року про відстрочку виконання судового рішення та відстрочити виконання рішення господарського суду Сумської області від 06.02.2012р. по справі № 5021/95/12 до затвердження Державного бюджету України на 2013, а саме до 01.02.2013р.

Крім того, представник позивача подав до суду клопотання б/н від 14.08.2012р., в якому просить суд в ухвалі про відстрочку виконання рішення суду зобов'язати боржника - Управління охорони здоров'я Сумської міської ради здійснити нарахування підтвердженої господарським судом заборгованості у розмірі 8008 грн. 00 коп.; встановити граничний строк для здійснення нарахування; вчинити дії по виплаті заборгованості, а саме направити відповідну інформацію до головного розпорядника бюджетних коштів з метою організації розроблення бюджетного запиту для подання Міністерству фінансів України, який буде враховуватись під час розроблення відповідного бюджету на 2013 рік.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Суд відхиляє клопотання позивача у зв'язку з його необгрунтованістю.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 86, 121 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області № 1/12/6403 від 02.08.2012 року про відстрочку виконання судового рішення по справі № 5021/95/12 - задовольнити.

2. Відстрочити виконання рішення господарського суду Сумської області від 06.02.2012р. по справі № 5021/95/12 до затвердження Державного бюджету України на 2013, а саме до 01.02.2013р.

3. Копію ухвали надіслати сторонам по справі з урахуванням вимог ст. 87 ГПК України.

СУДДЯ С.В. ЗАЄЦЬ