Ухвала від 13.08.2012 по справі 2а-0770/1185/12

Справа № 2a-0770/1185/12

Рядок статзвітності 8.2.2

Код 14

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

13 серпня 2012 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої -судді Скраль Т.В..,

при секретарі судового засідання -Химинець В.В.,

за участю:

представника позивача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Сенте Лаб»-Кілару А.В. ( довіреність від 05 червня 2012 року, а.с. 106),

представника відповідача Чопської митниці Державної митної служби України -Созанського С.А. ( довіреність від 28.12.2011 року № 1\1-19 42/8875 -н, а.с. 107),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді клопотання про призначення судової експертизи у справі № 2а-0770/1185/12 за позовною заявою у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сенте-Лаб»до Чопської митниці Державної митної служби України про скасування податкових повідомлень рішень, зобов'язання внести зміни до акту перевірки,

ВСТАНОВИВ:

24 квітня 2012 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Сенте-Лаб" звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Державної митної служби України Чопської митниці про скасування податкового повідомлення-рішення № 118 від 27.03.2012 року Чопської митниці на суму податкового зобов'язання (з нарахуванням штрафних санкцій) по податку на додану вартість на загальну суму: 5197 грн. 56 коп., скасування податкового повідомлення-рішення № 119 від 27.03.2012 року Чопської митниці на суму податкового зобов'язання (з нарахуванням штрафних санкцій ) по податку на додану вартість на загальну суму 6510 грн. 03 коп., зобов'язання відповідача внести зміни до акту перевірки № 0002/2/305000000/0033064181 від 07.02.2012р. шляхом виключення з його тексту висновків про невірну класифікацію ТОВ "Сенте-Лаб"кодів УКТЗЕД по ВМД від 14.03.2009р. № 300000032/2009/000132 з нарахуванням податкових зобов'язань і штрафних санкцій по податку на додану вартість з товарів, що ввозяться на територію України суб'єктами підприємницької діяльності на загальну суму 11707, 59 грн. та/або визнання недійсним Акту № 0002/2/305000000/0033064181 від 07.02.2012р. Чопської митниці в частині заниження податкових зобов'язань по податку на додану вартість на відповідні суми згідно податкових повідомлень - рішень № 118 та № 119 від 27.03.2012 року Чопської митниці.

В судовому засіданні 13 серпня 2012 року представник позивача Кілару А.В. заявив клопотання про призначення судової експертизи у справі.

Обґрунтовуючи своє клопотання представник позивача зазначив, що з метою всебічного та об'єктивного розгляду справи та у відповідності до ст..49, 81 КАС України, позивач вважає за необхідне призначити судову експертизу з огляду на спірні питання, які виникли з приводу «Основних Правил інтерпретації класифікації товарів»які мали місце при митному оформленні в режимі імпорту товарів за ВМД від 14 березня 2009 року № 300000032/2009/000132. Необхідність призначення експертизи обґрунтовує ч.1 ст. 11 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні», де зазначено, що торгово-промислові палати мають право:

- проводити на замовлення українських та іноземних підприємців експертизу, контроль якості, кількості, комплектності товарів (у тому числі експортних та імпортних) і визначати їх вартість;

- засвідчувати і видавати сертифікати про походження товарів, сертифікати визначення продукції власного виробництва підприємств з іноземними інвестиціями та інші документи, пов'язані із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності;

Керуючись ст. 81 КАС України, вважає, що особи які беруть участь у справі мають право подати суду питання, на які потрібна відповідь експерта та особи, які беруть участь у справі мають право просити суд призначити експертизу і доручити її проведення відповідній експертній установі або конкретному експерту. Позивач просить доручити проведення судової експертизи Закарпатській торгово-промисловій палаті .

У клопотанні про призначення експертизи вказує на необхідність поставити перед експертизою наступні питання:

- Чи були порушені з боку ТОВ «Сенте - Лаб»«Основні Правила інтерпретації класифікації товарів», з визначення кодів товарів у відповідності до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) під час проведення процедури митного оформлення в режимі імпорту товарів за ВМД від 14.03.2009 року № 300000032/2009/000132?

- Здійснити порівняльний аналіз визначення кодів товарів у відповідності до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД), а також згідно «основних Правил інтерпретації класифікації товарів», які мали місце при митному оформленні в режимі імпорту товарів за ВМД від 14.03.2009 року № 300000032/2009/000132 -ТОВ «Сенте-Лаб»з висновками та актом № 0002\2\305000000\0033064181 від 07.02.2012 року -про результати невиїзної документальної перевірки дотримання митного законодавства державної митної служби України, в особі Чопської митниці.

Заслухавши осіб, що брали участь у судовому засіданні, враховуючи думку представника позивача, який просив клопотання задоволити, представника відповідача Чопської митниці Державної митної служби України - Созанського С.А. який проти клопотання заперечив та пояснив, що на підставі ст. 313 Митного кодексу України визначення класифікації товарів є виключною компетенцією Митних органів і саме Митні органи класифікують товари, тобто відносять товари до класифікаційних угруповань зазначених в УКТЗЕД. Рішення митних органів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов'язковими для підприємств і громадян.

Суд дослідивши матеріали справи, враховуючи думку сторін, приходить до висновку, що клопотання представника позивача не підлягає до задоволення, за наступних підстав:

Згідно із ст.. 1 Закону України «Про торгово-промислові палати» - Торгово-промислова палата є недержавною неприбутковою самоврядною організацією, яка об'єднує юридичних осіб, які створені і діють відповідно до законодавства України, та громадян України, зареєстрованих як підприємці, та їх об'єднання.

Зміст ст..3 цього Закону, визначає, що Торгово-промислові палати створюються з метою сприяння розвиткові народного господарства та національної економіки, її інтеграції у світову господарську систему, формуванню сучасних промислової, фінансової і торговельної інфраструктур, створенню сприятливих умов для підприємницької діяльності, всебічному розвиткові усіх видів підприємництва, не заборонених законодавством України, науково-технічних і торговельних зв'язків між українськими підприємцями та підприємцями зарубіжних країн. Стаття 11 визначає права торгово-промислових палат, зокрема:

проводити за дорученням державних органів незалежну експертизу проектів нормативно-правових актів з питань економіки, зовнішньоекономічних зв'язків, а також з інших питань, що стосуються прав та інтересів підприємців;

представляти і захищати законні інтереси торгово-промислової палати або за дорученням її членів їх інтереси;

надавати за дорученням українських та іноземних юридичних і фізичних осіб послуги, пов'язані із захистом їх прав та інтересів, відповідно до законодавства України та міжнародних договорів України;

звертатися за дорученням осіб, права яких порушені, до Антимонопольного комітету України із заявами про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції;

проводити на замовлення українських та іноземних підприємців експертизу, контроль якості, кількості, комплектності товарів (у тому числі експортних та імпортних) і визначати їх вартість;

засвідчувати і видавати сертифікати про походження товарів, сертифікати визначення продукції власного виробництва підприємств з іноземними інвестиціями та інші документи, пов'язані із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності;

здійснювати декларування зовнішньоторговельних вантажів у випадках, передбачених законом;

організовувати міжнародні виставки, національні виставки іноземних держав і окремих іноземних фірм, забезпечувати підготовку і проведення виставок українських товарів в Україні та за її межами;

організовувати семінари, конференції, ділові переговори з економічних питань за участю українських підприємців та іноземних фірм як в Україні, так і за її межами;

укладати необхідні для виконання функцій палат зовнішньоекономічні та інші угоди з українськими та іноземними суб'єктами підприємницької діяльності, а також з окремими громадянами;

видавати інформаційні, довідкові, рекламні та методичні матеріали з питань своєї діяльності, а також газети, журнали та інші друковані матеріали для забезпечення підприємницької діяльності;

створювати, реорганізовувати і ліквідовувати підприємства та інші організації з метою виконання статутних завдань у порядку, встановленому законом;

самостійно визначати методи здійснення своєї діяльності, встановлювати структуру, штатний розпис, чисельність працівників, форми і розміри оплати та матеріального стимулювання їхньої праці згідно з законодавством України;

створювати за ініціативою учасників спору третейські суди відповідно до законодавства України, галузеві або територіальні комітети (ради) підприємців, цільові секції фахівців-консультантів; виконувати інші повноваження, що не суперечать законодавству України.

Суд, виходячи із вищенаведеного переліку прав Торгово-промислових палат та питаннями, які поставлені у клопотанні про призначення експертизи, приходить до висновку, що таких повноважень як визначення коду товару у Торгово-промислових палат не має.

Крім того питання щодо здійснення порівняльного аналізу визначення кодів товарів у відповідності до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД), а також згідно «Основних Правил інтерпретації класифікації товарів», які мали місце при митному оформленні в режимі імпорту товарів за ВМД від 14.03.2009 року № 300000032/2009/000132 -ТОВ «Сенте-Лаб»з висновками та актом № 0002\2\305000000\0033064181 від 07.02.2012 року -про результати невиїзної документальної перевірки дотримання митного законодавства державної митної служби України, в особі Чопської митниці є питанням юридичним, а не таким, що потребує спеціальних знань в галузі науки, техніки, ремесла тощо.

На підставі наведеного та керуючись ст. 81, п. 3 ч. 2 ст. 156, ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника позивача про призначення судової експертизи у справі № 2а-0770\1185\12 у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сенте-Лаб»до Чопської митниці Державної митної служби України про скасування податкових повідомлень рішень , зобов'язання про внесення змін до акту перевірки -відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Скраль Т.В.